Dvojročná dcéra po smiechu stále štikúta

miruskac
29. júl 2014

2 ročna dcera od malicka ked sa silno smeje tak zacne ckat a po chvyli ju taha na vracanie ked bola menisia sa niekedy aj povracala je to normale ? neviem si to vysvetlit a bojim sa aby to nebola nejaka choroba poradte mi dakujem

bombonka
29. júl 2014

@miruskac aj moja štikúta ,keď sa začne smiať 🙂...ale nikdy z toho nezvracala

jaja1979
29. júl 2014

@miruskac Aj moja dcera od malicka po smiechu zacala stikutat a robi to doteraz a to ma uz 9 rokov. Ale vekom sa to stale akokeby zmiernuje, teraz uz mava stikutku len obcas, nie je to pravidlom. A je zdrava, nic jej nechyba,ja som to nikdy neriesila.

slobodnabaculka
29. júl 2014

@miruskac Když počas smíchu neco neprehltla, tak to bude v porádku. Nic se neboj, ona z teho viraste, to je u nekterých deti normálne.
Napr. múj Enriko to mal též, ale jen tedy, když jsem varila ohnivé maso, tak s tých feferónu očervenel a potom čkal a nerobilo mu to dobre na žalúdek.
Ale každopádne bych ji dala spravit vítery u lekáre, aby ziscil, či neco v hrdélku nemá.

miruskac
autor
29. júl 2014

dakujem za odpovede myslela som ze to len my mame taky problem dufam ze to samo prejde inak je zdrava aj malokedy je chora len pri silnejsom smiechu ako keby ste dostali zachvat smiechu vtedy cka a napi na ju na vracanie

monka_m
29. júl 2014

Ahoj, aj náš to má od malička, keď sa úplne z chuti začne smiať tak dostane štikútku. On má reflux, tak som rozmýšľala, či to nie je spojené aj s tým. Ale nikdy sme to neriešili ako nejaký závažný problém. Tiež sa mi zdá, že čím je starší, tak to máva menej často.

mandica
29. júl 2014

Presne toto iste sa stava aj mne, uz malicka takto stikutam po dlhom a vydatnom smiechu 😀

miruskac
autor
29. júl 2014

co je ten reflux?

miruskac
autor
29. júl 2014

mandica a nevies preco to tak je to bude mat cely zivot tak ze sa pri smiechu bude ckat ?

lucinocka
29. júl 2014

aj nasej sa cka ked sa rehoce 🙂

25daniela
29. júl 2014

No, moje jedno dieta stikutalo uz v bruchu, bol to asi jediny pohyb, co som citila... pravidelne natriasanie. A potom ako sa narodila, stacilo sa trochu zasmiat a uz bolo, stikutanie sme riesili dost dlho, teraz ma devet a je to lepsie, ked sa jej zacne, ide sa vydatne napit alebo zadrziava dych aby to prestalo, riesi si to uz sama 🙂