Dlhodobo unavené dieťa

23. aug 2023

Dieťa (9 r.) je dlhodobo unavené, vyčerpané asi tak od začiaku roka. Prechladnutie, sople min, 1x za mesiac. Krvý obraz, aj železo v poriadku. Máte skúsenosť, kde by mohol byť problém? Od dnes zase chorá (vydržala bez choroby 2 mesiace), zajtra idem k doktorke.

anjelicek26
23. aug 2023

Aj hladinu Vitaminu D brali? Vacsinou na to zabudnu a treba to extra vyziadat.

autor
23. aug 2023

@anjelicek26 Asi nie, ale D-ečko jej pribežne dávam. Aj iné vitamíny samozrejme.

anjelicek26
23. aug 2023

Moj Syn Ma poruchu vstrebavania Vitaminu D a Musi Fakt celorocne Brat.. ked to flakame,tak do 6 tyzdnov zvysena unava riadne... Skus sa na to aspon opytat.

autor
23. aug 2023

@anjelicek26 spýtam, ďakujem za radu

anjelok
23. aug 2023

Mozu to byt aj intolerancie, oslabuju organizmus.

mamatroch
23. aug 2023

Nasa dcera zacala byt extremne unavena ako nastupila do 1. triedy... Pisanie uloh (4 riadky) cinnost minimalne na hodinu, o 17⁰⁰ si lihala unavena na koberec, v skole zaspavala na hodine, v jedalni (doma zaspavala vecer 20⁰⁰, stylom lahla a do 2 min fakt spala, vstavala 6⁰⁰)... Najskor som myslela, ze je to zmenou skolka vs skola, ale ked sa to nezlepsovalo ani po pol roku, zacala som to riesit...
Chorobnost si ale nepamatam 🤷 parkrat isto chora bola, ale nejako extremne sa mi to nezdalo.
My sme boli odoslani na endokrino a neurologiu, odtial na MRI hlavy a potom to uz nabralo rychly spad, zistili jej nador na mozgu. Nic ine jej nebolo, ziadne bolesti hlavy, zle videnie, poruchy rovnovahy, absolutne nic, len tie problemy s unavou...

Tym Ta nechcem strasit, ale ak je unavena viac nez Ti pride normalne, daj na svoj instinkt a ries to.

Urcite odporucam ako vyssie spomenute, checknut hladinu D-cka (zelezo jej kontrolovali i zasobne?), to moze byt za zvysenou chorobnostou a endokrinologiu (stitna zlaza - tam moze byt pricina zvysenej unavy)...

...u nas to nakoniec dopadlo dobre, 99 % nadoru sa podarilo odstranit a bol nezhubny, takze nebola potrebna chemo ani ina liecba a uz chodime len na pravidelne kontroly. Uz su odvtedy viac ako 4 roky...

autor
23. aug 2023

@mamatroch tak teraz si ma trochu vystrašila :( Na endokrinologiu je objednana, to železo tiež netuším, či zásobne, spýtam sa. Ďakujem

kiki68
23. aug 2023

U nas to bolo zelezo, velmo nizky hemoglobin bol pol roka. Teraz uz oki

jaroe
23. aug 2023

@kiki68 čo bral?

kiki68
23. aug 2023

@jaroe vitaminy, myslim defendyl, potom nieco na chut do jedla, nejake probiotika a cakali sme, ci uz davat zelezo alebo este nie