Dlhodobo zvýšená teplota

33kacora33
11. jan 2014

Ahojte mamicky chcela by som sa opytat ci nemate skusenost s tymto:: moje dcerky maju obe uz dlksiu dobu zvysenu teplotu 37 az 37,6 tou dobou myslim 7dni, bola som u dr ale vsetky vysledy boli ok, niesu chore nemaju ani soplik, som s toho nervozna, prva dcera ma3r a mame s tym problem uz od 1r. opetovne sa to vracia a mizne... druha dcerka ma 3mes a u nej to len teraz prvy krat... teraz ideme aj imunologicke... detska mi kazala raz denne davat preventyvne nurofen... ale neviem pri tak niskej teplote......dakujem .

shibaba
11. jan 2014

@33kacora33 Brali im aj vzorky moču?

bozidar
11. jan 2014

@33kacora33 moj krstny syn mal od narodenia, detsky vravel, ze niektore deti to mavaju, napr moja mama zas ma len 35 daco, ked ma uz 36,5 ma uz zvysenu teplotu. Treba vsetko samozrejme vylucit, budete pokojnejsia

ushuaia
11. jan 2014

neviem, ale dlhodobo zvysena teplota, moze skryvat nejaku mikrobialnu ci paraziticku sarapatu...tam je tazke infekciu odhalit...robili vam aj serologicke vysetrenia...? A davat detom ,,preventivne,, Nurofen...je to zbytocne zatazovanie pecene, to uz co je za radu...,ved zvysena teplota do 38 neni teplota...

shibaba
11. jan 2014

@ushuaia súhlasím...Moja dcérka totiž mala ako dvojročná mierne zvýšenú teplotu bez soplíkov, kašľa, či červeného hrdla, išli sme k lekárke, tá ma tiež odbila Nurofenom. No ten som jej nepodávala, keďže nešlo o horúčku, no stále to pokračovalo.Tak sme išli na pohotovosť, tam nám povedali to isté, čo predtým obvodná...Nemohla som to však nechať tak, na druhý deň som doslova donútila našu doktorku, aby malej vzala moč...No a výsledky, kt.robili na počkanie, ihneď ukázali príčinu.Zápal močových ciest, malú ihneď hospitalizovali so slovami, prečo som neprišla skôr :o, že je to v hodine dvanástej, hrozil zápal obličiek.Našťastie intravenózne podané antibiotiká za pár dní zabrali...Tak preto tá moja otázka v úvode.Netreba sa nechať odbiť Nurofenom, nielen kvôli zbytočnému zaťaženiu pečene, ale odstraňuje sa tým len dôsledok, nie príčina.Ja už nenechávam nič na náhodu...

ushuaia
11. jan 2014

@shibaba juj to mate teda skusenost...,veru mamicky by sa nemali nechat iba odbit Nurofenom...ci Paralenom...ale mnohe sa asi aj boja ohradit, a preto robia, co lekar ,,kaze,,, a najsmutnejsie je ze samotny lekar sa nesnazi najst ,,pricinu,, ci uz odberom al. dalsim vysetrenim...ale najlahsie je odbit nejakym liekom...sama som zdr. sestra... a takyto lekari by si mali zbalit tasticku a odpochodovat...cest vynimkam samozrejme...

shibaba
11. jan 2014

@ushuaia opäť súhlasím.Paradoxne aj moja mamina je zdravotná sestrička a práve ona mi vtedy prízvukovala, že nesmiem v žiadnom prípade situáciu zanedbať a ihneď konať, našťastie som ju poslúchla... 😅

33kacora33
autor
12. jan 2014

@shibaba ano starsej ano

33kacora33
autor
12. jan 2014

@shibaba a je pravda ze ked starsia mala pred rokom problemi s teplotou tak mala v moci krv podla vysledkov... vtedy nam dali lieky a kazali odplienkovat ze plienka sposobuje zapal... aj sme odplienkovali a chvilku bol pokoj....ale mensiej dcerke v nemocnici moc brali a to bolo ok....

shibaba
12. jan 2014

@33kacora33 je len dobre, že idete na imunológiu, no určite trvaj aj na kompletných odberoch krvi / myslím tým skutočne na všetko, aj napr. na boreliózu.../ a určite opäť moč. Vieš, tá zvýšená teplota musí mať nejakú príčinu a je treba odhaliť ju čím skôr, aby sa k nej nepridružilo aj niečo iné, komplikovanejšie. Ale nemusí ísť nutne o niečo vážne, ale o to zbytočnejšie je potom do detí pchať Nurofen.Držím palce, nenechaj sa odbiť a pátraj po príčine, veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

33kacora33
autor
12. jan 2014

@shibaba Dakujem 🙂

kaja73
12. jan 2014

@33kacora33 moje deti obe-mavaju teplotu bezne od 37-37,5 obaja.Je to ich "prevadzkova" teplota.
Ked zaspia obom hned klesa na cca 36,2-36,5-do 10min od zaspania.
Ked su chori tak im po zaspani neklesne,ale naopak stupa.
Niektore deti maju bezne teplotu okolo 37,2-plus minus . Starsi to ma uz vyse 10 rokov takto a mladsi cez 2 roky-teda co som si to vsimla.
Ale tiez som na zaciatku panikarila a riesila to-ale nic im nie je,len maju trochu vyssiu bazalnu teplotu.
Moj otec ju ma napr len 35,8 a ked ma 36,5 tak je uz "strasne " chory.

shibaba
12. jan 2014

@33kacora33 rado sa stalo, držím palce 😉

33kacora33
autor
12. jan 2014

@kaja73 🙂 dakujem hned ako zaspinkeju tak im odmeriam 🙂 🙂

ajka30
12. jan 2014

@kaja73 @33kacora33 moje deti tak isto, obaja.... k veceru maju vzdy zvysenu teplotu tak do 37,5 C... doktorka mi tiez povedala, ze deti takto k veceru mozu mat mierne zvysene teploty..... snad to teda nie je nic vazne.....