Domáca liečba zápalu pľúc

miskarisulko
5. nov 2013

ahoj babi mam 2chlapcov ktory ak su chory tak uz vieme ze je to zapal pluc alebo priedusiek nakolko som z michaloviec tak bi so tu deti nedala do nemocnice hoci bi ma niekto zabil kto je z MI tak vie ocom je rec rada bi som volila domacu liecbu no tu na nete je stale len to iste....vopred dakujem za rady miska

alienka000
5. nov 2013

@miskarisulko Po prve - ak to este nevies zapal pluc ak sa nelieci je SMRTELNA CHOROBA. Po druhe - zostavaju po nom na plucach JAZVY.
Takze ak si dobra matka, tak svoje deti zver do ruk odbornikom a nie ries to, ze ty nechces dat dieta do nemocnice.
A uprimne, to kde si prisla na to, ze vies kedy maju deti zapal pluc - mas pocit, ze to je choroba ako chripka???
Ja som prekonala zapal pluc pred dvoma rokmi s trojkombinaciou antibiotik a nezelala by som ziadnemu dietatu tak trpiet. Sorry, ale co tu su za matky niektore ???

zahradka76
5. nov 2013

zodpovedna matka by zobrala svoje deti k detskej lekarke, nech ich vysetri. Tu na fore Ti Tvoje deti nik nadialku nevylieci.

adeala
5. nov 2013

@miskarisulko ak sa ti nepáči nemocnica v Michalovciach, tak zober deti inam. Ale určite im aj v tých Michalovciach viac pomôžu ako ty doma.

janinah
5. nov 2013

nemám slov 😒 že domáca liečba zápalu pľúc 😒 ak ti nevyhovujú lekári či nemocnica v MI,tak choď inam predsa

sendy1977
5. nov 2013

ja vážne nechcem strašiť ale môj otec zomrel na zápal pľúc. Stačí ? Chod k detskej lekárke.

demo
5. nov 2013

@miskarisulko mozno to nebude na nemocnicu, ale na ATB urcite. Kto stanovil diagnozu?

demo
5. nov 2013

@miskarisulko teraz som pochopila. Diagnozu si urcila ty sama??

brumka
5. nov 2013

ist pediatrovi, ci su to priedusky ci zapal pluc neriskovala by som, ked sa zle vylieci moze to prejst na dake chronicke ochorenie a prebehnut do astmy (ked nespominam ze zapal pluc moze byt smrtelny)

adeala
5. nov 2013

@demo ja si ani nie som z toho príspevku istá, či sú tie deti choré 😅 je tam, že "AK sú chorí.. " úplne tomu nerozumiem, ale tak v každom prípade sa domácky zápal pľúc riešiť nedá 😅

demo
5. nov 2013

@adeala pise, ze ak su chori, uz vedia, ze je to zapal pluc alebo priedusiek. Rozumiem tomu tak, ze VZDY ked su chori, maju zapal jedneho alebo druheho. Nikdy naozaj nikdy neriesim pravopis,ale pani, ktora nepozna ani vybrane slova po B, by sa diagnostike venovat nemala. Pan boh pomahaj jej detom 😕

miskarisulko
autor
5. nov 2013

vi fakt nieste normalny ako bi som to mala urcit ja sama ved som bola u lekara a ja som chcela radu ne vase nazori nato aka som matka ano bola bi som zla matka ak bi om tie deticky tam dala lebo vi neviete co sa tam deje z deti ak nemaju miesta aj prevas ja som to videla na vlasne oci tak si nechajte vase nazory a o svoje deti sa asi staramm lepsie ako vy ak viem pomoct dietatu aj bez ihiel visiel stoho vela krat a chodime stale aj na rengeny a nic tam nieje tak ak nemate ziadne rady tak si niekam strcte tie vase poznamky vi viete h.....aka som ja matka racej sudte sami seba

demo
5. nov 2013

@miskarisulko a lekarka vam nieco predpisala?

adeala
5. nov 2013

@demo to som z toho aj ja pochopila, ale teda som dúfala, že tie deti snáď nemajú opakované zápaly pľúc bez toho, aby ešte neboli v nemocnici.

demo
5. nov 2013

@adeala no mozno ide jednoducho iba o casty kasel. a mamicka tomu hovori zapal pluc. podobne niektori za kazdym soplom vidia chripku...

adeala
5. nov 2013

@miskarisulko lekárka vám povedala čo? že je to zápal pľúc alebo priedušiek? Medzi tým je veľký rozdiel. Predpísala vám antibiotiká? Ako ste to riešili do teraz? Ak je to opakované, tak prečo neskúsiš naozaj inú nemocnicu, ak sa bojíš ich dať do Michaloviec?

miskarisulko
autor
5. nov 2013

@demo ano lekarka nam predpisala ventolin a klacit

alienka000
5. nov 2013

@miskarisulko a ty si comu z toho co ti tu bezni ludia pisu nepochopila? ze zapal pluc je smrtelny ako pise aj @sendy1977 ? Alebo tomu, ze domace samo-liecenie neexistuje?
Btw, ak chodite na rontgeny a nic tam nie je, tak to asi nie je zapal pluc 😒

demo
5. nov 2013

@miskarisulko co je klacit?
Inak je pravda, ze rentgen by zapal ukazal. MOzno to nebude take zle nakoniec 🙂

billam
5. nov 2013

@miskarisulko trochu mi trvalo prečítať tvoju gramatiku....anw. zapal pľúc je smrteľná choroba...deti potrebujú antibiotika....zápal sa lieči minimálne 3-4 týždne...LEN ANTIBIOTIKAMI!!!...tak nebuď sprostá a hybaj do ďalšej nemocnice...napr. do Košíc, alebo do BA na Kramáre...ale CHOĎ, lebo bude neskoro....a neurážaj baby, ktoré ti na rovinu napíšu ako sa veci majú...pretože z tvojho príspevku mam pocit, že ty vieš velke hovno o zapale pluc!!!

bubelko
5. nov 2013

@miskarisulko so zapalom pluc nie su zarty, ale pokial nie je vazny stav, do nemocnice nemusite. dostali ste pravdepodobne atb a k tomu asi nejaky sirup na teplotu. staci teda dodrziavat lekarske pokyny, klud, vela pit a oddych. syn mal zapal priedusiek so zacinajucim zapalom pluc v lete, dostali sme atb, nakazane vela pit a boli sme doma.
ak je stav vazny, tak ti ziadna domaca liecba nepomoze, a deti budu musiet od nemocnice tak ci tak.

adeala
5. nov 2013

@demo no dúfam, pretože opakovaný zápal pľúc si nechcem ani predstaviť. Ale keď píše, že na rtg nič nebolo, tak to zápal pľuc asi nebude..

miskarisulko
autor
5. nov 2013

@adeala ano jeden bol a vies co nic mu tam nedali este ani sa nonho neprisli pozriet ako mu je lieky som si musela kupovat sama a sama mu ich podavat tak naco ta nemocnicaaaa

demo
5. nov 2013

@miskarisulko pozri sa na krabicku este raz. napislala si ten nazov lieku spravne?

miskarisulko
autor
5. nov 2013

@bubelko aspon jedna vie pochopit dakujem asi budete ties ina matka ako niektore ine 🙂

zuzik307
5. nov 2013

@demo klacid asi myslela...

lenka2902
5. nov 2013

@demo asi měla namysli Klacid...širokospektré antibiotika.

sakura77
5. nov 2013

@demo Klacid asi myslela,to su atb...

something
5. nov 2013

Mama ktora v kazdom slove kde je i alebo y pise iba i nie je uplne gramotna a teda si preto vyvodzujem zaver, ze si ich teda liec doma babskymi receptami...

demo
5. nov 2013

@zuzik307 aha, dakujem. to ATB ked dobre googlim.

sakura77
5. nov 2013

sme naraz tri napisali rovnako 😀

ragulca
5. nov 2013

@miskarisulko no neviem načo pýtaš rady, ak potom na ľudí útočíš, rieš si to ako chceš. Každopádne určite je každá nemocnica, aj tá v Michalovciach, určite lepšia ako domáca liečba zápalu pľúc. Ak by sa stav skomplikoval, tak potom budú určite na vine lekári, a nie ty a tvoj prístup...
Nedá mi, ale tá gramatika, katastrofa, proste ja mať takú gramatiku, tak iba rozprávam, určite neprispievam do žiadneho fóra, aj to o niečom svedčí...