Dusivý kašeľ u dieťaťa

1. feb 2024

Prosím vás, viete poradiť alebo máme len vydržať na tento kasel? Už druhý týždeň dieta dusi, cez obedny spanok celkom prespi pekne hodinu, ale vecer to je strasne. Matrac ma vyššie, vankus tiež, vecer dávame fenistil a nezabera nic. Kupili sme zvlhcovac-nezabera. Volala som pediatricke, povedala,že zbytočne dávať sirup, lebo ma zadnú nadchu a treba počkať. Ale už 2 týždne nespime, prejde to? Alebo viete ešte niečo poradiť? Stoptussin kvapky nezabrali a inhalovať sa mi vôbec nechce-boji sa toho.

jarmila2010
1. feb 2024

vek?

arasidka123
1. feb 2024

Paxaladin v lekárni kúpiť..ten je na suchý kašeľ najlepší..dva tri dni a kašeľ sa.zmeni a začne vykasliavat.

jarmila2010
1. feb 2024

@arasidka123 aj ja som ho chcela odporucit,len je tam vekove a vahove obmedzenie..preto sa pytam na vek https://www.drmax.sk/paxeladine-0-2-percent-sir...

autor
1. feb 2024

@arasidka123
@jarmila2010 pardon, som zabudla napisat. Ma 2 roky, môže taký sirup? Dakujem vam

jarmila2010
1. feb 2024

je tam od 30mes a 15kg...

autor
1. feb 2024

@jarmila2010 ona ma 14kg, opytam sa v lekárni, Dakujem za tip

jarmila2010
1. feb 2024

skus zavolat pediatricke,ci ho mozes dat..inak,je fakt dobry...

autor
1. feb 2024

@jarmila2010 skúsim, vážila som ju a má 15,5 kg

es321
1. feb 2024

ja by som na tvojom mieste uz aj navstivila pediatricku/pediatra nech ju vysetri, popocuva dychanie. Ja som tak raz s dcerou 2 rocnou bola lebo kaslala uz 3 tyzdne, ale tak, ze v noci som ja vobec nespala, co sa mi uz dozvracala z hlienov a nakoniec tam bol aj nalez stafylokok, cize zabrali az atb do 3 dni bola bez kasla. Nehovorim, ze toto je vas pripad, ale niekedy ten kasel netreba podcenit

milka1988
1. feb 2024

3 tyzdne dusivy nočný kasel x veci výskumných nič nezaberalo nakoniec v krku mal Hemofila a dostal ATB

marianarem
1. feb 2024

Tiez si myslim, ze treba vyter. A medzitym poradim to, co tu radim teraz kazdemu, na noc dat k posteli nakrajanu cibulu. Cez den mozes podavat sirup z cibulovej stavy a medovicoveho medu, pripadne aj so zazvorovou stavou. Ja som tymto veciam nikdy moc neverila, bola som odjakziva liekovy typ. Ale pri malom do zufalstva som to.uz skusila. Cibula pri posteli.pomohla uz 3x, ten sirup som objavila az pri jeho poslednej chorobe, kedy sa po nadche nevedel zbavit kasla a hlavne nocneho. K.doktorke sa dostat je u nas umenie tak som to este skusila ako poslednu moznost. A zabralo.to naozaj za jeden den.

bababibi
2. feb 2024

My sa presne takto isto trápime uz vyše 2 mesiacov viete si predstaviť, tiež ma dva rocky. Uz som zúfalá, dobral aj atb pre vyššie crp a stale nič v noci ho strasne dusi... Aj ste niečo ešte nové skúsili?

autor
2. feb 2024

@bababibi
@marianarem
@milka1988
@es321 ďakujem za rady, v noci sa už dostavila aj horúčka, nadcha sa dala konecne von,cize kycha a ma sopel. Kasel je tým pádom už menej. Cibuľu jednoznačne vyskúšam 🙂

superholka77
2. aug 2024

@arasidka123 dobrý deň prosím vás ako často ste ho dávali aj cez deň aj na noc ? v noci dobre po ňom spia detičky nedusi ich ? trochu som sa bála dávať cez deň aby ak ma hlien ale nejde ešte von ked syna dusi aby som mu to netlmila cez deň a neurobil sa mu zápal hovoríte že týmto sa ten kašeľ sám po 3 dni zmení na vlhký ? ďakujem krásne