Divné zvuky u novorodenca

amelia_24
19. jún 2024

Ahojte mamičky
Moja maličká má 2 týždne a 3 dni. U lekára všetko perfektne 🥰
Ale vydáva mi divne zvuky , hlavne pri jedení ako chrapkanie a teraz po novom ako keby pískanie .
Je to prosím vás normálne ?

bubuzu
19. jún 2024

Také akoby chrcanie, chrápkanie robila aj moja. Vraj to má niečo s ešte nedovyvinutou chrupavkou, prepážkou? v nose. Časom to zmizne. A prídu nové zvuky.

really8
19. jún 2024

@amelia_24 nema soplik?

marianarem
19. jún 2024

@amelia_24 No moj mal celu paletu divnych zxukov, ja som bola sokovana. Chrcal, piskal, pipal, kvakal ako zaba, kvikal ako prasiatko, funel...uz si to ani neviem vsetko vybavit, ale viem, ze toho bolo vela. Ale netrva toto obdobie dlho.

evkamotka
19. jún 2024

@marianarem suhlasim aj moj tak isto. V noci to bolo az strasidelne 🙂

lneviemmeno
19. jún 2024

Ano môj to mal ako maličký a lekárka, že stridor a vymizne to 🙂 už má takmer 5 mesiacov a už to nerobí, soplíky to neboli lebo neslo nič odsat.

amelia_24
autor
19. jún 2024

@really8 nie soplik nemá ani kašeľ .

really8
19. jún 2024

@amelia_24 moze to byt zadny soplik, ten nie je vidiet ani netecie z nosa je ho len pocut. Skus ho natocit alebo nahrat a pustit lekarke

anavixy
19. jún 2024

Je to normalne, moze ist bud o stridor (vyrastie z toho) alebo o hlien v nosteku - hlien sa fyziologicky nachadza v kazdeho nose, ma tam svoju funkciu, hlien zasycha a u babatiek v uzkom nosteku potom prudenie vzduchu pri dychani vytvara rozne takezo zvuky. Aplikuj dietatku morsku vodu do nosteka rano a vecer. Neznamena to, ze je dieta chore, nostek neodsavaj.

amelia_24
autor
19. jún 2024

@anavixy ďakujem pekne za vysvetlenie . Ma len 2 týždne tak nosček by som sa bála ešte odsávať . U lekára je bolo všetko ok, zdravá ako rybicka len ma niekedy tie zvučky vystrašia 🥹

anavixy
19. jún 2024

@amelia_24 tak len vytriet nostek morskou vodou alebo jednu kvapku do kazdej dierky a mohlo by pomoct 🙂