Dlhotrvajúce teploty u dieťaťa

meginka32
9. apr 2024

Stretol sa niekto uz s teplotou u dietata, ktora trva takmer 4 tyzdne? Diagnostikovaná mononukleoza, potom zapal priedusiek, do toho laryngitida. Teploty stale neustupuju. Kazdy den okolo 38.5

katie253
9. apr 2024

@meginka32 kolko ročné dieťa? Má aj zvýšené crp? Pri mononukleoze su dlho teploty, ale po nastavení liečby atb by mali pominúť. Čo mu predpisali?

meginka32
autor
9. apr 2024

@katie253 ma 3 roky a 10 mesiacov. Crp mal naposledy 20. Dostal antibiotika klacid. Uziva uz druhe balenie. Uz ho mame asi len na dva dni. Predtym mal skoro 40 teploty, tie uz take vysoke nie su ale stale ma kazdy den aspon raz 38.5

katie253
9. apr 2024

@meginka32 a pije dosť? Lekárka čo na to? Ako funguje dieťa? Hraje sa, behá , je také živé,alebo skôr naopak?

kris_tin257
9. apr 2024

Fuha nezvažujú lekári hospitalizáciu a intravenozne podávať antibiotiká?

katie253
9. apr 2024

@kris_tin257 tiez si myslím, ved to je už veľmi dlho 4 týždne mat také gysoke horúčky, ved to už aj to srdiečko musi byť unavené...

kris_tin257
9. apr 2024

@katie253 asi najlepšie by bola hospitalizácia v rámci ktorej by porobili nejaké vyšetrenie a nasadili intenzívnu liečbu... Ale to hovorím ako laik nie ako profesionál 😊

meginka32
autor
9. apr 2024

@katie253 pije, naje sa, hra sa. Funguje v podstate normalne. Len je niekedy trosku unaveny. Oddychne ai a ide ďalej. Občas zakasle. U doktorky sme 2x do tyzdna. Stale len ze pockame ci to prejde. Potom ze pockame ako lieky a takto dookola. Boli sme aj na pohotovosti, ked mal 39.9, tam nam nasadili tie antibiotika, ze to ma laringitidu. Doktorka dala este jedno balenie a cakame co bude. Chcem aby mu urobila opat aspon nejake odbery vytery a tak. Ved takto sa neda existovat.

@kris_tin257

meginka32
autor
9. apr 2024

@kris_tin257 ja uz by som nebola ani proti nemocnici. Ved takto sa to nedá stále. Uz je to naozaj dlho a len cakame stale.

kris_tin257
9. apr 2024

@meginka32 skús tlačiť na doktorku už je to moc dlho naozaj...

kris_tin257
9. apr 2024

@meginka32 každopádne držím vám palce nech sa dá čím skôr do poriadku 🙏

meginka32
autor
9. apr 2024

@kris_tin257 ďakujem. Vo stvrtok mame ist opäť k doktorke. Ale mam pocit ze len cakame a nic sa nerobi. Ja Už som z toho zničená a zúfalá.
Ked uz sa teším, ze je lepšie a teplota uz nie je niekoľko hodin, tak o chvilku opäť vystúpi.
Uz sim z toho na nervy.

floren
9. apr 2024

@meginka32 imunolog?

meginka32
autor
9. apr 2024

@floren neposlala nas nasa doktorka zatial nikde.

christie11
9. apr 2024

U nas mala 7 rocna vo februari take teploty pri mononukleoze.na to sa nabalila aj balterialna infekcia,tiez dostala klacid.preslo ju to po skoro mesiaci.teplota nam stupala stale na vecer,rano som si myslela,ze je vsetko ok a na obed sa to zacalo zhorsovat. Upozornili ma,ze tie teploty sa mozu po tyzdni pokoja opat vratit. A do kolektivu najskor po 6 tyzdnoch,kvoli oslabenej imunite. A este dajte skontrolovat pecen,pri mononukleoze byva problem.

meginka32
autor
9. apr 2024

@christie11 presne. To mame aj my. Najprv som isla k lekarke s tym ze mal velke uzliny na krku. Zo dna na den sa mu urobili, mal opuchnuty cely krk. Kvoli tomu mu brala krv na mononukleozu. Ta sa aj potvrdila. Mal trplotu asi 3 dni a potom na tyzden presla. Uzliny sa zmensili, momentalne nema ziadne zvacsene.
Potom prišli opat teploty. Su to uz 3 tyzdne co ma stale teplotu. Mal zhorsene dychanie a zápal priedušiek do toho. O tyzden sme isli na pohotovosť a tam mu diagnostikovali laryngitidu.
Takze mi sme mali taketo pridružené choroby.
Presne ako pisete. V noci uz dobrr aj doobedu. A okolo obeda opat stupnu. Dostane liek a klesne to, niekedy hned a niekedy to trva dlhsie. A takto dookola.

christie11
9. apr 2024

@meginka32 moja dokonca ani nemala zvacsene uzliny.ked teploty trvali uz dve tyzdne a antibiotika nezaberali,trvala som na odbere krvi,vysla mononukleoza. Ta teplota poobede je pre to typicka.bola som zufala.dcera to znasala lepsie ako ja. Kazde 3 dni som behala k doktore s novymi a novymi priznakmi (rozne druhy kasla,bolest brucha,bolest ucha - zalahnutie,nepocula na jedno ucho - poslala nas na orl. Prestalo to zo dna na den,akoby utalo.po tyzdni nastupila nezvycajna unava,uz bez teploty. Vraj ta unava moze trvat sj pol roka.treba sa vyhybat velkej telesnej aktivite a posilnit pecen (vitaminy na pecen,dieta,probiotika). Kamoskin syn mal teploty mesiac. Drzim palce!

meginka32
autor
9. apr 2024

@christie11 no to vidim na nom ze je unavený viac ako predtým. A to sme stale doma. Chodime oen k doktorke uz ako na klavir. Sme tam 2x v tyzdni. Uz je z toho nervozny, ked sme doma uz mesiac zatvoreny. Dufam, ze uz bude koniec, lebo pri tejto chorobe mam pocit, ze som ostarla o 10 rokov. Dakujem vam pekne. Uz len verit, ze to cim skor prejde.

martinuccia
9. apr 2024

Skus sa pýtať vo štvrtok ci ho netreba hospitalizovať,porobiť nejaké pečeňové testy,pripadne EKG ako je na tom srdce keď ma také vysoké teploty tak dlho. Budem na vás myslieť a modliť sa nech sa z toho čím skôr dostane.

christie11
9. apr 2024

@meginka32 mala som doma aj mladsiu,najprv bola tiez chora,neskor aby nic ine nepriniesla zo skolky.ked vladali,doobeda sme chodili von na dvor,inak by som sa zblaznila.doma neporiadok, na podnikanie nebol cas. Este nam pomohlo lego,vysypat na postel a skladat.
Posielam objatie.

meginka32
autor
9. apr 2024

@martinuccia popytam sa urcite. Musí to byť zataz na take dietatko.
Ďakujem vám krásne

meginka32
autor
9. apr 2024

@christie11 no dvor je naša záchrana. Teraz ked je pekne aspon na par minut ideme na vzduch.
Dakujem vám krásne ♥️

floren
10. apr 2024

@meginka32 pýtaj sa, nám tiež tvrdili, že je na to malý a bum 6 diagnoz

meginka32
autor
10. apr 2024

@floren fuuha to je riadne veľa. Aj vies konkrétnejšie napísať, čo vám zistili? Býval často chorý? Náš malý má vecne teplotu dlho skoro pri kazdej chorobe ale toto je už prilis.

floren
10. apr 2024

@meginka32 píšem ip

meginka32
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meginka32
autor
17. apr 2024

Tak ak by niekoho zaujímalo, vo štvrtok a piatok sme boli konecne úplne bez teploty. V sobotu opäť 39. V nedelu pondelok utorok bez teploty, dnes zase okolo 38.
Doktorka nas poslala na orl, tam ideme v piatok.
Uz som sa tesila, ze mame za tým, no pokračujeme. Dufam, ze uz to dlho nepotrvá.

katie253
18. apr 2024

@meginka32 drzim prsty, nech sa mu čím skôr polepší

meginka32
autor
10. máj 2024

Tak už sme konečne v poriadku. Trvalo to jeden a pol mesiaca, kym mu presli teploty. Odisli na 2-3 dni a potom opat sa vratili na den, dva. A takto asi 3x.
Ale boli sme aj na odberoch kontrolných a uz boli vysledky chvalabohu v poriadku. Nikomu tuto hnusnu pliagu neprajem. My sme si s nou veruze uzili svoje.

floren
10. máj 2024

@meginka32 a co nakoniec zistili?

meginka32
autor
13. máj 2024

@floren bolo to z tej mononukleozy. Len mal tazsi priebeh, preto aj tak dlhsie trvalo, kym sa telo s tou chorobou vysporiadalo.