Dieťaťu stekajú hlieny do hrdla a naťahuje ho

25. sep 2022

Dobre ráno, sme doma chorí a tiež aj moje bábätko, mame nádchu a hlieny stekajú do hrdla. Problém je že keď dávam jesť dieťaťu jeho naťahuje z toho čo má v hrdle postekane, takze ťažko jedlo prehltne, včera aj kašu čo je dosť riedke vyvracal. Čo robiť prosím ? Nechcem aby dieta hladovalo. Sama ja mám problém s vykašliavanim tak neviem čo dieta..

malykonik
25. sep 2022

Odsavat sople?

malykonik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domka222
25. sep 2022

My máme doma teraz to isté. Odsávam vždy, keď počujem že "poťahuje". Dávam nasivin pre deti. Nekŕmim nasilu. Teraz je dôležité hlavne veľa piť a dávať spať do vyvýšenej polohy

mogaa
25. sep 2022

no v prvom rade pediater aby ti dal pre dieťa niečo na zriedenie hlienov..veľa piť, neviem aké staré dieťa je, ale aj samotné mlieko zahlieňuje...ak ide o bábo, tak určite musí MM alebo teda UM, ale ak už papá, tak račej tuhú kašovitú stravu ako mlieko...

autor
25. sep 2022

@malykonik odsávať sa dalo vo fáze keď boli sople riedsie teraz už na konci sa mi to nedá, nemá ich v nose ale zastekane v hrdle...

autor
25. sep 2022

@mogaa 9 mesiacov a musí mlieko, z kasovitej stravy naťahuje hneď a už aj vyvracal

domka222
25. sep 2022

Sinupret riedi hlieny

mogaa
25. sep 2022

vôbec sa s tým teda netráp, dávaj mlieko, kašovitú stravu ak z nej vracia nemusí....ono ide len o týždeň, veľa detí bežne počas choroby schudne, ale s tým sa nedá nič robiť...ani dospelému počas choroby nechutí jedlo, nieto dieťaťu.....len odsávať, odsávať, odsávať....a vyvýšená poloha....aj kojíš, tak teraz je pre ňu najlepší liek MM....

autor
25. sep 2022

@mogaa
@domka222 vďaka baby

marfa333
25. sep 2022

My tiež úplne to isté, syn má rok. Pomohol nám sinupret, brali sme ho 3 dní aby odpuchli dutiny, teraz sa mu už menej spúšťajú sople ale tiež ma hlieny v hrdle a po každom mliečku mi vracia. A tiez papa veľmi málo a to je veľký papkac :/ držím palce, len vydržať! Morská voda do nosa- ak su zaseknute hlieny v hrdle striekať počas dňa aj 5x, nasivin, odsavat (nie moc často, radšej vyteceny sopeľ utierať) sinupret, vyššie hlavičku, veľa čajíku a trpezlivosti mamina!

autor
26. sep 2022

@marfa333 vďaka 🙂 dnes už je to lepšie môžem povedať