Dvojročný syn sa dusil. Mám navštíviť lekára?

qwer2019
1. aug 2022

Ahojte dievčatá.
Deťom som dala lízatko, pekne sedeli na gauči, a neviem akým spôsobom synovi zbehlo lízatko. Začal sa dusiť. Obrátila som ho dole hlavou, búchala som ho po chrbte. Vypľúval haldu slín z krvou. Trvalo to si 5 minút,kým ho vykašľaľ. Za každým, keď som si myslela, že je dobre a otočila som ho hlavou nahor. Opäť sa dusil, kým ho nevykašľal. Teraz keď pil vodu, tak sa rozkašlal, mohol si nejak poškodiť hrdlo, ze ho to tam dráždi?
Ďakujem.

sunny15
1. aug 2022

Treba ukázať detskému alebo aj krčnemu.A dobuducna 2rocnym deťom lízatko ani žuvačku nedávať!

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
1. aug 2022

@qwer2019 urcite ho doniest ukazat lekarovi

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
1. aug 2022

@qwer2019 trvalo to 5min kým ho vykaslal? Ja som možno hysterka, ale už po 10s neúspešného buchania by som mala vytocenu 155. Radšej zavolám rýchlu zbytočne skoro, ako potom zbytočne neskoro.
Volaj lekárom, a porad sa, či treba ísť. Aj na 155 ti poradia, či robiť.

qwer2019
autor
1. aug 2022

@veronika4495 ja som ležala na druhej strane gauča. Ešte sa mi nikdy nestalo, že by sa tým dusil.

qwer2019
autor
1. aug 2022

@simona20201309 tak zase som nechcela stresovať zbytočne.

qwer2019
autor
1. aug 2022

@lubka261 tak na chvíľu si dáme pauzu. Ale určite to nevidím, ako niečo zlé. Dusiť sa môže aj obedom... bola to blbá náhoda, že sa to stalo

simona20201309
1. aug 2022

@qwer2019 vďaka bohu, že to dopadlo dobre, ale kamoška tiež nechcela stresovať, a dopadlo to tragicky. 15min sa mu snažili pomôcť najskôr rodicia, o ďalších 15min prisla záchranka a ti už bohužiaľ nepomohli. V takých prípadoch radšej stresuj. Nie je to hanba, ani zneužívanie rýchlej pomoci. Ja mam z dusenia strašnú paniku, ale asi aj skrz toho co sa stalo tej známej 😒

qwer2019
autor
1. aug 2022

@simona20201309 ja by som sa skôr bála, že ma muž vyhreší, že preháňam.😁 ...A je mi ľúto čo sa stalo kamarátke.

andrea78
1. aug 2022

@qwer2019 ak v slinach bola aj krv, bola by som s nim u lekara hned, necakala by som. Ja by som vecer kludne spat ist nemohla , ak by sa toto stalo a nebolo dieta skontrolovane.

derdia
1. aug 2022

@simona20201309 preboha to nemyslis vazne 😔😔😔😔boze moj, toto je moja nocna mora, moj navacsi strach aky zniecoho mam... Mne sa raz dcerka dusila korkou z chleba.. Ale ja som ju otocila dolu hlavou ale uz som normalne kricila z celeho hrdla,ze Boze pomoz mi.... Nastatie juvyplula... Ale ja sa bojim o vsetky deti na zemi ked su malicke pri cmkolvek co jedia... Najma gumene cukriky, nim 2 soft, tie gulate, tie su strasne, ale hocijake cukriky....toto co sa stalo vasej znamej, musel byt horor... 😔😔😔

derdia
1. aug 2022

@simona20201309 ja si ale myslim,ze tuked nepomozu rodicia, tak zachranla nepomoze... Jedine ak ke rodic erudovany a da masaz srdca a oni mozno nejak spoujazdnia dychacie cesty.. Ale kym pridu a je mozog bez kyslika... No neviem.. Predsa len je to jedna z najhorsich scen ake sa mozu v zivote udiat...

iwesska
1. aug 2022

Ja asi celkom nechapem - on vdychol cele lizatko aj s palickou? 😳 Ci len ta cast co lizal sa z nej uvolnila a to vdychol?

qwer2019
autor
1. aug 2022

@iwesska no asi len tú vrchnú časť (jediteľnú), ale 100% neviem, v polke procesu padla aj palička na zem, ale neviem ci ju nemal v ruke