Dvojročná veľa ciká

26. sep 2023

Dcéra je už týždeň chorá. No dnes začala sa pýtať veľa cikať ..akože ona celkovo aj počas cikania si vypýta vodu🙈😃...ráno dopila mlieko,pila džúsik aj vodu. Akože viem keď pije musí aj cikať. Nema bolesti pri cikaní,moč má svetlý a ciká normálne..myslim nie že pár kvapiek ale riadne sa vyciká. Od 8mej do teraz keď šla spať cikala asi 8 krát. V meste vydržala neušlo jej ani nič...riešiť? Neriešiť? Počkať ešte aspoň deň?

macekovam
26. sep 2023

nemoze mat cukrovku? hladna velmi nie je?

michellemary
26. sep 2023

Tiež tu rozmýšľam, či ťa vydesiť, a písať o diabete... Pije veľa?

autor
26. sep 2023

@macekovam čo ja viem,tak normálne jeme raňajky obed večeru a medzi tým keď má ovocie jogurt alebo hočo si vyberie v obchode.

autor
26. sep 2023

@michellemary no veď to že ona aj vypije celkom dobre. Aj na spanie si berie fľašku s vodou. A nesmrdí jej moč.

januska12323
26. sep 2023

Koľko toho vypije? Aspoň približne za deň.

michellemary
26. sep 2023

Ani z dychu alebo potu necítiš acetónový zápach?

autor
26. sep 2023

@januska12323 ťažko povedať lebo má fľašku medzi tým aj z pohára si vypýta keď pijeme my..džúsiky...preto som naschval napísala že ona aj pri cikaní pije🙈😃...aj teraz išla cikať tak hneď že vodu vodu...

autor
26. sep 2023

@michellemary z potu nie..a ani v dychu som nepostrehla ale asi sa začnem sústrediť viac ale takto zbežne nie..

zafir01
26. sep 2023

Moja 1,5 ročná vypije denne 1,8-2,5 l čistej vody plus na noc mlieko a na obed polievku . Dr nás poslala po vyšetreniach pre istotu .boli sme na odberoch na duabetologii a endokrinologii a v pondelok ideme na nefrologiu

iwesska
26. sep 2023

No to ale nie je v poriadku,aby pocas cikania pila. Ved jej to nedovol,rozptyl ju niecim a uvidis,ci na flasu zabudne,alebo si ju bude aj tak pytat az plakat. To by znamenalo,ze je ozaj smadna a riesila by som cukrovku.

autor
26. sep 2023

@zafir01 toľko zas určite nevypije naša.

autor
26. sep 2023

@iwesska to som nevedela že to môže byť problém.🙈 dobre vedieť,ďakujem.😊

autor
26. sep 2023

@iwesska ale zas nepije že pije pije ale jeden dva glgy..ona cucká tú fľašu..

zafir01
26. sep 2023

Ja som to podstivo zapisovala . Ráno som jej naplnila fľašu s vodou .hneď ako vypila ,tsk som jej ďalšiu nepustila .položila na kuchynský stôl . Nenutila som ju piť ... len som jej dala možnosť ,de tam je tá voda
Lebo naša keď videla niekoho piť ,chcela hneď tiež . Psovi z misky píla vonku vodu .zo záhradnej hadice , cudzím deťom na ihrisku . Vždy som ju intuitívne stopovala ,že už pila dosť ,tak som jej menalievala .
A potom zrazu starší syn zabudol zavrieť dvere na jednom z wc ..a ona hádaj čo urobila ? Napila sa z wc 🫣 .takže som si to začala písať ,že koľko vypije ,ak ju nebudem limitovať .a v lete sme sa vyšplhali na 3 litre . Teraz tak 2 . Cukor z moču mala v poriadku . Len zápalove hodnoty vyššie a tiež ph moču mala vyššie .
Dr ,že to treba pre istotu vyšetriť . Tak uvidím ,keď prídu výsledky z endokrin . A v pondelok ,čo povie na nefro .. lebo tiež nonstop plienku mením ,denne sa stane ,že sa precika ,lebo dlho plienka suchá a zrazu vycika aj za koňa a plienka nestihne absorbovať všetko naraz

autor
26. sep 2023

@zafir01 akože ona je tak že niekedy pije viac niekedy si na fľašu nespomenie aj hodinu. Neviem no...a Vám držím palce nech to dobre dopadne.❤️

macekovam
26. sep 2023

nahrad stavy vodou z vodovodu a uvidis ze tolko nevypije.. aj cikat bude mene.. mozno jej len chutia tie stavy..a vodu si vypyta vtedy ked bude naozaj smadna

autor
26. sep 2023

@macekovam možno som niečo zle napísala alebo ste vy zle pochopili. Ona pije hlavne vodu. Sem tam si vypýta džúsik,kofolu ale dá si reálne pár glgov. Pije hlavne vodu.

macekovam
26. sep 2023

aha.. tak potom ja..

autor
26. sep 2023

@macekovam nič sa nedeje.

autor
26. sep 2023

Nemôžu sa jej po chorobe čistiť obličky? Alebo prechladnutá byť? Dnuka mi odmieta nosiť papuče...niečo menej vážne ako cukrovka? Nemá bolesti nôh,moč nesmrdí,neutápa sa vo vode aj teraz síce išla spať s fľaškou ale je presne tam kde sme ju položili..viem,nemá sa veľa čakať a ísť k lekárovi ale nemám počkať aspoň deň/dva? Lebo nejaví sa mi na nej nič..okrem toho dnešného cikania a my zas máme lekára ktorý sa hnevá keď tam príde vystresovaná matka ktorá čítala to a to ...

autor
26. sep 2023

A zas sú prípady keď už musime vodu núkať a prikazovať piť my.

vulka
26. sep 2023

Zmerala by som cukor v krvi.

autor
26. sep 2023

@michellemary nedávno vstala a nie,nemá zapach v ústach.

autor
26. sep 2023

A ešte pokiaľ viem rany sa zle hoja pri cukrovke. Ona sa hojí rýchlo. Naozaj. Spadne a do pár dní ani po hlbokej rane nemá nič

anavixy
26. sep 2023

Ved si kup v lekarni testovacie pruzky na moc a skontroluj si doma ci nema cukor v moci, alebo zajdi k lekarke s mocom (kde tiez strcia ten isty pruzok). A nemusis polemizovat ci je smadna alebo to robi len pre zabavu. 🙃

autor
26. sep 2023

Dávam update...odkedy vstala bola cikať raz pije normálne po jedle a pila kus viac lebo bolo teplo v aute dosť sa aj potila..nesmrdí jej octom nič..čúrať nechce..

autor
26. sep 2023

@anavixy to mi predajú len tak?

anavixy
26. sep 2023

Ano, su volnopredajne, akurat musis kupit cele balenie, tusim 50ks je tam 😃 vysledok odcitas podla krabicky (porovanas farbu pruzku s farbou na krabicke)

michellemary
26. sep 2023

Juj, presne takto som ťa vystrašiť nechcela... Pozri, možnosť, že tak maličké dieťa má cukrovku, je len veľmi malá, môže to mať tisíc iných, menej závažných príčin. Kúp tie prúžky, čo ti kočky radia, a budete vedieť, na čom ste.❤

1fifinka1
26. sep 2023

Mne Dr povedala, že v prvom rade by výrazne schudla. Pri cukrovke. To je dôležitý príznak.