Dojča a televízor

nicoll212
13. sep 2015

caute baby.. chcem sa opytat, malu dam sem tam pred televizor (ma 4 mesiace) na cca pol hodinu denne, nevadi to? alebo neskodi to jej ociam? kuka na to skoro stale, niekedy odvrati pohlad a veselo zasteboce a kuka naspat.. je od telky asi 3 metre.. dakujem 🙂

pribinak
13. sep 2015

Vadí, o pár týždňov budes písať, ze bez telky sa nenapapa, nezavďačí sa, ci nebude chciet sedieť na serbliku
Načo sa ma v takomto útlom veku učiť cumiet do debne, je zo bábätko a nie unudený pubertiak, co si nedokáže nájsť nic lepšie

Ona ma mat teba a hračky

bajana
13. sep 2015

Nemôže sa miesto telky dívať na teba? Prečo to vôbec robíš?

nicoll212
autor
13. sep 2015

@bajana asi preto, lebo ked nieco robim a nemam na nu cas, tak aby sa nenudila, lebo ked sa nudi, vacsinou zavija a vyzaduje pozornost

kikakik18
13. sep 2015

@nicoll212 ja by som svoje dieťa v žiadnom prípade pred telku nedala. My ju doma už ani nemáme.. (televízor ako prístroj máme, pozeráme filmy stiahnuté z netu, ale anténa je odpojená). nezaujímajú ma reklamy a relácie ako Farma a pod. Malú si môžeš zobrať do kuchyne a keď varíš, tak sa jej prihováraj, neskôr ako väčšia ti môže pomáhať. Zbytočne u nej buduješ závislosť.

sense
13. sep 2015

myslim ze 4 mesacne dieta este ani na dialku troch metrov poriadne nevidi...moze vidiet akurat len tak machule ...moze sa otacat za hlasmi...ale to rovnako na nu mozes vraviet aj ty aleob pustit radio

pribinak
13. sep 2015

Nemáš cas pri jednom dieťati? Baby co majú 4 deti ti povedia co je to nemať , alebo s dvojičkami ci chorým - postihnutým dieťaťom. Orozvedenych matkách ci pracujúcich z domu ani nebudem písať
Ved existuju hrazdička, hracie deky, lehátka ci nosiče?

Skorodovanej zvládli nase babky ci prababky ked nebol televízor?

libka1
13. sep 2015

@nicoll212 s takymto orispevkom si si na MK podpisala rozsudok smrti 😀

katkakovac
13. sep 2015

@nicoll212 daj ju tak aby pozerala na teba, najlepšie na zem na nejakú teplú deku a prihováraj sa jej. Zo začiatku bude mrnčať, ale potom si na tú novú slobodu zvykne. Susedovci tiež dávali malú pred televízor a doktorka ich sfúkla, nakoľko to nie je dobré pre rozvoj zraku a podobne. Tým že ju položíš na zem, podporíš aj jej psychomotorický vývoj. Môj syn bol na zemi od 1,5 mesiaca, varila som tak, že ležkal na deke, ja som mu rozprávala a spievala, pozeral sa na mňa a hral sa. viď tu 😉

http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

kikakik18
13. sep 2015

Keď už sme pritom, existuje kopec ohrádok (cez bazár kúpiš za pár korún), keď tam navešiaš hračky, dieťa to zabaví rovnako.
@libka1 podpísala...lebo žiadna normálna matka ju nepodporí v tom, aby nechávala 4 mesačné dieťa pre telkou. A čím skôr to mamička pochopí a prestane robiť, tým lepšie pre ňu aj pre jej dieťa. Toto nie je o odsudzovaní, ale o dobre mienených radách.

marusik
13. sep 2015

skús si ju dať do šatky, môžeš robiť svoje veci a malá sa určite nebude nudiť🙂 alebo jej daj nejakú hrazdičku na hranie...

bubelko
13. sep 2015

@nicoll212 televizor nie je zrovna naj volba, aj ked v 4m nan ani poriadne nevidi, ako pise @sense skor vidi nieco farebne co sa miha a zvuk. rovnaku sluzbu ti spravi aj hrazdicka nad lehatkom alebo nad dekou, kde bude mat zavesene nejake hrkalky, pripadne hybajuce sa mobile nad hlavou v postielke 😉

uzanka16
13. sep 2015

toto robila kamoska, aby zabavila dceru dala pred telku a potom ani od nej sa odlepit v kuse len telka a este troska sa jej ocka pokazili, ja mam o 13 rokov mladsiu sestru a ked bola mala daco take ako telka nepoznala, vyzadovala si vkuse pozornost ale mama ju mala pri sebe a prihovarala sa jej aby ju zabavila a ak nepomahalo tak nechala revat a potom si zvykla.

libka1
13. sep 2015

@kikakik18 bodaj by sa v tejto teme len dobre mienene rady objavili. Budem zakladatelke drzat palce...

kikakik18
13. sep 2015

@libka1 a neobjavili sa? Hrazdička, ohrádka, šatka, zobrať ju do kuchyne a prihovárať sa jej, hrkálky, hracie hračky...je ich tu viac než dosť 🙂

libka1
13. sep 2015

@kikakik18 pouzila som slovo len

nicoll212
autor
13. sep 2015

uz ju tam nebudem davat, vdaka kazdej 🙂

katkakovac
13. sep 2015

@nicoll212 Keď vydržíš to počiatočné mrnčanie, budete spokojné obe 😉

nicoll212
autor
13. sep 2015

@katkakovac nemyslim, ze by mrncala ked bude bez televizora, zatial tam stravila dokopy za vsetky dni mozno hodinu co nan uprene kukala..

katkakovac
13. sep 2015

@nicoll212 mrnkať bude keď ju nebudeš mať na rukách 😉 vydrž, za chvíľu si zvykne. Držím palce

siska53
13. sep 2015

@nicoll212 no...neodporucam..uplne zbytocne vela podnetov na take male babo.. Radsej jej pust hudbicku z nejakeho cd pre deti..nechaj jej hracky nech sa bavka...deti si na telku veeelmi rychli zvyknu a potom ich casto ine veci az tak nebavia... Radsej ju nechaj,nech sa zabava s hrackami,citaj jej,ukazuj a tak... Ja som s mladsou vela veci robila tak,ze bola v nosici.. Pri synovi som.mala hraciu deku,pri malej som sa bala,lebo mal mal len dva roky ,ked sa narodila.... Takze skor tak odporucam,nie telku...moze sa to prejavit neskor ),hyperaktivita,znizena pozornost.

jurinecka125
24. sep 2015

@katkakovac na zem je dobrý nápad, ja nemôžem dať dcérku na zem ani na deku lebo si vždy udrie hlavičku, ináč by so dávala na zem aj lekárka mi to poradila, aj keď televízor ja pozerať nedavamv, ale ho mám zapnutý a som oproti so sedemmesačnou dcérkou na posteli.

monika15
25. sep 2015

ale prosim ta , kasli na dzady !!!
hlavne ze nauc ju na satku a budes ju tahat non stop na sebe nic ine nebude chciet..
nie kazdy ma pomoc a kazde dieta je ine...
a ked nieco potrebuejs spravit tak preco nie? na par minut ju to zabavi
nebola to otazka ze od 7 do vecera 8 pred telku
kludne daj... ty si mama , ty robis rozhodnutia a nik neumrel od troska telky....