Dioptrické okuliare pre 9-mesačné dieťa

timuska551
16. jún 2023

Čo si myslíte o predpisani dioptrických okuliarov u tak malého dieťaťa? Už ich mame doma a stále rozmýšľam či sa neobjednat ešte k inému lekárovy bojím sa či jej to nepoškodí očká alebo zas práve nenosenie neuškodí problém s nimi vôbec nemá nedáva ich dole pekne pozerá aj keď ich ma aj keď su dole 🤷‍♀️

andulka1988
16. jún 2023

@timuska551 ako to cítite vy?
Nášmu dieťatku tiež predpísali okuliare,celkom silné a nosiť ich bude a len z toho dôvodu že osobne vidím že má problém so zrakom. Zvyknem aj tomu hovoriť materinský pud a vy najlepšie poznáte svoje dieťatko. Krásny zvyšok dňa

kacena4
16. jún 2023

zalezi od dioptrii ak su vyssie urcite nosit. zistuju sa cez digitalne pristroje, takze je to relativne presne vysetrenie v sucasnosti. za mna nosit ja mam cca 4-5 a bez brili nezaostrim na predmet takze ak chces dieťa rozvijatv hrubej (chodzi) aj jemnej motorike urcite nosit. inak sa moze zacat oneskorovat vo vyvoji

hygienka
16. jún 2023

Nás začal nosiť keď mal rok a pol a je to paráda 👌👌👌

roja01
16. jún 2023

Ja by som nasla specialne ocnu amb. pre deti a tam nechala este raz premerat. Poziadaj detsku lekarku o listok k ocnemu a chod trebars do Bratislavy na Kramare. Tam je perfektne ocne pre deti.

hygienka
16. jún 2023

@roja01 tak malé deti vyšetrujú iba na špeci detskej amb. Aj my dochádzame 90km na očné s drobcom.

timuska551
autor
16. jún 2023

@kacena4 no prístrojom jej zmerať nevedeli keďže sa uhybala pohľadom najprv jej dala od oka +2 okuliare a potom skusila ešte pozerať takými lupami a tam namerala 5ky ale teda s tým ze mala stále otacala hlavu zatiaľ ich mame druhý deň a dávam jej ich len sa bojím ci jej zas neuškodím

timuska551
autor
16. jún 2023

@hygienka je to detska ambulancia ale mala som z doktorky divný pocit najprv jej bez merania dala okuliare teda skrz toho ze jej utekalo očko lebo nevedela odmerať a potom skúšala takými lupami z diaľky

andrejka1974
16. jún 2023

@timuska551 skús nájsť ešte jedného lekára ,ale u mojej dcérky v 21 mesiacoch zistili že nevidí do diaľky ľavé oko mala -8 a práve -5 a okuliare veľmi jej pomohli a všimla som si že konečne vidí aj najmenšieho mravceka teraz má 14 rokov a zrak sa nám zlepšil teraz má ľavé -4,5 a práve -3

hygienka
17. jún 2023

@timuska551 tak ale dala jej hneď tie +5?? Lebo my chodíme do KE na očnú amb a tam nám dr povedala, že sa dáva polovica z nameranej hodnoty a postupne sa navyšuje. Namerali mu +7, ale dala mu len +3,5; o 3 mesiace na kontrole zvýšila na +4. Teraz mu nechala +4,5 že už nebudeme ďalej zbytočne zvyšovať a v septembri ďalšia kontrola kde budú opäť merať. Tam mini deťom do 3 rokov nemeraju dioptrie na každej kontrole, presne kvôli tomu, že ešte nedokážu spolupracovať.

timuska551
autor
17. jún 2023

@hygienka dala je +2.5 na obe očká a zatiaľ o pol roka kontrola to ze ešte je veľmi malá aby som si všimla ci vidí lepšie lebo hračky obzerala pred tým aj teraz teda správa sa rovnako ci ich ma alebo nie

timuska551
autor
17. jún 2023

@hygienka ale ešte rozmýšľam ze ak by zas videla bez nich dobre tak by jej vadili na očiach lebo by zas videla horšie

terezka1947
17. jún 2023

@timuska551 maličké deti sa nemeraju prístrojom,ale rozkvapkaju a je to iný postup,kt.je o praxi a šikovnosti lekára.
Dospelí ľudia,resp.starsie deti,kto.uz spolupracujú idú na prístroj,ale ten prístroj nevyhodi výsledok,kt.je adekvátny stavu oka. Je to vždy a vždy o dokorigovanie v skúšobnej obrube a vymieňaní sklíčok,kt.clovek subjektívne zvládne najlepšie. Akýkoľvek super prístroj na určenie dpt je vždy iba prístroj. Môže byť presnejší,menej presný,ale nikdy nevyhodi presnú dpt.
Šikovný lekár,či optometrista vie aj bez prístroja rovnako prísť k správnemu výsledku,len to potrvá pár minút dlhšie a človek musí spolupracovať.
U detí je to špecifické. No vôbec nie nemožné. Využívajú sa tiež metódy,kt.da vie určiť správna dpt.

hygienka
17. jún 2023

@timuska551 aj náš videl vtedy a to mu namerali +7, hral sa s hračkami, behal atď. Ale teraz si sám pýta okuliare, takže vidíme, že je to s okuliarmi lepšie. Nášmu prístrojom nemerali, iba cez tie "lupy". S malými deťmi je to ozaj náročné zmerať dioptrie.

rebrambora
17. jún 2023

Ja som takisto nosila od tak skoreho veku okuliare a neskôr aj lepku na jednom oku. A chvalabohu, ze ma do toho matka od babatka nutila a teraz neskulim. Ono lepsie je tomu predchadzat ako neskôr riesit.
Ale ak sa ti lekarka a jej postupy nepozdavali, chod k inej.

kacena4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
17. jún 2023

to že uhýbala očami nieje dôvod aby jej prístroj nemeral oči

timuska551
autor
18. jún 2023

@kacena4 utekalo jej jedno očko preto sme išli na očné a tam jej najprv pozrela to očné pozadie tým ze ju rozkvapkali a potom jej ešte skúšala lupou a povedala ze ma 5ky a dala jej okuliarky ale ako čítam vyššie a napísali skúsenosti tak som s tým viac v poriadku
A ďakujem za rady a skusenosti ❤️

sense
18. jún 2023

Ja by som skúsila iného. Lekára. Nám napr povedala očná keď mala dcéra rok a pol ze ma na jedno oko by potrebovala 5 a na druhé 6 dioptrie ale odporučila nám počkať, jej ale oči neutekali. V 4 rokoch dostala okuliare na jedno oko začala so 4,5 a druhe 2,75 dioptrie, plus ma aj astigmatizmus. Teraz ma 10r a každý rok ma slabšie okuliare. Astigmatizmus jej ale ostane. Doteraz sme nikdy nemuseli bojovať s tým žeby okuliare nosiť nechcela