Dvojročná dcéra má problémy s kakaním

punkerka2510
9. jan 2023

Ahoj baby som zúfalá moja 2r dcera ma stále problémy s kakanim ma extrémne tvrdú stolicu som skúsila aj nemožné slivky vločky alebo jablko to do nej nedostanem dr nám dala čipky môže ju zapekat harmanček alebo kravské mlieko ?

eternity24
9. jan 2023

@punkerka2510 treba zvýšiť príjem tekutín. Ja moju malú naháňal celý deň s fľašou s pitim. Keď mi vypije viac ako 1/2 litra tekutinovela lepšie kaka. Mlieko možno môže byt problém. O harmančeku si to nemyslím. Ten som práve dcérke dávala ako čajok keď už 4 dni nekakala a vždy pomohol. Skúste tie glucerinove čipky a veľa piť.

punkerka2510
autor
9. jan 2023

@eternity24 čipky dávam a ona vypije za deň asi pol deci max deci vody pije cez deň asi 4x mlieko

elenatomasova
9. jan 2023

@punkerka2510 musí piť tekutiny okrem mlieka asi malo pije však?

martul
9. jan 2023

@punkerka2510 toto je veľmi málo, ale že veľmi. V takom veku musí piť vodu hlavne. Obličky, močové cesty to sa musí prečistiť, takisto celé telo, mlieko čistú vodu čo sa týka funkcií v tele nenahradí. To je veľký problém.

basska_b
9. jan 2023

To bude tym deci vody. Kamoska davala aj kapsicky, tam je tiez voda, samozrejme stavnate ovocie. Moju 2rocnu naucili stari rodicia na dzusom osladenu vodu a caj... nepacilo sa mi to, ale povedala som si, ze lepsie ako nic. A este mi lepsie a viac vypili z flase so sosakom ako z klasickeho poharika

mamadievcatiek
9. jan 2023

Určite musí piť viac vody a ak ti nechce zjesť slivky a vločky tak dcérke skús dať vypiť šťavu zo slivkového kompótu.Ja deťom často varím ovsenú kašu, poliatu slivkovou šťavou a do stredu dávam slivky.Mojim deťom to velmi chutí 😊

nykkushka
9. jan 2023

Ja sa znovu v takejto téme pýtam, načo je dieťaťu 4x denne mlieko? (neviem koľko ml 🤦🏼‍♀️🤷‍♀️). Veď namiesto toho mlieka môže kľudne vypiť aj liter vody 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helcanw
9. jan 2023

@punkerka2510 tiez s tym mame problém… Už som zúfalá, syn má 2r4m za deň vypije minimálne liter tekutín, plus 3deci mlieka. Dávam mu Slivkovu stavu, harmacekovy čaj, každý deň polievka…ale on sa boji…on nechce vôbec potlačiť na nocniku, skončí to vždy tak že už má úplne na krajíčku a ja ho musím podržať nad wc a s ukrutnym plačom sa vyprázdni… :(

3nikus30
9. jan 2023

@punkerka2510 skús vynechať kravské mlieko,to je veľká záťaž pre tak malé telo obvzlášt keď pije málo vody. Alebo aspoň zredukovať ten prijem mlieka. Okrem toho môžes skusit probiotika prazdne crievko.

jeanne14
9. jan 2023

Vláknina, z lekárne každý deň

slavomira236
9. jan 2023

@jeanne14 len na tu vlákninu treba vypiť veľa vody naj má opačný efekt..

misickaa4
9. jan 2023

@punkerka2510 mozno to.tu uz radili, neviem
Probiotika ale treba davat aj detsku vlakninu a vela tekutin samozrejme.
Vlocky ste skusali v akej forme?
Ja.som mu varievala ovsenu kasu, do toho ovocie, trosku medu .
Vynechat ryzu..

iritka
9. jan 2023

@punkerka2510 nam pomaha lactulosa

eternity24
9. jan 2023

@punkerka2510 to je strašne malo vody a veľmi veľa mlieka. Nečudujem sa potom, že ma tvrdú stolicu. Zapracovať na pitnom režime