Dieťa vypľulo Nurofen a teplota neklesá

25. dec 2022

Ahojte potrebovala by som poradiť malý ma teplotu a pred hodinou som mu podala nurofen 5ml a väčšinu vyplul .Teplota mu nejak neklesá mam mu dat druhý krát plnú dávku? Alebo len polku ? Netuším koľko toho mohol prehltnúť

lamonita
25. dec 2022

Vek dieťaťa?

autor
25. dec 2022

@lamonita 3 a pol roka

autor
25. dec 2022

@lamonita 3 a pol roka

moni2522
25. dec 2022

Síce možno trošku mimo tému, ale ak máte rozpučte mu detský paralen. Ja mám tiež 3 ročného a sirup aspoň nám nikdy tak nezabral ako paralen...

mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. dec 2022

@moni2522 detský paralen som nemohla nikde zohnať všade je vypredaný ani nurofen som nemala kde kúpiť našťastie som mala ešte doma jednu fľašku. Ono nurofen mu zaberá hneď len to ze on ho vyplul a neviem ci mu ho mam dar druhý krát a koľko keďže netuším koľko z neho mohol vypiť

bajka16
25. dec 2022

Preto dávam radšej cipok keď viem že dieťa odmieta občas liek. Ale 5ml je dosť málo či? Koľko má kg? Veď to by mu nezabralo ani keby to nevyplul

orangiiina
25. dec 2022

Koľko váži?? 5ml sa mi zdá na tak staré dieťa malo. Aj to môže byt dôvod, že nezabralo.

laurar1
25. dec 2022

Nedavaj mu dalsiu davku, nie si si ista, kolko toho vyplul a kolko prehltol. Skus najprv zabal okolo hrudnika, nech vydrzis aspon tie 4 hodiny, kym budes moct podat paralen. Potom podaj polovicu hmotnosti, ale iba v pripade, ze davas nurofen od 3 mesiacov. Ak davas ten pre vacsie deti, riad sa davkovanim na krabicke.

nikaeli
25. dec 2022

a akú má teplotu?

autor
25. dec 2022

@orangiiina no ja neviem ja idem podľa návodu na fľaške a tam je písané že davkonie pre deti od 3 do 7 rokov je 5ml 3 až 4 krát denne včera mal teplotu 39 vyššie a znižovalo mu to .

autor
25. dec 2022

@bajka16 cipok hneď vykaka a nič som ani v lekárňach nezohnala všetko je vypredané tento sirup som mala v zálohe doma a dávkovanie dávam podľa toho čo je tam písané.. Včera som vyššie teploty ako dnes a zaberal mu

nikaeli
25. dec 2022

je to tak, aj ja som dnes môjmu dávala Nurofen, bude mať 5 rokov a tiež som mu dala 5ml.. koľko má teraz?

autor
25. dec 2022

@nikaeli 38,7

nikaeli
25. dec 2022

hmm.. tak skús aspoň obklad na zápästie a členky.. mne tak znižoval teplotu manžel asi pred mesiacom, mala som 39,5° plus piť aspoň po troške.. niekto dáva citrón na zápästie, niekto zemiak, niekto vajíčko do ruky, niekomu pomáha aj dať si holé dieťa na svoje holé telo.. ešte by som s ďalším Nurofenom počkala, keď nevieš koľko prehltol..

amelia89
25. dec 2022

@nikaeli davkovanie na flaske je najnizsia davka- pediatri preto odporucaju max moznu davku a ta sa urcuje na kg. A je to ako pisu baby vyssie vaha dietata/2.

Ak ma tvoje dieta napr 15kg mozes mu jednorazovo dat 7.5ml- ak vacsinu vyplul tak mu daj aj 5ml znova nic aa nestane (nepredavkujes ho z toho)

nikaeli
25. dec 2022

@amelia89 ďakujem za doplnené info 🙂 snáď nebudeme potrebovať vyššiu dávku.. klop klop..

luliu
25. dec 2022

Nemôžeš dávkovať podľa veku, ale podľa váhy, dala si mu nízku davku

amelia89
25. dec 2022

@nikaeli nie je za co 😊 ano bodajby nam tie sirupy neboli vobec treba 😒

autor
25. dec 2022

@amelia89 no skúsim nabudúce tak

orangiiina
25. dec 2022

To je všeobecný návod. Používaj ten, ktorý som ti pridala, pediatrička, aj na pohotovosti na Kramároch ma upozorňovali, že treba dávkovat podľa váhy. Moj ma 12kg a podala som mu 6ml sirupu a stiahlo tiež veľmi malo,aj my ideme mat ťažkú noc. Sirup mame rovnaký ako ty.

autor
25. dec 2022

@luliu ona mu ta dávka zaberala aj včera a mal skoro 40 teplotu mne nejde o dávku ale o to ze to vyplul , potrebujem poradiť ako mám postupovať ďalej a nie riešiť dávkovanie zaberalo mu to doteraz ,ale skúsim mu dat viac ak náhodou niečo vypluje..

autor
25. dec 2022

@nikaeli ďakujem určite vyskúšam

miselar
25. dec 2022

Nemáš panadol čipky ?

ankare
25. dec 2022

Dávaj radšej cipok. Ten cipok treba maličkom zasunúť hlbšie. Až za zvierace.vtedy ho nevykaka.
Ak nemáš čipky, pošlem Ti.
Skoré uzdravenie!

ukulela
25. dec 2022

Dala by som hned paralen. Neviem si spomenut, ci mi pediatricka vravela stvrtku, ci polku.... da sa najst davkovanie. Nemusis cakat 4 hodiny. Nurofen by som hned nedavala, ked nevies, kolko vyplul. A tiez nie tak, ze das viac, ak by vyplul.... radsej skus nariedit cajom a dat na viac krat, aby urcute prehltol. Ako dlho ke otvorena flaska? To tiez treba sledovat.

autor
25. dec 2022

@ukulela je to novo otvorena fľaška a rada by som mu dala ale obehala som hádam skoro všetky lekárne a chyba im paralen dokonca aj dospelácky neviem co sa to deje s tými liekmi ze tak chýbajú

banalu
25. dec 2022

Ak nemas doma nic ine len ten sirup, dala by som este raz 5 ml ak bude stupat teplota, tam si treba len davat pozor aby si neprekrocila maximalnu dennu davku za 24 h, cize ak si mu dala len 1 davku a z toho cosi vyplul, stale mas dostatocnu rezervu. Teraz zabal, alebo kupel v teplej vode. Ako sa bude ochladzovat, bude ochladzovat aj dieta. Ak ma studene ruky a chodidla tak pred zabalim zohriat. Pogoogli ako spravne davat zabal, je kop clankov a lepsie ako tu od buka spisane.
Ziadne ochladzovanie zapesti a podobne somariny.
Popozeraj online lekarne a objednaj online panadol nech mas v zalohe.

lenkakravcova
25. dec 2022

Skus sa opýtať u susedov, či nemajú nejaký paralen, alebo niečo, čo obsahuje čistý paracetamol. Myslím, že lekáreň Dr max ma náhradu - čistý paracetamol - len sa to nejako inak volá.

ukulela
25. dec 2022

Ak nic nemas, priklanam sa k banalu. Len teda potom pripadnu dalsiu davku az po 8 hod. A teraz len odporucanu s dohliadnutim, aby vypil celu. Svokra tento tyzden zohnala sirupy na nete. Prisli do 3 dni. Pohladaj do zasoby. Aj ked by uz mali doskladnit... vypadok je, lebo je vela chorych deti.