Dysfázia u 28 mesačného dieťaťa

ellka0106
2. júl 2021

Ahojte, s mojím 2r synčekom (2r a 4 mesiace) aktuálne riešime vyšterenia u rôznych odborníkov. Dôvod: malý nás dosť zle vníma, máme pocit ako keby nám nerozumel, rozpráva už asi rok svojou hatlaninou, vie pár slov ale tie dosť komolí, neukazuje na veci, očný kontakt udržiava povedala by som, že len keď chce, na meno reaguje, ale keď je zahĺbený do hry alebo pozerá na tv niekedy ho musíme osloviť viackrát aby zareagoval. Pediatrička vyslovila podozrenie na autizmus, ale ako sme chodili po ďalších vyšetreniach, tak napr logopedička by sa skôr priklonila k dysfázii. Moja otázka znie, ak niektorá máte už staršie dieťatko s týmto problémom, dá sa to nejako skorigovať aby bolo dieťa neskôr schopé chodiť do bežnej školy, aké boli Vaše prvotné príznaky pri tejto diagnóze? Neviem o tejto problematike veľa preto ma zaujímajú akékoľvek Vaše postrehy, skúsenosti, skrátka čokoľvek čo by nám mohlo pomôcť synčekovi napredovať a zaradiť sa do bežného kolektívu.

evitka83
2. júl 2021

@ellka0106 najdite si fb skupiny deti s nks a maminky deti s dysfaziou

ellka0106
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellka0106
autor
2. júl 2021

@evitka83 ďakujem vam, našlo mi len tú prvú, tú druhú som nenašla

vanilkavan
2. júl 2021

@ellka106
Oneskorený vývoj reči,vek 3 - 6 rokov.
"Logopedické" detičky
Aj tu ma MK sa pridaj do týchto skupín, možno nájdeš aj ďalšie skupiny a v nich sú mamičky aj detí s dysfáziou

ellka0106
autor
2. júl 2021

@vanilkavan oki pozriem, ďakujem

ludinka
2. júl 2021

@ellka0106 ahoj, môj syn mal presne také príznaky v tomto veku, má 6 rokov teraz, problémy zostali rôzne (strachy, reč...)ale v škôlke v pohode fungoval štátnej. Do školy sme sa dostali do prípravného ročníka v logopedickej škole, inak by mal odklad a potom bežnú ZŠ s asistentom

ludinka
2. júl 2021

@ellka0106 čo sa týka pomoci, tak čo najmenej tv, tablety....veľa mu ukazovať, hovoriť(rozširovať slovný zásobu) poprípade znakovú reč skusat.
Škôlku odporúčam vybrať bud súkromnú kde majú pochopenie pre takéto dieťa, alebo logopedicku....môj chodil do štátnej iba posledný rok, nakoľko bol problém s odplienkovanim

ludinka
2. júl 2021

@ellka0106 logopeda vybrať tiež starostlivo-osobná skúsenosť.
Rok sme zbytočne stratili...

juliet86
2. júl 2021

ozvi sa do cvi centrum vcasnej intervencie. vela stastia

ellka0106
autor
2. júl 2021

@ludinka ahoj, ďakujem za odpoveď. A bola vam teda diagnostikovama dysfazia alebo nieco ine? A ako to u vas slo napr a odplienkovanim? Lebo my sme ho uz zapisali do statnej skolky lenze samozrejme poziadavka je aby bol odplienkovany co je zatial dost problem kedze ako keby nerozumel co od neho chceme

ellka0106
autor
2. júl 2021

@ludinka ano tohto sa prave obavam, niekedy mam pocit ze sme mu to sposobili prave tou tv, od mala na nej visel, kedze mu strasne rychlo sli zuby bol neustale zly, plakal, to je inak take specifikum u nas, ze ma 2rva 4 mesiace a prave mu idu 6tky zubu, teda trvale zuby ktore by mali ist detom okolo 6 rokov...na zaklade toho nas pediatricka poslala aj do metabolickej ambulancie lebo celkovo jeho fyzicky vyvoj ide od mala velmi rychlo, prave vazi 17 kg a meria 100cm, vsetkych 20 mliecnych zubov mal ked este nemal ani 2 roky a teraz zacali tie trvale...takze som z toho jeho vyvoja niekedy zmatena...cele to ide tak nejako chaoticky

makova333
2. júl 2021

@ellka0106 pisem IP

zuzkaa1991
2. júl 2021

@ellka0106 moja vobec ale vôbec nerozpravala ani hatlaninu len hmkala a ukazovala. Co chce...ale zas bola aj je samostatná....zacala ako tak rozprávať na 3r. V skolke. Sa naucila teraz ma 3r, 4m a neriešila. Som nikdy nič...aj ked som sa spytala.lekarky ze nerozpráva tak ze sa nauci...nasej vzdy dlhsie trva niečo sa učiť musi sama pochopiť

ludinka
2. júl 2021

@ellka0106 áno má expresívnu poruchu reči.
Odplienkoval sa v škôlke, keď videl ostatné deti, ale až ako 3 a pol ročný. Bohužiaľ na veľkú potrebu doteraz vyžaduje plienku.
To je zaujímavé aj synovy tak rýchlo rástli zuby....ale on teda zaostával aj v motoriké, neskoro sedel, chodil, dlho po schodoch chodil tak že prisuval nohy, točiť kolieska na bicykli sa naučil až v 5 rokoch....

makova333
2. júl 2021

@zuzkaa1991 tak to bud rada, akurat, ze to neplati univerzalne

kacena4
2. júl 2021

ahojko neboj pojde to casom ako sa bude dovyvijat cns a do skoly vacsinou deti chodia do beznej ale lepsia je pre deti s nks je tam lepsi pristup 1-2 rocniky potom uz zvladne bez problemiv aj beznu, skolku odporu sm tiez pre nks deti je ich v triede 10 a venuje sa im pravidelne logoped velmi to deti rozbehne ten speci pristup, drzte sa

noemi125
27. jún 2022

@ellka0106 dobry mozem sa spytat co je s vami od tej doby? Dakujem

pamellka
18. okt 2022

Ahoj zlepšilo sa mu Aho

Ahoj za ten čas sa niečo zmenilo ? Ďakujem za odpoveď