Dvojmesačný syn má hlieny

zuzkamacken
22. jún 2013

nas dvojmesacny syn ma hlieny, boli sme aj u lekara.. odsavackou neodsajeme nic.. ma ich asi "vzadu".. brali sme kvapky, cipky... teploty nema. v noci vydava hrozne zvuky, tuto noc sa to ani pocuvat nedalo.. nieco ako keby tlacil na stolicu kombinovane s "krochkanim". neviem to inak opisat.. ma s tym niekto skusenosti??? DAKUJEM za kazdy postreh

miskun
22. jún 2013

My sme mali tiež,vôbec netiekli von
,pomohlo mliečko do nošteka ak sa kojíte,kvapkátkom aj tri krát denne a zvýšená poloha nech to tečie do bruška a nie na priedušky...vela zdaru prajeme

linda20111
22. jún 2013

@zuzkamacken kvapky do nosa su zbytocne, kedze tie hlieny su vzadu. odporucam fenistil kvapky 5kvapiek 3x denne a k tomu sirup prospan 5ml lyzicka rano a vecer na odhlienenie. nezlakni sa ak pri odgrgavani a naslednom grcknuti vyjdu hlieny. babatko ich takto vyluci. v ziadnom pripade nedavat babatko spat na brusko ak nahodou bolo tak zvyknute. my sme davali do zvysenej polohy aj kvoli refluxu, takze telicko alebo aspon hlavicku sa snaz aby malo otocenu nabok. ked sa zlepsi to krochkanie tak znizuj postupne davkovanie

nelka341
22. jún 2013

odsavacka na vysavac,zvysena poloha,fenistil kvapky

hradnapani
22. jún 2013

@zuzkamacken to krochkanie a kadejake chrcanie mavaju babatka aj bez toho aby mali hlieny. Zazili sme nieco podobne, ziadne hlieny sa nam nedali odsat, napokon nam na ORL povedali, ze ma "stridor", co je dost bezne u babatiek. A prejavy to ma roznorode, obvykle sa to dost tazko pocuva, co tie deturence pri tom vydavaju. Moj syn bol pri tom vsetkom este v noci uplne nepokojny, metal rukami, nohami... predtym som o nicom takom ani len netusila.
Jedine, co nam pri tom pomohlo, ze z toho vyrastol, dozreli mu nejake chrupavky v nosteku... ale nepamatam sa presne kedy to bolo, nejako este pred dovrsenim 6. mesiaca.

zuzkamacken
autor
23. jún 2013

hradnapani dakujem, aj nas sa meta zo strany na stranu.. zvuky naozaj strasidelne, zle sa to pocuva, mam pocit ze pri tom strasne trpi.. ale oci ma zavrete a spi.. och joj.

lenkove
23. jún 2013

@linda20111 ahoj, prospan mozu aj take male deticky? Moja ma 4 mesiaciky a nic mi nepredali v lekarni.. Ja neviem co mam robit, odsajem strasne malo a steka jej to na priedusky, jednoznacne... Nema ani teplotku, na pohotovost sa mi to nezda (k tomu je od nas daleko dost). Rovnako ako fenistil?
Inak vdaka za tip...

ivuska027
23. jún 2013

toto poznam, nas maly detto, boli sme aj na ORL. To, co mu odsala ona do tej ich odsavacky zozadu, tak to bola ina divocina. Mame zodac a dali nam aj kortikoidne atb, ale to som mu davala len asi tyzden, ustupilo to, ale nam povedali, ze ma opuchnutu nie len nosnu mandlu ale aj celu sliznicu. Vraj sa divi, ze vobec takto dobre dycha 😕 😔 ☹ Ak mame nadchu, tak trva vzdy 6-8 tyzdnov 🙄

linda20111
23. jún 2013

@lenkove ano mozu to take male, mojmu to predpisala lekarka ked mal 6tyzdnov. ale musim este povedat ze trvalo kym som nasla taku rozumnu lekarku, lebo prvy lekar na to hned pisal antibiotika, ktore som vsak odmietla kedze to su hlieny a nie zapal a druhy lekar este lepsie - nedal nic ani nevysetril. po mojej skusenosti vidim ze ani lekari niekedy nevedia co robia....

hradnapani
23. jún 2013

@zuzkamacken no, ked to moj syn prvykrat urobil ako 6-tyzdnovy, tak som z toho bola fakt vyplasena. Dovtedy spal ticho a zrazu bum, v postielke bolo nepokojne "prasiatko"... Ale vyzera to horsie, ako to v skutocnosti je a hlavne, ze z toho vyrastie. Ale na potvrdenie takejto diagnozy by ho mal vidiet orl lekar alebo aspon pediatricka by ti k tomu mohla nieco povedat na upokojenie...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz