Ekzém

miamiamiamia
6. mar 2016

Dobry vecer. Potrebujem poradit k teme EKZEM. Pred rokom som mi objavil ekzem (po polroku od narodenia synceka) jemu taktiez velmi jemny fliacik. Syncek bol do tyzdna po podani maste od koznej lekarky ok,ja som sa dala doporiaku do leta. V lete klud. Zaciatkom novembra obaja ekzem. Moj je ok, velmi ma trapi syncekov. Je to ako na husenokovej drahe raz hrozne potom sa upokoji a je lepsie ale neustale dookola uz 4mesiace. Davam mu oilatum pri sprchovani, zarabanu mast a telove mlieko od koznej. Minuly tyzden sa mast minula a lekarka mala dovolenku,tak sme davali len olivovy olej a hroza. Nepouziam avivaz(ocot a vodu na zmakenie), nosi cistu bavlnu, od narodenia nepouzivame ziadnu kozmetiku okrem cistych olejov a mydla (len na rucky a zadocek), oblecenie mu zehlim, je stale dojceny,zije na dedine v prirode... Prosim Vas poradte ak mate skusenost co moze pomoct, co zabralo vo Vasich pripadoch.
Este jedna drobnost uplne sa nam obom ulavilo a ekzemy zmyzli ked sme boli na dovolenke pri mori.

letuska288
6. mar 2016

@miamiamiamia Dobrý večer, ekzém mám od malička, pol roka po narodení prvého syna mi bola potvrdená aj alergia na nikel. Neviem, čo je najviac účinné na ekzém z mastí a premasťovacích prípravkov, lebo ja som vyskúšala všetko (olejové kúpele, konopné maste atď.) V čase výsevu mi nepomáhalo nič iné iba hormonálne maste.
Pred 3 rokmi sa mi vysypal ekzém na rukách a zišli mi skoro všetky nechty. Testy neukázali nič, vraj stres je dosť možnou príčinou. Začala som na odporúčanie užívať Imunoglukán, ktorý priamo pôsobí na imunitný systém a ozaj, po 2 rokoch môžem povedať, že ekzém sa na 90 % zmiernil.

milota164
6. mar 2016

skus vyskusat od Bepanthenu krem Sensiderm, hydratuje a regeneruje pokozku. Ulavi pri svrbeni a pomaha zmiernit zacervenanie pokozky.

miamiamiamia
autor
6. mar 2016

Dakujem Vam za rady!

bamb27
7. mar 2016

@miamiamiamia na 90% je to kvasinka,, na zaklade toho co pises,, ze po oleji hrozne, more pomohlo ,,,v ziadnom pripade na to nedavat nic mastne ,,,to len zhorsuje,, aj oilatum treba vynechat, este tak mozno oilatum plus, ale uplne je to zbytocne,, mozes potom oilatum davat ked uz flak nebude cerveny ...uz lepsia volba pridat morsku sol do kupela...cervene stadium treba zasusit,, najlepsie zinkovou mastou, alebo sudocremom ,,,ked sa vysusi, zbledne, potom hydratovat hydratacnym mliekom, v ziadnom pripade ziadny olej, to len zhorsuje ...no a samozrejme, proti kvasinke bojovat aj zvnutra,, cize probiotika a podporit prebiotikami

natikasim
7. mar 2016

Ahoj ja plne súhlasím s bamb27. A to hlavne z vlastnej skúsenosti. Kým som prišla na takéto veľmi jednoduché rady a hlavne ktoré naozaj pomáhajú slzy som ronila nad dcérkou tak vyzerala. Ekzém sa jej zhoršoval každou návštevou kožného lekára. Rozliezalo sa jej to po celom tele. Vôbec nám nepomohli len sa to zhoršovalo. Žiadne oleje a žiadne krémy na zvlhčovanie kým je to červené.!!! Obyčajná zinková masť od hebadosu je to najlepšie alebo aj sudokrém fakt pomáha. Ked som videla že malá má kvasinku to znamená že sa jej ekzém po škrabaní rozliezal mne sa osvedčilo dať fialovú genciánovú violeť. Všetko máš od toho ale nám to pomohlo. Potrieť stačí len jedenkrát a nechať 2 dni neumývať. Maximálne potrieť zinkovkou 2 x denne. A samozrejme zvnútra probiotiká ja dávam Hylak forte. Malú nekupať zbytočne vo vode. Maximálne 1x do týždňa. Toto nám pomáha a držíme ekzém podkontrolou. Samozrejme v čase ekzému dieta žiadne sladké a vynechávame aj lepok. Vtedy samá zeleninka. Ozaj máme vzplanutia tak 4 krát do roka. Ale podla týchto pravidiel vždy držím v ohraničení a vymyzne do 2 týždňou.
Držím palce viem aké to je náročné....Pá

miamiamiamia
autor
8. mar 2016

@bamb27 a @natikasim dakujem! Citala som vselico ale zda sa,ze Vase rady/skusenosti su mozno najblizsie k rieseniu problemu. Nerozumiem preco po tak dlhej dobre kozna lekarka tuto moznost liecby nezvazila,nakolko ta ako je nadstavena nepomaha. Kazdopadne dnes som k nej zbehla opat po mast ale ideme na ten zinkovy krem a probiotika. Syncekovi som vzala BioGaiu a sebe Cemio. Uvidime,verim,ze zaberie. Co sa tyka jedla,jedalnicek mame velmi racionalny aj za normalnych okolonosti. Cukor syn neje vobec, ja takmer vôbec. Jedinym zdrojom je u nas fruktoza. Jeme vela zeleniny,snazime sa domacu a maso taktiez. Jediny problem asi bude mlieko,toho mame v jedalnicku viac nez dosť,mlieko,jogurty,syry... No vyskusame obmedzit.
Chcem sa Vas este spytat boli ste s detickami aj na testoch na alergie na lepok,laktozu a pod? Nas kozna poslala akurat to necham aspon o tyzden neskor lebo syn mal dva urazy tento mesiac a uz ma paniku z lekarov.
Dalsia otazka,syn sa neskrabe nastastie, videla som ho len raz pred dvoma dnami v noci ked nebol natrety a skutocne riadne ocervenel. Mozem mu napr.roznieat kvasinku-ekzem pri utierani po kupani alebo priamo pri kremovani lozisk? Prepacte,možno su to blbe otazky ale predsa.
Pekny vecer zelam a este raz dakujem!

orsiko
8. mar 2016

Ahoj. Ja som tiež skusala všelijaké kremy na ekzém a malej pomohlo ten bepanthen sensiderm. Ani od koznej co sme dostali nepomohlo len na tyzden a potom zas to vyslo. Ale každému pomoze niečo iné. Olivový by som nedavala keď tak tak marhuľový okej. Pekný vecer

orsiko
8. mar 2016

Zinkovy okej veľmi vysusuje. Ja som ju tym natierala zlepsilo sa ale zas strašne jej vysusovalo ponožku.

bamb27
8. mar 2016

@miamiamiamia nooo,, neviem preco, ale kozni lekari proste tymto smerom akosi nejdu,,, aj ked je jediny ucinny,, zrejme je vyhodnejsie davat kortikoidne maste a zabezpecit si tym pravidelne navstevy pacienta,, neviem.. mozno im krivdim 🙂 ..ale tymto sposobom to riesi naozaj ak 1 lekar z 10 ...minimalne ked uz, tak ozrejmit stadia ekzemu a ake mazanie je vhodne v tej ktorej faze,, pripadne aspon minimalne ze na cervene nikdy nie nic mastne ...
...nam najviac tiez pomohlo vysadit mlieko a to uplne na 100% na takmer rok,, potom sme postupne zavadzali do stravy a zistili, ze nam vobec nechyba,,, ale teraz uz aspon syry a kyslomliecne vyrobky konzumujeme ,,,len obmedzit ich nema moc vyznam,, skor to chvilu vydrzat a vysadit uplne,, a vlastne vsetko, co sa pohybovalo okolo kravskej bielkoviny (laktoza nie je problem,, ta kozne problemy nesposobuje, len traviace ...ale bielkovina a ta je aj v bezlaktozovych vyrobkoch), cize aj hovadzie maso
mojmu synovi testy robili, ale len z krvy,, avsak je to uplne zbytocne, lebo u takto malych deti uplne bezne vychadzaju skreslene vysledky,,, ci uz falosna pozitivita alebo negativita ...dolezite je jedine to ako dieta reaguje realne,,, a to sa da dosiahnut naozaj len tym ze sa to 100% vysadi a to minimalne na 2-3 tyzdne
nemyslim ze by sa utieranim kvasinka roznasala,, ale urcite treba susit pokozku skor jemnym prikladanim uteracika

velmi zaujimave linky,, prestuduj, najdes kopec odpovedi ...tu https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-...
a tu poradna https://www.modrykonik.cz/group/6098/?page=2 ..je to cesky MK ale prihladovacie udaje ti tam funguju aj odtialto ,,,

bamb27
8. mar 2016

@orsiko ano to susenie je sposobene tym hojenim, tak to ma byt,,, moze sa kludne naniest aj jemna vrstva hydratacneho mlieka ,,,hydratacneho,, isto nie mastneho,,, a olej vobec nie, akykolvek, paradoxne, oleje niekedy vysusuju viac ,,,bepanthen je ok

miamiamiamia
autor
9. mar 2016

@bamb27 dakujem este raz velmi pekne!
Ideme na to bez mlieka obaja a uvidime, dnes som mu nakupila od vymyslu sveta nahrady (pohankove,ryzove...) verim,ze nejake zachuti. Este som sa ta chcela spytat co si pouzivala na premastnenie pokozky ked uz ekzem nebol cerveny ale "len"suchy. Zda sa,ze mast funguje. Tie najcervensie miesta beleju a niektore su vo faze ked su suche. Dnes som mu kupila Weledu pre ekzematicku plet este som mu ji nedala pocakam s tou zinkovou kym sa to celkom upokoji. Kazdopadne ma zaujima ako si postupovala dalej evidentne to mate odzite,takze za kazdu tvoju radu som nesmierne vdacna.

natikasim
9. mar 2016

Ahoj tu zinkovku ja davam malej az do uplneho vymiznutia. Nielen kym to zbledne ale este dalsi tyzden. Na zaciatku som robila chybu ze som skoro zacala hydratovat a nemala som.!!!! Tu pliagu treba uplne vysusit. To zbadas zacne sa odlupovat stara kozicka a podnou bude novucka bez ekzemu. Potom som zacala hydratovat tak ze som dala rano balm ale aj vecer balm a tenku vrstvu zinku. A toto je dolezite. Nie mastit ale hydratovat. Ja davam malej A -derma Exomega emollient balm. Je to vlastne hydratacny balzam. Je to trosku drahe cca 17 eur ale 400ml balenie vydrzi dost dlho. Podla mna dobra investicia za ine co mi odporucil lekar som vyhodila este viac a vsetko letelo do smeti lebo malu to stipalo. Inak vzdy vsetko najprv vyskusam na sebe🙂 Tot moja skusenost. Este ti napisem ze na zaciatku moja vyzerala tak hrozne akby mala spaleniny po celom tele plakala som kazdy vecer. Ani jeden kozny jej nepomohol iba jej stav zhorsil lebo lekari su grobiani co si nepriznaju ze by niekto mohol mat viac rozumu ako oni. Tak som ja vzala svoj rozum do hrsti a po pol roku na malej ani flak neostal🙂))) tak sa drzkajte vsetko zvladnete. Pa pa

modrofuzik11
9. mar 2016

ahoj, to more a hory su vzdy najlepsie riesenie pre pokozku, ekzemy, dychacie problemy a pod. ale realne zijeme tu na slovensku, takze toto je len docasne riesenie. Nedavno sme ale kupili difuzor aj s olejcekmi a vytvara to prijemnu atmosferu, ale hlavne zvhlcuje vzduch aromatickymi vonami, takze na dychaciie cesty odporucam. Co sa tyka pokozky, nam odporucili sensiderm, ale este sme ho nestihli vybrat v lekarni, zajtra ho pojdeme vybrat, tak potom dam vediet, ako ho prijal krpec.

miamiamiamia
autor
10. mar 2016

Dakujem Vam vsetkym za rady. @modrofuzik11 moj manzel je prave z Indonezie. Ak sa ekzemy nevyriesia v dohladnej dobe s najvacsou pravdepodobnostou sa prestahujeme. Ja idem vyskusat Skin salvation na sebe, citala som o tom cca rok dozadu,vyvinula ho doma zufala mamicka,ktorej dcerke nevedeli kozny lekary pomoct. Tak varila,varila skusala az kým nasla to co jej zabralo. Nedalo sa to na svk zohnat ale teraz som to kupila cez net. Potom podam referecie ci zafungovalo. U synka idem podla Vasich odporucani zinkovkou, zatial je to suche ale hlavne nie horsie.

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peterkus
3. mar 2020

Dobrý deň,

Atopickym ekzémom trápim už viac ako tri roky. Choroba mala pozvolný nástup a casom sa zhoršovala až do takého štádia, že som mal ekzém na celom tele. Kožný lekári a alergologovia daný problem riešili tabletkami, kortikosteroidmi či už iniekčne alebo v krémoch. Keďže som sa s tým nevedel zmieriť hľadal som alternatívy a po momohych pokusoch som natrafil na doktorkou Fei, sa špecializuje na čínsku medicínu starou technikou Gua cha. Po mojej ôsmej návšteve sa môj zdravotný stav výrazne zlepšíl lepšie spím, stlica sa mi zlepšila , rovnako kvalita kože a menej červená farba kože. Ja v liečbe pokračujem všetci vieme, že je to beh na dlhu trať. Pokial sa chce niekto vyliečiť a má nato aj nejaké finančne prostriedky , keďže danú liečbu nehradi poisťovňa tak danú doktorkou nájdete cez Google Lipktovský Mikuláš Chandai.

Na zdravie