Dologel s propolisom pre bábätko

hanaxxx
10. apr 2022

Ahojte, hladam nejaky gel na dasna pri prerezavani sa zubov a nasla som odporucania aj na Dologel. V zlozeni je ale propolis. Myslela som, ze vcelie produkty sa u deti mladsich ako rok nepouzivaju. Neviem teraz, ci ho mam vyskusat alebo nie.

endzi83
10. apr 2022

@hanaxxx s dologelom nemám skúsenosti, my sme dávali camiliu a celkom nám sadla. Vy už ste niečo skúšali?

hanaxxx
autor
10. apr 2022

@endzi83 nie este nic.

endzi83
10. apr 2022

@hanaxxx a ten dologel už máte kúpený? Nie je tam od kolkeho veku sa môže? Ja by som aspoň skúsila dcérke na koži či nie je alergická. Ak ešte nemáte kúpený a hľadát, tak si skúste pozrieť camiliu je v plastovej ampulke a dá sa to rovno do úst dieťaťu.

petamich
10. apr 2022

Dologel normalne malemu davame 🤷‍♀️ pokial viem nemoze sa davat med, kedze obsahuje bakterie, ktore mozu babatku sposobit dojcensky botulizmus

kedze toho Dologelu davas asi 1g a obsahuje vytazok z propolisu, tak to bude uplne v poriadku

kazdopadne nam nezabera nic z tychto cisto prirodnych, Camilia vobec, Dologel mam hodeny v kociku, lepsie nieco ako nic, ked to na neho pride

petamich
10. apr 2022

@endzi83 Camilia zasa obsahuje rumancek pravy co je silny alergen 🙂 takze tam plati ta ista logika ako na Dologel a akykolvek iny pripravok, alergicku reakciu moze sposobit naozaj cokolvek

pri mede to ale nie je o alergii preco sa nedava malym babatkam

hanaxxx
autor
10. apr 2022

@petamich presne. Kupili sme este Kamistad, aj ked som si citala predtym, ze je tam rumancek. Ale v jednej diskusii tu som citala najviac odporuceni na prave toto. Kupili sme Kamistad baby aj sensitive a ten baby sme mu pred chvilou dali na vyskusanie, ci nebude mat nejaku alergicku reakciu na rumancek.

petamich
10. apr 2022

@hanaxxx hlavne nech nieco zaberie - nam skor tie, co nie su na prirodnej baze napr. Calgel alebo Nurofen minimalna davka na noc, ked je velmi zle, nastastie to bolo iba parkrat zatial ale este nas caka velka cast chrupu 🙈🙃

hanaxxx
autor
10. apr 2022

@petamich nasmu prvy vysiel pred tyzdnom ani neviem ako, iba ked si muz vsimol, ze uz ma prvy zub 🙂. Neviem co sa deje teraz, ale tuto noc sme toho vela nenaspali, ked sa mi ho aj podarilo uspat, tak za xhvilu bol zas hore. Tiez mu planujem dat nurofen, ak zase nebude vediet spat.

petamich
10. apr 2022

@hanaxxx uplne rovnako sme to mali, prvy sme ani nevedeli, len manzela "kusol", druhy spodny nas trosku potrapil 1-2 dni, horny prvy nas teda riadne potrapil a dalsi sa prerezal ani nevieme 😅 nasmu siel ten treti, ked mal este aj koronu a horucky, cele to bolo "vtipne" - si dokola opakujem na vsetko, ze to je len obdobie

endzi83
10. apr 2022

@petamich nemám vedomosť žeby rumancek bol silný alergén, keďže čaj pre deti od je už od prvého týždňa narodenia. Takže neviem odkiaľ to máš. Kľudne mi daj zdroj nech si to pozriem. Vďaka.
@hanaxxx

petamich
10. apr 2022

@endzi83 mam to napr. od pediatricky a zdrojov na internete je niekolko, ze rumancek (kamilky) je alergen a na zaciatku s nim treba opatrne ako so vsetkym, co babatku zavadzame, uprimne nechce sa mi tu dat nejaky zdroj, na ktory mi niekto napise, ze ten on neakceptuje atd. (ako to tu byva) ale tak dva z prvych, ktory mi google vyhodil sem pripnem https://mamaaja.sk/clanky/babatko/cajik-pre-doj... alebo https://www.dieta.sk/pred-harmancekom-klakni/

endzi83
10. apr 2022

@petamich veď ok, to nebolo rypanie len ma to zaujíma. Keďže aj ja mám od lekárky že to nie je alergén a že sa môže a moja ho pila aj ten roztok mala. A v pohode 🙏

petamich
10. apr 2022

@endzi83 😃 ja sa ospravedlnujem ak to vyznelo nejako hlupo ta moja ospoved - mna len upozornila pediatricka, ze to vie byt silny alergen (dieta je nanestastie atopik takmer od narodenia a nevieme prist na to z coho), tak preto som o tom vedela, inak je to asi ako so vsetkym a ze kazde dieta je ine, ked nezareagovalo tak super, nas tiez nic ani na caj ani na Camiliu (teda aspon myslim) 😬

endzi83
10. apr 2022

@petamich vidíš, zvláštne dve detské lekárky a rôzne názory 🙏🍀👶 ešte, že nebola žiadna alergia. Silnú alergiu má, ale na orechy. To som jej dávala ochutnať raw koláč a celá sa tak vysypala, že sme pohotovosť v Tatrách museli hľadať samozrejme nenašli 😔 ona celá spuchnuta. v lekárni nám nič nechceli predať pre tak malé dieťa, mala 18m. Ešte že som mala svoj liek na alergiu, ktorý už nepoužívam, ale nosím pre istotu v peňaženke. Dali sme jej štvrtinku našťastie zabralo. Mojej sa začal robiť ekzém na rukách čo sa tak skrabala až teraz keď už má 4r. My sme to zvládli úpravou stravy, už má ruky v poriadku 🙏👶❤️

janetinka27
10. apr 2022

mne tu na koniku poradili multi-mam gel. neter ma silny ekzem a rozne intolerancie,rumancek ju drazdi. tento gel je vsak bez byliniek,je drahsi,kupila som ho cez etabletku,dovoz do lekarne.
v lekarni mi dali calgel,vraj v zlozeni nie je rumancek,na krabicke ho naozaj nepisali,ale v pribalovom ano.a tiez tam pisali,ze moze sposobit alergicku reakciu.

anjelik9993
11. apr 2022

ja som dologel dávala všetkým dcéram a nikdy nebol problém.. mali sme aj iné, ale tie nechceli...