Dusilo sa vám už dieťa z príkrmu?

aranel16
8. jan 2017

Chcem sa opytat, ci sa vam uz niekedy dusilo dieta z prikrmu alebo vody a co najhorsie sa moze stat? Mala ma 9 m. a ked jej nedam kasovite ale s kuskami napina ju a teda vyzera to hrozostrasne ako ju dusi a vydava zvuky a neviem co robit, bucham ju po chrbte. Par krat tak vyvracala vsetko tak len mixujem. Tiez jej zabehol caj z pohara a velmi sa dusila a kaslala, stalo za vam to? dopadlo to vzdy ok?

tova
8. jan 2017

bezna vec. Musis byt opatrna ako dieta krmit. Pozriet stale ci uz zjedla to co zuvala predtym aby toho nebolo privela v ustach. Vsetko nakrajane na malicke kusky, ked sa casto dusi tak radsej maso a zleninu este mixovat, alebo ked sa dusi len masom tak to, ostane zemiakovu kasu a ine v malych davkach postupne davat. 9 m. caj z pohara nema co pit, na to ma mat este kojenecku flasu alebo detske flase. ano, nech ju radsej napne a vyvraca ked sa nemoze nadychnut.

maminecka2
8. jan 2017

Ahoj, ked este nevie kusky prehltat mixuj, ma cas, postupne sa nauci, ved je este malinka, ma na to narok. Aj ja mam babiku, bude mat 9 m a mixujem, niekedy je to mierne zrnite, obcas nejaky kusocek cestoviny, zemiaku, ale v zasade je vsetko drobucke.
Niektore deti netoleruju tuhe aj do 2 rokov, naucia sa neskor, nevadi. Hlavne ju nenut, nesil.
Co sa vody tyka, urcite je poharik lepsi ako flasa, tiez sa musi naucit. Ak jej takto zvykne zabehnut daj jej napit vzdy az ked prehltne susto, keby nahodou nech jej zabehne len voda- ttkutina je OK. Inak moja z poharika pit nejako nevie, tak davam striekackou (takou tou z antipyretik).
Prehltanie je zlozity dej, postupne dozrieva az do nastupu do skoly, preto do 3 rokov nesmu deti orechy apod. - tvrde, male, gulate, klzke- lekari dokonca neodporucaju az do 6 rokov.
Na otazku co sa moze stat- no ano moze vdychnut tuhy kusok a dusit sa, tam treba ten postup co je v linku vyssie. U takto maleho dietata take klasicke buchanie po chrbte (ako u dospelych, ze dieta sedi a Ty buchas) nie je dobry sposob.

slivka5
9. jan 2017

tiez ma to zaujima, mame rovnaky problem hlavne toho pitia z pohara sa bojim, riadne zabehlo raz, z flase nevie pit

maminecka2
9. jan 2017

@slivka5 Davaj len cistu vodu, ked zabehne nevadi. Caje- bylinky mozu byt drazdive na sliznicu. Skusaj postupne po troske- poharik, pripadne tu striekacku ako som pisala

slivka5
9. jan 2017

@maminecka2 oki vdaka 🙂 skusam len vodu