Dieťatko sa nebudí na hlad

kate1988
5. sep 2014

Ahojte chcem sa spytat ci je este niekto v takejto situacii ako mam ja, lebo neviem ci je to u babatka normalne a je ci vsetko u synceka v poriadku. Malicky mi spinka velmi dlho, musim ho sama budit na krmenie, lebo on by sa mi sam nezobudil na hlad, keby som ho nechala tak je schopny prespat aj 7 hodin v kuse. Aj ked sa niekedy vynimocne uz od hladu sam zobudi (ked ho cez noc necham spat) tak neplace len mrnci a kruti sa. Celkovo mi vela neplace, u nas neexistuje ziadne utisovanie na rukach a podobne, drobcovi dam papat a on si s kludom niekedy este pobudne chvilocku hore len sa obzera a potom sam zaspinka. Neviem ci mam len take kludne dieta alebo nie je nieco v poriadku ☹

xlucia
5. sep 2014

@kate1988 ak ti pribera, riadne papa, cika aspon 6 plienok denne a kaka tak je vsetko v najlepsom poriadku

kate1988
autor
5. sep 2014

@xlucia pribera pomalicky, ale za to cika v poriadku a aj nakakane ma skoro v kazdej plienke ... mna len trapi toto ze kazdy mi hovori ze neboj sa ked bude hladny tak on da o sebe vediet ze zacne revat, no ale on mi o sebe neda proste vediet on ked je hladny tak si trochu pomrnci a ked si ho nikto nevsima tak to vzda a spi dalej (tak to je napriklad v noci lebo ja sa na to jeho mrncanie nezobudim) ☹

xlucia
5. sep 2014

@kate1988 napis ako pribera

katarinamarkova
5. sep 2014

@kate1988 ak spi takto v noci 7 hod. vkuse - tes sa 🙂 ak pekne rastie, pribera tak je to ok - az super
cez den ti ale asi tak dlho nespi?ci?

moni244
5. sep 2014

kamoškina malá to tiež mala, tiež ju musela budiť na kojenie, nie si jediná, kto má také bábo, podobné reči nepočúvaj, lebo ťa budú len a len znervózňovať

liz_lemon
5. sep 2014

@kate1988 a nema zltacku? vtedy deti stale spia

dahra
5. sep 2014

Syn bol presne taky, ale ono sa to postupne mení, kukám, že je tvoj ešte maličký. Večer som syna o 19.00 uložila, na prvé dojčenie sa budil okolo 1.00, 100% viem, že nikdy nie pre polnocou. Takže 5-6 hodiek spával, dosť dlho. Od 6 mesiacov prespal celú noc a to bol dojčený. Dcéra mala takéto dlhé spánky v noci len prvý mesiac - raz dala 8 hodiek vkuse. Jej nočný rekord. No potom sa to menilo. Teraz spí tak, že sa cca 3x za noc budí na dojčenie a to má 15 mesiacov 🙂 Ako píšu baby, ak priberá a nie sú problémy s cikaním či kakaním, tak je to ok. Máš o radosť viac, kľudné bábätko - aj moji boli takí, prvé mesiace len hľadeli a málinko plakali, no dnes ...uf... 😀

kate1988
autor
5. sep 2014

@katarinamarkova aj cez den mi je schopny spat takto dlho ...

kate1988
autor
5. sep 2014

@xlucia tak ked sme isli z porodnice mal 3180g, o tyzden na kontrole u dr. mal menej 3060g ale dr. vravel ze sa nemame stresovat ze to moze byt ze on ma inu vazu ako v porodnici ... a o dve dni po kontrole u dr som ho vazila doma na nasej vahe a mal 3210g ... kazde vazenie na inej vahe tak neviem ci to mam tak brat ...

kate1988
autor
5. sep 2014

@liz_lemon nie zltacku nema urcite

kate1988
autor
5. sep 2014

@moni244 no tak to si ma potesila, dufam ze je drobec v poriadku

moni244
5. sep 2014

@kate1988 jasné, je to malá bacuľka 😉 zje všetko čo nezje ju

inffinity
5. sep 2014

Ja jsem malou nikdy nebudila..v noci prespala celou noc hned jak sme prisly z porodnice byla jsem stastna 🙂

kate1988
autor
5. sep 2014

@inffinity ja by som ho tiez nechala spinkat kolko vladze ale potom ked stale len spi tak ho nemozem krmit a bojim sa ze nebude vobec priberat ☹

liz_lemon
5. sep 2014

@kate1988 tak sa tes, a uzivaj si to 🙂

cica869
5. sep 2014

pokial pribera normalne tak bud rada ze spi...keby sa dieta budilo 20x tiez by si nebola mozno spokojna lebo by sa vela budilo....moja mala ked sme boli este v porodnici tiez taka bola, tiez som ju musela budit aj v noci aj cez den a ked sme prisli domov tak sa budila 1 az max. 2x aj to sem tam a od 3 mesiacov celu noc prespi bez jedenia a v pohode

lunnita
5. sep 2014

@kate1988 moja mala bola taka ista, s tym ze prestala priberat a vysledok - aj ked som odsavala- strata mlieka a UM. Malu som musela budit trikrat si cucla a spala dalej... jedine mi napada ze castejsie budit....nie kazde tri hodky ale ovela skor

kate1988
autor
5. sep 2014

@lunnita ale ked mne trha srdce ho budit ked si tak sladko spinka a ked ho prebudim tak place ☹

pribinak
5. sep 2014

Ja by som nikdy dieťa na papanie nebudila, zobudene babo bude nervózne, ked bude nervózne bude zle papat a potom akurát tak revat a nic to nebude platne
Nechaj nech spinka a koľko spapa toľko spapa, ked cika a kaka, tak mu to stačí,
Navyše nemusí každé dieťa v pól roku vážiť pomaly 10 kg, moj krpec bol úplne mimo tabuliek a sme živí a zdraví,
Za pár týždňov môže byt situácia úplne opačná, ze bude papat a papat a cely den strávis kojenim

katarina644
5. sep 2014

@kate1988 ahoj, dietatko vie, ci je hladne alebo nie. ja som davala detom papat vtedy, ked oni chceli. nikdy som ich nenutila. a su tu... bud v klude. ale ked chces tak sa spytaj doktorky alebo tak...

sense
5. sep 2014

bud rada ze ti pospi apson si oddychnes ono aj spanok sa meni mozno o tyzden dva nepospis ani hodinu....pokial pribera, cika a kaka je vsetko ok

lunnita
5. sep 2014

@kate1988 aj mne to trhalo srdce tak som ju nechavala, ale potom som si to vycitala ze som kvoli tomu ze som ju nebudila castejsie nemohla kojit... btw. celu mi spavala od zaciatku, to som ju nebudila, ale potom treba babo castejsie budit cez den... no a ked uz bola na um tak to som ju budila potom cez den kazde tri hodky a cez no vobec

rybka1985
5. sep 2014

To je presne ako moj maly,do dvoch mesiacov som ani nevedela ze ho mame. Ale teraz nam to vynahradza laska moja 🙂 len na to spinkanie pozor,mne tiez kazdy vravel ze nechaj ho on sa zobudi ked bude hladny. Nakoniec sme skoncili v nemocnici,a tam mi dr.povedal ze male babo nesmie viac ako 3-4 hodinky spat. Moj uz bol tak slaby ze sa nevladal na ten hlad zobudit. A nemusis ho nejak drasticky, ved nakojit babo sa da aj v spanku. Vela stastia

sharmari
5. sep 2014

U nás to bolo o tom istom, od kedy sme prišli domov z pôrodnice... Dokonca mi ako 2-týždňová prespala od deviatej večer do šiestej rána bez jediného zobudenia... A ak v noci chcela papať, tak len začala so sebou hádzať a trošku mrnčať, a už som jej dávala papať.. Potom ma dr. zostresovala, že mi málo priberá (za 1. mesiac pribrala niečo cez 300g) tak som musela každé 2 hodiny dávať cez deň a teraz už aj v noci sa tak budí... Pri druhom by som už takú chybu nespravila.. Každé dieťa, ktoré je hladné to dá naznámosť 😉 a pokiaľ nechudne, tak by som to vôbec neriešila 🙂

monca1982
6. sep 2014

Ak ti priberá a je spokojný, tak je to povahou. Nič sa neboj. Malátnosť môže byť aj pri žltačke, ale to by si asi videla, že je žltý. Resp. By ti o tom povedali v pôrodnici alebo pediatrička.

Moja dcéra je tiež také kľudné dieťa. Ja som ju budievala iba v pôrodnici, kým mala žltačku. Doma som ju nechala nech spí. Časom sa to bude meniť ako bude rásť. Naša je už tiež neposedná ako iné deti. Cez deň uspatie to je boj. Ale v noci prespí 8 hodín vpohode. Tiež sa po zobudení len ticho obracia. Alebo si chmuľa prsty. Ja sa nato vždy zobudím, takže vôbec neplače. Len keď ju niečo bolí.

monca1982
6. sep 2014

A ešte k môjmu príspevku. Preberá mi dobre. Nikdy sme s tým nemali žiadny problém. Začala priberať už v pôrodnici. Prvé mesiace prespala cca 3-4 hodiny v noci a postupne sa to predlžovalo na 6 a dnes, keď jej ťahá na 5 mesiac, tak v noci spí 8 hodín vkuse.