Dvojmesačná má sopeľ

kamca495
13. sep 2021

Ahojte mamini dnes som bola doktorky mala ma dnes 2 mesiace sopli a kašle dr nám dala len sinupret aby som jej dávala 1 ml a kvapky ake ?😐 nebola moja doktorka zastupovala

vikusjk
13. sep 2021

@kamca495 sinupret je na kasel, ak chces, mozes dat aj Fenistil kvapky, tie su na znizenie tvorby soplikov, uz si nepamatam ale myslim, ze su volnopredajne. Davkovanie bude uvedene na obale.

kamca495
autor
13. sep 2021

@vikusjk ale tie sú na recept 😭😭😭 mala mi za celi deň spí 1 hodinu a v noci je hore spí po 5 minútach neviem spinkať

iduska13
13. sep 2021

Fenistil kvapky sú iba na predpis.
Ak je noštek zapchaty a ťažko sa malej dýcha, tak sú kvapky Nasivin + nejaká morská voda na čistenie nosteka a dobre by bolo, keby spala vo vyvýšenej polohe, aby je sople nezatekali a nenarobili ešte viac šarapaty. A samozrejme odsavat sople

mima172
13. sep 2021

@kamca495 V prvom rade režimové opatrenia: zvýšené spanie (my podkladáme nohy postieľky), zabezpeč primeranú vlhkosť v byte/dome a "údržba" nosa, no to určite vieš, dávaj veľa na bruško, spinkať na bok... Fenistil mam tiež overený a keďže moja od včera tiež soplí, tak dnes ho už aj dostane na noc. Kvapky odporúčam Nasivin, ten pre najmenšie deti.

alvaluka
13. sep 2021

@kamca495 physiomer alebo sterimar odporucila mne pediatricka ked bola mala chora, myslim, ze este nasivin ma kvakpy pre deti 0+, ale ja by som zavolala doktorke aj tej co zastupuje a opytala sa co do nosa. A taktiez casto tahat sople a zvysit trocha na spanie hlavu.

domka222
13. sep 2021

Sinupret je na hlieny, čiže by mal pomôcť aj pri nádche. Keď som mala takého malého, tak na nádchu väčšinou len libenar, ale ten je skôr na prečistenie nosa a aby sa lepšie odsávalo. Ak je najhoršie tak nasivin kvapky

fiafia
13. sep 2021

@kamca495 treba odsavat. Ja by som dávala morskú vodu mne sa najviac osvedčil sterimar je od narodenia. Fenistil kvapky sú dobré. Zvlhčovat vzduch, na spanie trošku vyššie pod hlavičkou a vydržať. Sople sú pliaga pre každy vek. Moja 5rocna teraz sopli,teplotuje a v noci spala možno hodinu. Chce to pevne nervy a snáď sa nepohorsi. Inak pri tak malom bábätku by som skúsila poobede zavolať na pohotovosť. Mne tam vždy dobre poradili.

simca06022011
13. sep 2021

sinupret je na horne dychacie cesty aj teda na hlieny ak ma vela soplikov. V 2m ak nema infekciu kludne moze pomoct libenar do nosa a odsavat. Odsavat a odsavat. Ak ma zapchaty noc, tak po cisteni (ZDORAZDNUJEM PO CISTENI) sa dava nasivin, ale neviem od kolko mesiacov su tie klasicke kvapky. A opatrne s nimi. Nam to prve mesiace uplne stacilo a pomahalo.
Ziadne pokusy nerob, zvysene spanie aby jej sopliky nestekali atd co poradili predo mnou. Takemu drobcovi ziadne extra lieky dat nemozes, sledum, meraj teplotu a ak neprejde za par dni, tak znovu k dr. Fenistil je na odpuchnutie sliznic... cize ak ti nebude vediet napr. nostekom dychat, nebudes to vediet vycistit, tak ti lekarka da.. alebo nieco ine. Ale sama nic neordinuj, ved to je male babatko este. Ak by ste mali teploty a soplili atd, ja nevaham a kludne skocim aj na pohotovost, ale tam treba ratat (aspon u nas ) s tym, ze aj tak nejaky vyter, vysetrenie extra neurobia, popocuvaju, daju lieky, pripadne crp vysetria a potom sa ide k detskej lekarke.

kamca495
autor
13. sep 2021

@simca06022011 a keď bude mať zvýšenú teplotu čo môžem dať?

simca06022011
13. sep 2021

@kamca495 neviem s takymto malym babatkom... skus napr. pozriet cipky od akeho su veku (ibuprofenove, paracetamolove),a lebo ti poradia v lekarni. Nezvykli sme do 38teplotu zrazat (ale teda mne bola mala chora prvy krat po 1,5r) a potom som davala sirupy, a ja som teda s kludom anglicana isla na urgent, ked sa mi nezdalo nieco.

alvaluka
13. sep 2021

@kamca495 su cipky panadol, tie su myslim podla hmotnosti, myslim, ze od 9 kil je 1 cipok, musis pozriet pribalovy letak hoc na nete.
Ale ako pise @simca06022011 chod aj na pohotovost/urgent keby sa ti nieco nezdalo, ja som volala pediatricke, 2 mesacne je dost male dieta este.

mima172
13. sep 2021

@simca06022011 Vyvýšené spanie nie sú pokusy ale postup, aký odporúčajú lekári 🙂 Keď mala moja malá 5m, tak sme boli v nemocnici s respiračným ochorením a prvé čo urobili bolo, že napolohovali postieľku a kazali mi rovnaké urobiť vzdy pri sopľoch aj doma 🙂

simca06022011
13. sep 2021

@mima172 ano ja viem, ja som to zle napisala, myslela ze pokusy s liekmi, vyvysene spanie som myslela, tak ze to ano :D ved to je jasne, ze vyvysene spanie sa pouziva, aj ked teda vacsinou s refluxom, ale aj pri nadche 🙂

mima172
13. sep 2021

@simca06022011 Jasné, aj sa mi to nezdalo, žeby to bol pokus, ved už naše maminy nám dávali pod hlavy tonu vankúšov 🤭 To áno, moja mala do 7m skrytý reflux, bol to masaker.

simca06022011
13. sep 2021

@mima172 no a z toho potom deti maju aj "nadchu", pritom to ani nie je nadcha naozaj.. to je neprijemne aj pre dospelych, co este taky maly drobec :(

gugulko
15. sep 2021

Tymianovy krém od just...je výborný prírodný ak chces kamoška Ti vie objednať ....určite urobia dobre.