Dvojročnej sa nevyprázdňuje močový mechúr

tatiana1402
16. mar 2016

Mamičky, dcérka má 2 roky.. Už od narodenia má rozšírený vývod z ladviniek, doteraz nebol s tým žiaden problém.. Včera sme spozorovali že pri cikaní plače, hned dnes sme bežali na nefrológiu, moč mala čistý, ale pri sone jej zistili, že sa jej zle vyprázdňuje močový mechúr.. predpísali nám lieky, aby sa lepšie mechúr vyprázdňoval a aby nemala bolesti pri cikaní.. (biseptol,mictonetten). Lekárka to vôbec nejako neriešila, bola dosť neochotná, ja mám teraz obavy, či sa nemôže nič vážne stať, nemáte náhodou podobnú skúsenosť? 😒 ☹

charity
16. mar 2016

@tatiana1402 No moje nervy... ak sa neciká, môže nahromadený moč kde kade tlačiť a odrovnať obličky, napríklad. Skús zavolať na príjem do nemocnice, či máte dobehnúť na cievkovanie...

janinah
16. mar 2016

Len sono na určenie zlého /stále/ vyprázdňovania nestačí,mali by ste mať svojho nefrologa a dieťa má byť od narodenia sledované,máte ho? či idete kam príde?môj syn mal pri narodení zistenú dilatáciu obličkovej panvičky,prešli sme vyšetreniami ako vylučovacia urografia,vyš. mechúra kontrastnou látkou + ako sa vyprázdnuje,chodíme na izotopovä renografiu raz ročne....ale nie som nefrolog,len myslím,žesa treba viac informovať o dg

janinah
16. mar 2016

@charity ona ciká,len pri tom plače,Biseptol má nasadený kvôli možnej infekci,malo by sa to zlepšiť....ale treba viac vyšetrení kvôli tomu,že sa vraj pomaly vyprázdnuje mechur-prečo?

tatiana1402
autor
16. mar 2016

@janinah @charity.. včera večer pri cikaní plakala, dnes ráno ešte trošku mrnčala, potom cez deň už našťastie nie, v pondelok máme ísť na kontrolu, či sa to zlepšilo.. len stále stresujem, či sa dovtedy nemôže niečo stať, ale zase ak by to malo byť vážne by nás asi poslala do nemocnice.. 😒

janinah
16. mar 2016

@tatiana1402 nič sa nemôže stať,to nie je akutna zastava močenia ani vážna infekcia,to by ho len tak nenechali isť domov......

tatiana1402
autor
16. mar 2016

Rozmýšľala som, či to nemohol spôsobiť aj liek isoprinusin, ktorý nám pred vyše mesiacom predpísali na imunitu a stále ho berieme, ešte aj ďalšie 2 týždne máme brať.. čítala som príbalový leták a je tam písané, že by sa nemal brať v prípade, ak sú nejaké problémy s ladvinami..

loginexistuje
16. mar 2016

@tatiana1402 isoprinosine nie ale nemali ste skor kvasinkovu infekciu

tatiana1402
autor
16. mar 2016

@loginexistuje nie, nemali sme vobec žiadnu infekciu, ani nemáme zatial.. Aj moc bol čistý