Dieťa si hryzie ruku

moma
22. jún 2012

Ahojte mamičky. Mám 15m. dcérku. Asi pred 3 mesiacmi som prestala uplne kojiť, a odvtedy si vždy pri zaspávaní a po zobudení hryzie ruky. Vlastne ona sa na ruku prisaje a ťahá.... Na rukách jej neustále vznikajú modriny (nieco ako cucfleky), odtlačky zubov a dokonca až krvavé flaky. Má to po celej ruke - až pokiaľ si dosiahne ústami. No vyzerá to skutočne príšerne ako by sme ju doma týrali. Prosim poraďte ako ju od tohto zlozvyku odučiť. Skúšala som obviazať ruku, nepomohlo, bud si to sama odviaze, alebo prejde tam kde obvaz nema, pripadne na druhu ruku. Som uz z toho fakt zufala.

kvojtanikova
22. jún 2012

@moma ahojky, a nepomohol by jej cumlik? viem ze to nie je zrovna asi najlepsie riesenie, ale aspon si nebude nicit pokozku, mohli by jej ostat jazvy, alebo daku infekciu by si tam mohla zaniest, v porovnani s tym sa mi zda cumlik ako ovela mensie zlo, ten nesposobuje ziadne poskodenie organizmu, ak ju samozrejme potom od neho vo vhodnej chvili odnaucis. Podla mna je tvoja dcerka este mala, chyba jej to cuckanie, mozno by ten cumlik mala este 2-3 mesiace a potom by ho uz nechcela.

lulu19
22. jún 2012

a skusala si jej dat cumlik viem ze to je uz velka slecna ale v tomto pripade by som to skusila .

kukujka
22. jún 2012

a nepodari sa jej zaspat pri piri mliecka,alebo cajiku z flase?to by tiez cuckala rovnako ako ked to robi o ruku

xenicka13
22. jún 2012

my mame dva roky a cumel stale, starsia cumel nechcela a doteraz zaspava s palcom, ma ho 😝 ,takze radsej cumel, ten v 3 rokoch zahodim a basta 😀

monyccka
22. jún 2012

@moma aj ja by som skusila cumlik. Aj ked nie som zastanca cumlov, myslim, ze tu prinesie viac osohu ako skody. A zaspavanie pri mliecku a cajiku je blbost, to si akurat zubale ponici. Zubky vycistit, cumel do ruky a sup do postele. A o par mesiacov sa cumel strati a bude snad uz dobre..

moma
autor
22. jún 2012

@monyccka @lulu19 cumlik sme nikdy nepouzivali, nechcela ho, a teraz tiez nevie na co to je, popozera a odhodi. Rovnako je to aj s pitim z flase, pije z pohara, a pred spanim zasadne odmieta pit cokolvek. Kym som kojila vzdy zaspavala pri krmeni, no a teraz takto. Manzel mi radi natriet jej ruku cesnakom, nech jej trochu vystipe pusu a mozno prestane. Len mam obavy ci to nespravi nieco s pokozkou, ked bude mat par hodin na nej cesnak.

poleva
22. jún 2012

môj to robil a vyšli mu 4 stoličky naraz

monyccka
22. jún 2012

@moma cesnaku by som sa ja bala, to skor nieco obliect..

heln
22. jún 2012

@moma cesnak a iné koreniny sa neodporúčajú, môže dôjsť k nepredvídanej alergickej reakcii,
poznám jednu pani, dieťa si tak cmúľalo palec, že mala až mozoľ, tak pani zobrala bavlnené pančušky a odstrihla z nich gumu a pančušky obliekla na ruky, dieťa sa hnevalo, ale zabralo 🙂
vyskúšaj, možno pomôže, možno nie 😅 😀

anjelicek26
22. jún 2012

Veru obliect rukavicky az po vrch tak tenucke, bavlnene ako nosis do divadla, prisit na nejak kratsie tricko, ked sa inak neda... cez latku aspon cucflek nespravi...