Do čoho sa zbiera 24 hodinový moč?

anavka4
26. mar 2022

Ahojte, mam zbierat 24 hod moc. Do coho ste moc zberali ? Flasa alebo je na to nejaka specialna nadoba ?

a_adamcova
26. mar 2022

Do 5 litrovej fľaše, potom z toho celého odoberies do malej nádobky na moč, tu odnesies dr.

kinka555
26. mar 2022

@anavka4 my sme museli zberat kvoli vysetreniu na nefrologii. Do klasickej plastovej flase 1,5 l. 24hodinovy moc nemusi byt v sterilnej nadobe. Uschovane som to mal v spajzi ,v chlade. Potom sa odovzdavala cela ta flasa,pretoze dr.potreboval vediet aj mnozstvo mocu. Oni si vzorku sami odliali ked potrebovali

anavka4
autor
26. mar 2022

@kinka555 ja potrebujem tiez na nefrologiu, mavam opakovane zapaly mocovych uz rok a pol, teraz uz kultivacie neg, ale tak mavam bolesti:/ mam odobrat potom 1 ampulku 24 hod a 2 ranny

anavka4
autor
26. mar 2022

@kinka555 a staci to len zmerat vraj, nemusim vsetko nosit, len som nevedela do coho :D lebo den pred tym budem v praci 😅

ukulela
26. mar 2022

@anavka4 no moj chlap si na to vyclenuje den doma. Ak nemas v praci vlastny zachod, neviem, ako budes behat a s cim, so sedemdecovym poharom? Na toto by si mala dostat asi aj paragraf.

yukki
26. mar 2022

Do bandasky, ktorá má na boku mierku..... Ráno odpíšeš objem, vezmeš vzorku, vylejes.

jjanulienka
26. mar 2022

Ja ti chcem len odporučiť kvapky, ktoré mne pomohli. Tiež som chodila k nefrologicke pre opakovane zápaly ja som už cikavala krv kde na mna na pohotovosti kukali, že či mám menštruáciu 🤦‍♀️
Nefrologicka mi nasadila aj nejakú kúru 3 mesačnú ale nejako extra nepomohlo.
Ale naozaj mi pomohli oblikockove kvapky od Valovica.
Držím palce ☺️

oli18
26. mar 2022

Do vedra.

nina255
26. mar 2022

@ukulela vacsinou vsetci zberaju zbierany 24hod moc cez vikend a v pondelok donesu,myslim pracujucich, v pondelok mavame najviac zbieranych

simsalabim
26. mar 2022

@anavka4 zbierame do plastovej nadoby so siroky hrdlom, kupujem kvoli tomu pomarancovy dzus v Lidli. Od nas chcu vzdy vsetok moc, nie je len vzorku. V skumavke potom este nosime ranny moc zo dna navstevy dr. (ten uz do flase nejde).

a_adamcova
26. mar 2022

@anavka4 Ja som si na to tiež zobrala deň voľna, kde to budeš prosím ťa v práci skladovať? A potom to budeš prenášať hore dole?

anavka4
autor
27. mar 2022

@a_adamcova tak zial v ten den musim byt v praci, mame rozdelene wc, tak asi najskor do flasw a potom ju len hodim do auta a prenesiem domov

a_adamcova
28. mar 2022

@anavka4 Chápem 🙂