Dvojročná dcérka má na chrbátiku červený fľak

daniella8
1. nov 2014

Maminky chcem sa opytat moja 2 r dcerka ma na chrbatiku cervrny flak dr tvrdi ze to ma po ustipnuti kliestom dala nam atb kliesta som jej nikdy nenasla velmi sa bojim aby to naozaj nebolo to

oladuna
1. nov 2014

@daniella8 ako ti ma clovek odpovedat ak ten stipanec nevidi?.asi by som si pozrela fotky na internete ci to vyzera tak nejako podobne a to by ta malo ukludnit.

katarinamarkova
1. nov 2014

@daniella8 cerveny flak po ustipnuti kliestom naznacuje jednoznacne na boreliozu....to vam teda brala dr. aj krv na testy, ze?kliesta nemusis najst...mohol napr. pri kupani zliezt sam.
ale skutocne bez foto ti malokto nieco viac povie, pretoze cerveny flak na chrbte moze znamenat cokolvek 🙂
stipnutie od komara, alergia, obycajny rozskrabany pupacik, exem, ci len obycajne rozdrazednie pokozky od pracieho prasku 🙂 atd.
ak ho ma cerveny s bielym stredom tak dr. mala pravdu, ale aj tak je potrebne spravit odbery a pravidelne po par mes. rokoch non-stop kontrolovat stav choroby.

andrejka1974
1. nov 2014

@daniella8 lieci sa to antibiotikami, moj syn to mal, treba raz za cas ist na opatovne testy, my ich mame uz davno ok