Dvojité videnie po operácii škúlenia

petra.s
17. jún 2015

Ahojte
chcem sa spýtať, či ste niekto nemali podobnú skúsenosť. Včera sme s 3ročným synčekom absolvovali operáciu škúlenia - strabizmus na obidve očká. Dnes po odlepení , odstránení obväzov syncek všetko dvojito vidí. Do diaľky aj do blízka. Mali ste podobný problém po operácií?
ďakujem

ellca123
17. jún 2015

tiez sme mali obe oci a OK,bez problemou,obcas ju trapi ze ju bolia oci/asi ako ma postahovane tie svaly v ockach/operacia v 1r

delatour
17. jún 2015

Este ako dieta som absolvovala tri taketo operacie, v puberte mi odporucali aj stvrtu na mierne korekcie, ktore uz ale neboli potrebne, no varovali ma pred moznymi komplikaciami v podobe dvojiteho videnia a pod. Cize je to mozne. No nevesala by som hlavu, pamatam sa na tu bolest ked mi dali dole gazu a nutili den po operacii otvorit oci, nebola som schopna takto skoro normalne "vidiet" ani udrzat oci otvorene na viac ako par sekund, videnie samozrejme rozostrene. Pride mi, ze je prislis skoro to hodnotit. Oci su este enormne citlive. Moze to byt cele este v poriadku.

petra.s
autor
17. jún 2015

ďakujem, len ma to vystrašilo, lebo nás nikto nato neupozornil. Du
fam, za sa to teda upravi.

bubuliatkova
3. apr 2016

Otváram túto tému.
Poznáte niekoho, kto po operácii/korigovaní škúlenie má dvojité videnie?
Mňa v 9 rokoch operovali na ľavé oko, lebo som škúlila.

Preliepali mi chvíľu zdravé oko, ale počas puberty sa už dalo vidieť, že sa to zvrtlo opačným smerom. Teraz po 30 rokoch mi stojí ľavé oko vo a to o niekoľko stupňov.

(To mám zdedené asi po otcovi, v detstve starý otec ho nedovolil operovať a samo od seba sa to napravilo.)

Ľavé mám ďalekozraké +2,00 dioptrie, pravé krátkozraké -2,50 dioptrie + tupozrakosť. Pravým vidím dobre do blízka, inak mám okuliare do diaľky, ľavým vidím dobre do diaľky, ale do blízka skoro vôbec. Komplikovaný prípad. ☹ ☹ ☹

Doktor po dôkladnom vyšetrení odmietol moje oko znova operovať s tým, že by som mala dvojité videnie. Lebo môj mozog je už zvyknutý využívať každé oko jednotlivo, ani nasilu neviem oči vyrovnať a používať naraz, ten operovaný sval je silnejší ako ja.

Takže dilema: riskovať operáciu, aby som vyzerala normálne na úkor toho, že nebudem riadne vidieť? 😖 😖 😖 Alebo také prípady ani nie sú.... 😀

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubuliatkova
3. apr 2016

@helencek
Mňa, žiaľ, operovali v LC, Mudr.Fízlová, presvedčila moju mamu, že operácia je nevyhnutná.
Vtedy za socíka sa takéto operácie robili ako na bežiacom páse. 😖 😖

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ramone_666
28. nov 2016

Ja som to mala, zopár dní som tak videla. Ako keby som celú jednu noc prechlastala :D ale potom po nejakých 3 - 4 dňoch sa to dalo do porádečku, akurát oči štípali jak blázen ešte asi týždeň