Dilatácia KPS obličky 1.stupňa

silvia5252
15. jan 2020

Ahojte mamičky. Mám 6 týždňovú dcérku, ktorá sa narodila s diagnózou dilatacia KPS obličky 1.stupňa. Zistili jej to hneď po pôrode vrámci skríningových vyšetrení. V nemocnici nám tvrdili, že sa to niekedy zvykne upraviť aj samé. Chcem sa preto opýtať, aké máte skúsenosti s týmto vrodeným problémom? Upravilo sa to Vašim detičkám? Mali Vaše deti kvôli tomu časté problémy so zápalmi močových ciest a obličiek? Ďakujem vopred za akékoľvek informácie. Našla som tu zopár diskusií, ale väčšinou sú všetky týkajúce sa dilatácií vyššieho stupňa.

evuska135
15. jan 2020

Nas ma na jednej 1st ta je uz celkom ok, ale na druhej ma medzi 1-2 a tam to zatim ostslo v takom stave ako bolo na zaciatku, chodime na sono, davame moc, zapaly nemal nikdy a ma za chvilku 2,5r takze pohodicka nic strasne to nieje

ljusika
15. jan 2020

Syn mal 1-2 stupňa. Chodili sme na sono 2x za rok a od 3 rokov už len raz za rok. Nikdy nemal žiadny zápal močových ciest, žiadne problémy s obličkami. Vraj je to bežné, u nás v rodine to mali aj sestrine deti (už sú veľké, nikdy nemali s obličkami problémy). Nerob si starosti... Raz bol malý na sono pečene (mal žltačku) a doktorka komentovala obličku ako "detskú obličku", že to nie je žiadny problém

miskamilka
15. jan 2020

aj dcerke to zistili pri narodeni, ma 2.5 roka a ziadne problemy zatial, ani raz nemala zapal ani nic ine, raz za rok mame chodit na kontrolu.. takze no stress 🙂)

adriana9988
16. jan 2020

Mojmu malému od narodenia vrodenú hydronefroza 3 stupňa môže z toho vyrásť ale nevyradtol ide o obličku nemal žiadne zápali musel ist aj tak na operaciu keď mal rok a zvládol to super keď je dieťa menšie ke to lepšie a sme zdravý chodíme len na kontrolu

silvia5252
autor
17. jan 2020

@evuska135
@ljusika
@miskamilka
@adriana9988
Ďakujem veľmi pekne za Vaše reakcie žienky. Upokojili ste ma. Budem sa modliť, aby sa nám to zlepšilo a aby sme sa vyhli komplikáciám a operácii. Budúci týždeň máme kontrolný ultrazvuk, tak nám držte palce 🙏.

niki101
4. mar 2020

@adriana9988 Ahoj. Prosim Ta, kto Vas operoval a kde. Dakujem za odpoved.

adriana9988
4. mar 2020

@niki101 dobrý deň v Nitre dr Nemčovič

niki101
5. mar 2020

@adriana9988 dakujem velmi pekne z informaciu

silvia5252
autor
6. mar 2020

Chcem len napísať pre prípad, že si to v budúcnosti prečítajú aj iné mamičky...naša dcérka už mala po kontrolnom ultrazvuku v 7.tyzdni obličky v poriadku, takže dilatacia sa upravila 🙂.

sabina1864
3. apr 2020

@silvia5252 ďakujem za update našej to zistili na morfologickom USG, dnes sme boli na kontrole a stále ju má zväčšenú zatiaľ som len v 24gtt. tak dúfam že sa to časom upraví ako u vás 🙏

silvia5252
autor
8. apr 2020

@sabina1864 aj nám to zistili na morfologickom ultrazvuku, na tom poslednom v 32.týždni. Po pôrode nám to potvrdili, ale dali nám ešte kontrolu a keď sme prišli po 7 týždňoch, tak už to bolo upravené 😊. Držím palce, aby to tak bolo aj u Vás 😊.

smajluska
19. júl 2020

@adriana9988 Ahojte, ako sa Vam dari? Vy ste po operacii oblickovej panvicky? Moj ma tiez panvicku 3 stupna. Zatial chodime len na kontroly cca kazde 2 mesiace. Ale ked sa to zhorsi tak bude nas cakat asi tiez operacia :( Ako ste to zvladli? Kolko ste boli v nemocnici? Budem rada ked sa mi ozvete. Dakujem.

adriana9988
19. júl 2020

@smajluska dobrý deň my sme mali hydronefroza 3 stupňa mu to rozširovali operovali ho keď mal rok zvládol to na 1tku týždeň sme boli na jyske a dva tyzdne v na izbe keď nás mali pustiť domov dostal horúčky takze 3tyzdne sme boli a na ponorili sme chodili pól roka a teraz už každý rok budeme
Menšie deti to zvládnu super nevedia čo im je keď je starší to je už take vedia čo sa deje nemal žiadne bolesti po operacii len mu nedávala líšky aby spal bol hore stále 🙂

smajluska
21. júl 2020

@adriana9988 Tak to som velmi rada, ze to malinky tak super zvladol 👍 Mal aj vyvod z oblicky? Aj ste museli menit sacky do ktorych cikal alebo ste chodili na obvodnu nefrologiu?

adriana9988
21. júl 2020

@smajluska áno mal cikal do sacika a to nám chodili vždy vypúšťať a potom ten vyvod ušiel až po 2 týždni vín trosku ho to zavolali len začal plakal a nič viac a všetko bolo v poriadku