Dilatované obličkové kanáliky

sunflower000
14. okt 2014

Mile mamicky ma niektora z vas skusenost s dilatovanymi oblickovymi kanalikmi u synceka? Nasmu malemu to zistili este pocas tehotenstva, po porode sa mu pravy kanalik upravil a lavy je stale este trosku zvacseny. Maly ma teraz 3.mesiace...

milotaa
14. okt 2014

My sme mali dilataciu 1. stupna na oboch oblickach, casom sa ta kde to bolo menej (prava) upravila uplne, a lava sa stale zlepsuje. Prava sa nam z povodnych tusim 7mm upravila na "bez dilatacie" okolo 4 mesiaca, a v 6-7 mesiaci mame na tej druhej do 5mm a povodne tam bolo nejakych 9mm, ak si dobre pamatam. Tak zase budeme musiet ist na kontrolu niekedy, nijak sa to neriesi, len sa to sleduje, ci sa to spravi.
Pamatam si ze v porodnici to malo viac deticiek, pripadalo mi to ako celkom bezny stav, ze niektore veci sa vyvinom este musia dotahnut.

janinah
14. okt 2014

je už o tom téma,skús pohľadať,u syna sa jedna strana upravila,druhá celkom nie a stále je sledovaný 1x ročne kontrola+vyš. má 9r.

sunflower000
autor
14. okt 2014

@milotaa dakujem velmi pekne super si ma potesila nasho maleho tiez sleduju tak dufam ze to bude ok, tiez hovorili ze by sa to casom malo dat dokopy len co je to casom do roka do dvoch, nik mi nevedel povedat

sunflower000
autor
14. okt 2014

@janinah dakujem za odpoved a nevies nahodou ake by to mohlo mat do buducna dosledky ci to ma na nieco vplyv ak by sa to aj nahodou neupravilo

janinah
14. okt 2014

@sunflower000 no,môže to mať vplyv na tkanivo obličky,ak treba,tak sa to operuje...ale neplaš sa dopredu,je veľká šanca,že sa to samo upraví ako dieťa rastie

tana2278
14. okt 2014

Dilatovane oblickove kanaliky mali obe moje deti. Pri synovi to zistili na morfologickom sone v 21 tt. Rozsirene mal oba kanaliky a upravilo sa mu to medzri 3-6 mesiacom. Na sone v 3. mesiaci este mal rozsirene, ale v 6. mesiaci uz nie. Dcera mala dilatovany ibe jeden kanalik a jej sa to upravilo do 3. mesiaca. Na sone v 3. mesiaci to uz bolo ok. Jej to zistili az po narodeni ( sono, ktore sa robi myslim 4. Den po narodeni). Nikto z nich nemal ziadne komplikacie. Strasili ma castejsimi zapalmi mocovych ciest.

sunflower000
autor
14. okt 2014

@janinah dakujem zatial sa neplasi len informujem bo lekari su skupi na slovo tak vyzistujem inde

sunflower000
autor
14. okt 2014

@tana2278 no super tak fajn ze sa vam to vyliecilo aj same, dufam ze aj my sa toho do polroku zbavime a odobrali vam aj moc a u urologa ste boli bo nas posielaju

tana2278
15. okt 2014

Nebola som s nikym nikde ( teda urolog a ine). Iba nas upozornili na moznost castejsich zapalov mocovych ciest, ale obe deti su vdakabohu malo chore a zapal mocovych ciest ani nic podobne nemali. Musis iba cakat. Drzim palce.