Doktorka zakázala 11-mesačnému dieťaťu jazerá a kúpaliská

25. jún 2024

Ahojte. Prosim vas, maly ma 11 mesiacov, miluje vodu. Teraz je chory a pravdepodobne ochorel ked sme boli na jazere. Boli sme dnes u doktorky a ta na margo soplikov a kaslu dala zakaz chodit na jazera a kupaliska.

Mne to pride ako hlupost, ved co mam s nim robit cele leto? Chodit do plavarni? Lebo som mozno raz podcenila vodu?

Dakujem

mandzula
25. jún 2024

Nedala zakaz len na cas, kym sa nevylieci z aktualnej choroby?

autor
25. jún 2024

@mandzula nie, proste ze vobec bazeny ani jazera… ze ak pojdeme na kupalisko mam mu zobrat vlastny maly bazen a tam ho dat 😂🤷🏽‍♀️

autor
25. jún 2024

Ja som bola v soku, usta mi vypovedali 😃

viestta
25. jún 2024

jedenastmesacne dieta je naozaj malicke na verejne bazeny a prirodne kupaliska. My sme k vode chodili, zobrali maly nafukovaci bazen, naplnili ho pitnou vodou a tam sa cvachtal

mandzula
25. jún 2024

@autor a robila mu nejaky vyter, z ktoreho mohla zistit, ze chytil nieco prave z tej vody?

stanislavicenka
25. jún 2024

Prepac, ale s 11mesacnym dietatom by som ejsla na kupalisko. naco? Ved fakt mu staci ten maly osobny bazen🤷

anjelicek26
25. jún 2024

11 mesačne pije bazenovu vodu a ani jazero ani verejné kúpalisko nie je zrovna niečo,čo by som dieťaťu dala piť... takže lekárku chápem...

reanda
25. jún 2024

kasli na to.. doktorka preventivne radsej zakaze vsetko 🙄 nemala si ani vobec hovorit, ze ste 'asi' ochoreli na jazere.. pravdepodobne to ani vobec nie je dovod.. soplik a kaslik ma kazde druhe deta, aj ked nejde na jazero 😝

mamutka
25. jún 2024

Ta voda na kúpaliskách a jazerách nie je pre 11 mesačne dieťa vôbec bezpečná. Nikto ti nemôže brániť v chodení tam, ale chory z toho môže byt kol dokola cele leto. Tak či to za to stojí….

andrea_82
25. jún 2024

11 mesacne dieta k zivotu jazero ani kupalisko nepotrebuje. To je zabavka pre teba. Jemu staci vanicka s vodou hoci aj na balkone. Ale ak ti je zahnanie nudy prednejsie ako zdravie dietata, tak kludne chod. Doktorka asi vie viac ako baby na Konovi.

januska12323
25. jún 2024

Máš s ním robiť presne to čo ti povedala, kúpiť malý bazénik a ten mu napustiť pitnou vodou. 11 mesačný žiadne kúpaliska a plavárne s chlorovou vodou nepotrebuje a už vôbec nie prírodné jazerá s ktovie čím.

pato88
25. jún 2024

Pozor na zapal uska… nasmu sice uz vacsiemu nasli na usnej kontrole, ze nepocuje vysie frekvencie a mal zaliate uska (zo zle vysmrkanych soplikov, mu to stekalo do usiek, lebo v skolke/jaslickach stale nejake sopliky) nam ho chceli dokonca operovat, ale nastastie som nasla dr ktora mala iny pristup a kazdy vecer sme museli s nostekom fukat balonik a vyplachovat s morskou vodou az sa mu uska vycistili… mali sme rok zakazane kupanie v bazene atd. Raz sme boli aj tak v aquaparku a samozrejme zapal. Potom po vela mesiacoch co uz nemal ziadny problem sa mu to zalialo znova a zapal po 3 hodinach v aquaparku… takze ked zakazala, radsej by som to pri 11 mesacnom neriskovala, aspon kym mu neprejdu na dlhsiu dobu sople.

jaass
25. jún 2024

Doktorka ma pravdu, je to ešte ozaj skoro. Veď je to ešte babatko 🙂

janage
25. jún 2024

V beznom bazéne máš kopu chlóru a kde kto tam ide s rôznymi hygienickým návykmi. S plesňami a pod.
V termálnych vodách zas žijú všelijaké potvorky čo tie teplé vody obľubujú
A vodné plochy voľné prístupné vodnému vtatctvu zas poskytujú možnosť chytiť parazita.
Tak maličké dieťa si logne, má jemnú pokožku...
Nemusí sa stať nič a môže chytiť mollusky, plesen, bradavice, parazita či nechtiac absolvovať urinoterapiu.
Mení sa teplota, objavujú sa potvorky, ktoré predtým u nás neboli.
Ak ty si myslíš, že máš pravdu a lekárka sa mýli, urob podľa seba.

pralinka86
25. jún 2024

Zapal ucha, siesta/siedma choroba, zapal mocovych ciest, kadejake grcanice, ci preháňania, vsetko tam moze chytit ..
Bohuzial nikdy nevies co je v tej vode a nijak nezabranis, aby to nedal do ust. Plus kozne ochorenia este.
Ma to vela plusov, ale aj minusov.
Ak mate moznost baby plavania, tak chodte tam, je to ine ako bezny verejný bazen

jaga18
25. jún 2024

Môj bol síce už starší, ale po návšteve kúpaliska sme strávili týždeň v nemocnici na infuziach. Dr asi vie, prečo ti to povedala

andrejka1974
25. jún 2024

Urcite s takým malým dieťaťom by som nešla ani na kúpalisko ani k jazeru radšej mu napustím doma vaňu a bude spokojny

sissy27
25. jún 2024

Ono sa to celkom bezne robi, ze takym drobcom ludia vezmu vlastny maly bazen, napustia cistu vodu a nemusi sa delit o vsetky ekzemy, vyrazky, plesne, chlamydie, bakterie atd cudzich ludi 🤷‍♀️ vies kolko ludi sa neosprchuje, neumyje si zadok po velkej potrebe, moci do vody, smrka atd a ty sa este citis dotknuta, ze si v tom nemozes vlastne dieta vykupat…

anavixy
25. jún 2024

Akoze nie je to nic sokujuce, bezne sa to tak odporuca aj robi (niekto do roka - a tam uz nevidim rozdiel medzi 11-12m, niekto do 2r a niekto kym dieta nechape, ze v bazene sa necika). Zaujalo ma ale ze soplik a kaslik ma z jazera. Akoze z toho ze prechladol plus nejaky virus alebo konkretne v jazere bolo nieco co sposobilo soplik a kasel? 🤔 Do jazera by som s babatkom asi nesla (ked, tak treba sledovat info o bezpecnosti kvality vody), voda v jazere je vacsinou dost studena - pre dieta, ktore este nedokaze uplne regulovat svoju tt, na kupalisko som chodila, no zaklad je zabranit tomu, aby sa dieta napilo vody ci olizovalo si ruky, po kupani vzdy prezliekat do sucheho a dieta cim skor umyt (idealne hned), problematicke je aj to, ze dieta do vod moci a tym sa aj jemu do mocovych ciest dostava voda z bazena. Riziko je tam vzdy, ale z bazena sa najcastejsie chytia hnacky, vracanie, ci uroinfekcie… Je to len a len na tebe, bud posluchnes lekarku, ktora ti dala uplne bezne odporucanie, alebo ju neposluchnes a ano, podstupis aj urcite riziko ochorenia dietata.

stanzi
25. jún 2024

Ani by ma nenapadlo davat 11-mesacne do verejneho bazena alebo jazera 🤷‍♀️ Doktorka ma pravdu. Ak bez toho nevydrzis, proste zober mini nafukovaci bazen a daj jej tam normalnu vodu…

maciatkolulu
25. jún 2024

Načo sú potom baby plávania s dodržiavaním hygieny,keď sa ti zdá zvláštne,že nemáš pchať bábo do bazéna plného moču,slín a iných smakocin? Ja som aj teraz naštvaná a to mám veľké dieťa,keď vidím rodičov sa macat v detských bazénoch,jasné,keď ma niekto malé bábo,chodí za ním,ale aby si tam gule a rite ohrievala.cela.rodina mi príde 🤮
Doma sa asi tiež nekupete v chemickej vode vo vani,kde sa vymacala celá rodina. A aj vycikala....

deniseee
25. jún 2024

Asi sme mali nejake divne doktorky, pretoze sme chodili na baby plavanie s detmi (a to boli predcasne narodene deti) a nikdy to ziadnej doktorke nevadilo, dokonca tuto aktivitu podporovali. Pobyt pri mori a kupanie sa v nom tiez nebol problem.

anjelicek26
25. jún 2024

@deniseee ale to je úplne niečo iného.. more je slané a bazen na baby plavanie splna najvyssie hygienicke standardy.. ale také kúpalisko a babatkovsky bazén na štýl vincov les, kde pravidelne každý rok epidémia slintacky a črevné chrípky s tej teplej vody deti nosia.. o toto lekarke išlo...

autor
25. jún 2024

Dakujem za nazory…. Myslela som si ze ludia bezne chodia do bazenov a jazier s babatkami… no nic tak leto stravime na balkone v bazeniku 🤷🏽‍♀️😂

avanka
25. jún 2024

Načo vôbec chodíš k pediatricke,keď jej neveríš a nedôveruješ? Preháňa?
Ja som s chlapcami bola na kúpalisku asi 3 krát a vždy ochoreli,dostali teploty. Mali sme fantastickú lekárku,ktorá mi vždy povedala, že to je najväčšie semenisko chorôb pre tak malé deti. Chodili sme na 2-3 týždne k moru, sem tam na plaváreň a do bazéna na balkón.
Leto s deťmi sa dá prežiť plnohodnotné aj bez kúpalísk. Tomu dieťaťu je jedno kde je, či v lese alebo na lúke,hlavne, že je s tebou.

lenkakoc444
25. jún 2024

Ja som to s mojim min rok tak robila, ze vzala maly bazen a bol tam. Asi 2x sme boli len a mal 9m nie 11m. Sle s 11m sa vies prebavit aj bez verejnych kupalisiek a jazier aspon teda podla mna.

stanulienkat
25. jún 2024

@deniseee klasický bazén a bazén na baby plávanie je sakramentský rozdiel.

sense
25. jún 2024

@deniseee ono je dosť veľký rozdiel klasické kúpalisko a bazén na babyplavanie

tealc
25. jún 2024

Moja dcérka tiež mala zakázané. Asi skoro do 5 rokov. Lebo mala problémy močového charakteru. Takže sa kupala len doma v bazeniku a aj keď sme išli na návštevu a mali tam bazén tak sme si doniesli svoj.. Ani ma nenapadlo riešiť to. Jednoducho sme to akceptovali. A to som sa tešila ako budeme chodiť na baby plávanie. Nevadí. Vyrástla z toho a teraz je to už ok. Chodíme kade tade po kúpaliskách a užívame si

zuzubb007
25. jún 2024

Neviem ale mňa by ako matku teda ani nenapadlo 11 mesačne dieťa dať do jazera ani kúpaliska to sa doktorke necudujem, že dala zakaz. do dvoch rokov sme sa mocili doma na balkóne v bazeniku