Dlho zatekajúce sople u 4-mesačného

shawlin
24. feb 2024

Caute malicky bol lieceny ATB dychanie ma ciste no dlho vykasliava lebo neustale zatekaju sople... Bezne odsajem odsavackou velke mnozstvo hlienov ako by mu prebiehala strasne silna nadcha 🫤 neviem preco mu tolko zatekaju doktorke som to spominala no ked sme boli na kontrole vravela ze to bude dajaka viroza ...poradte..ako mu pomoct? Sinupret mozem dat?

athena27
24. feb 2024

Nemôže to byť aj nejaká alergia? Fenistil kvapky ste skúšali?

danielahamar
24. feb 2024

nasivin kvapky a morská voda a antihistaminiká by som dala, teda usudzujem skrz môjho malého

shawlin
autor
24. feb 2024

@athena27 noooo rozmyslam ci nema alergiu na kravsku bielkovinu ... Lebo aj kako ma riedke 🫤 idem so starsim pondelok na alergologiu tak rovno sa tam opytam objednam

athena27
24. feb 2024

@shawlin och :( naša mala v tom veku podobné, boli sme u kožnej dala jej namiešanú masť a doteraz používame na premasťovanie po kúpeli Avene Xera calm alebo La Roche Lipikar Baume. Tiež sme sa báli, že má alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ale do troch rokov veku nám testy neodporúčali. Imunita dieťaťa sa ešte vyvíja, čo vadí v tejto chvíli za pár mesiacov už nemusí. Držím palce. Ale na tie spolíky by som skúsila sa poradiť s lekárkou.. Oni často dávajú ten fenistil "na všetko" nie je to ktovie čo.., ale naozaj aj zvykne účinkovať.

shawlin
autor
24. feb 2024

@athena27 takze myslite ze nam testy ani nespravia? 🫤 Tak skusim vyradit kravske mlieko a nahradim kokosovym alebo co... Uvidim ci sa to zlepsi ..dakujem za odpoved 🙏

kris_tin257
24. feb 2024

Dcére tiež stále zatekaju hlieny, každý deň odsavam, prekonala nejakú chorobu (nikto nevie akú) dostala antibiotiká a choroba zanechala pozostatky na pľúcach, tak aj keď vytery negatívne a je zdravá tak stále odsavam. Sinupret nedávaj ešte obsahuje alkohol, nasivin môžeš Max 7 dní po sebe, najlepšie morská voda odsávanie zvlhcovanie vzduchu takým malým deťom sa noc iné nedá dávať 😕 ešte možno inhalovanie vincentkou ale to mi odporučili až pri kašli

athena27
24. feb 2024

@shawlin tak nám testy odmietli, s tým, že iné príznaky ako ekzem nie sú, kožná nám len dala doporučenie, že máme postupne vyradiť alergény (naša však má viac ako rok). Keď je alergia na kravské mlieko, že vraj dieťa celkovo neprospieva..

athena27
24. feb 2024

a ešte neviem či ste skúšali na soplíky Sterimár baby je super 🙂

danielahamar
24. feb 2024

@athena27 to nie je pravda, môj ma abkm aj hnačky niekoľko x denne od 4m. a prospieva, má 3roky a vyzerá ako 4r.

kacena4
24. feb 2024

4m dietatu urcite nemen svojvolne mlieko, nakolko predpokladam ze je len cisto na mlieku. urcite nie kokosove - to nie je mlieko! moze to byt klasicky atopicky eksem. co sa tyka soplov ma 4m takze ich nemoze mat dlhodobo, jedine ze by ich mal od narodenia... po chorobe je normalne ze je oslabena imunita a moze mat sople. to co si vytiahla do odsavacky nie je vela je to tak akurat. vela je vtedy keby si tahala az na dno odsavacky mat trosku strpezlivost s doliecovanim sa drzim palceky

danielahamar
24. feb 2024

Môjmu abkm sa spustilo po prvom očkovaní, ale, že brutal. A vedia dieťaťu zobrať krv a tak isto ak by sa potvrdila a nekojis, tak máš nárok na predpis, takže šup šup k alergo, alebo gastro, hoc mlieko vie predpísať aj detská skrz eliminacneho testu

athena27
24. feb 2024

@danielahamar ja som napísala iba to čím nás doktor odbil že prečo nie testy

shawlin
autor
24. feb 2024

@danielahamar kojim a potrebujem vediet co mu je neni mozne tak dlho sople mat ...a kasovitu stolicu mal parkrat ..stale taka hlienovita je ..vpija sa do plienky

shawlin
autor
24. feb 2024

@kacena4 nie nie kojeny je ..kokosove pre mna myslim ..mozno som sa zle vyjadrila 🙂 tak radsej ja vy echam kravske a nahradim si to inak

danielahamar
24. feb 2024

@shawlin skus vysadiť mlieko, keďže kojis, ale to znamená naozaj zo vsadil, aj maslo, jogurty, syry, sladké, slané. Do 3 dni sa zbadá, či ok, alebo nie

shawlin
autor
24. feb 2024

@danielahamar skusim to 😇

kacena4
24. feb 2024

@shawlin pri alergii na BKM nejde len o vynechanie kravskeho mlieka, tam treba vynechat omnoho viac veci napr. maslo, syr, jogurt, polotovary....

shawlin
autor
24. feb 2024

@kacena4 jooo ved to..