Dvojročný má redšiu a zapáchajúcu stolicu

janapeterjana
2. nov 2021

Ahojte maminy, 2,5 ročný syn pred týždňom vracal (iba raz, z ničoho nič) a odvtedy máva redšiu blatistú a otrasne zapáchajúcu stolicu. Nemá často, kaká 2x denne, ale vždy je to takejto konzistencie. Dávam 3x denne Hylak a takisto som dala dietnejšiu stravu. Skoro nič mastné, zelenina, zemiaky, ryža, banány a pod. Zajtra asi ideme k doktorke, zdá sa mi divné, že už to trvá týždeň. Okrem tohto je čulý, veselý, hravý, a trochu má sople.

dadulamamula
2. nov 2021

@janapeterjana redsia stolica môže byť aj so soplikou, hylak je veľmi dobre.. Skúste aj kukuričné chrumky.. Ale určite by som už toto riešila s lekárom ak už to trvá tyzden ako píšete. Mne tiež syn vracal pred par dnami iba raz z ničoho nič, ale zas skôr on mal problém ze sa nemôže vykakat hylak nám pomohol

marci77
2. nov 2021

ja by som mozno este probiotika skusila, tie sa mi osvedcili pre starsom, ze sa to do par dni samo upravilo

amelia89
2. nov 2021

@janapeterjana este sa to podoba na alergiu napr na mlieko

babajaga
2. nov 2021

moze to byt este viroza,kedze vracal a stolica je redsia,zapacha...dietna strava,ziadne mliecne vyrobky,skusit cucoriedkovy cajik popijat a skus pozriet linex kapsuly,je to ovela lepsie ako hylak,len neviem od akeho veku sa to moze,taktiez je na toto vyborne ORS 200 od Hipp,maju rozne prichute,ja kupujem mrkva-ryza,davat po lyzickach,velmi dobre zabera.A urcite lekar,spravit vyter zo stolice ci nie je nejaky bacil.

katesocka
2. nov 2021

@amelia89 môžem sa spýtať? Pri alergii na mlieko je stolica stale riedka? Syn posledné 3-4 dni má takisto ako autorkine dieťa redšiu stolicu a dosť zapácha. 2 dni dozadu v nej mal aj hlien (prechladnutý bol 2 týždne dozadu). Lenže tú stolicu nemá stále úplne rovnakú. Najprv je tvrdšia a až pri konci riedka. Plus by ma zaujímalo, či sa môže alergia na mlieko prejaviť aj neskôr, totiž syn bude mať 3 roky, doteraz problém nemal. (Ešte mi napadlo, či by to nemohlo byť kvôli zubom, práve sa mu prerezal mini kúsok poslednej stoličky). Ďakujem 😊

amelia89
2. nov 2021

@katesocka to bude skor ten zubok🥰

katesocka
3. nov 2021

@amelia89 dufam veru, ja som uz aj zabudla ako to je ked mu idú zuby. A sice vsetky zvladol pomerne dobre, som rada ze toto bude zatiaľ posledný. Ďakujem za odpoveď 😊

zienka21
12. jan 2022

@janapeterjana ako ste dopadli , ak ste to konzultovali s doktorkou zaujímal by ma jej názor ,máme podobný problém. Odporučila niečo konkrétne? Ďakujem a verím sa vám už polepšilo 🙂

janapeterjana
autor
12. jan 2022

@zienka21 všetky výsledky mal v poriadku, na nič sa neprišlo. Po mesiaci sa stolica upravila, takže ktovie co to bolo...

domika225
29. máj 2022

@katesocka dobrý deň. Mozem sa Vás opýtať ako ste nakoniec dopadli? Boli to tie zuby? Máme podobný problém, ďakujem 🙂

katesocka
29. máj 2022

@domika225 Keďže mu to trvalo dlhšie (aj 5 dní) tak sme vtedy boli aj u pediatričky, tá hovorila že zuby by to byť nemali a hlavne ak je hlien v stolici tak to je problém niekde inde. Spravilo výter zo zadočku, výsledky boli ale ok a nakoniec to prešlo 🤷‍♀️