Dieťa s agenézou obličky

danvil
19. aug 2017

Ahoj mamicky, nedavno sa mi narodila dcerka s agenezou oblicky. V prvom momente po oznameni o jej stave som bola v soku, dnes to uz beriem viac v pohode. Je tu niekto, kto ma tiez dietatko s touto diagnozou? Co nas caka, na co sa mam pripravit? Absolvovali sme uz nejake vysetrenia, ale informacii moc nemame. Dakujem.

janickadr
19. aug 2017

Ja mam kamosku, ktorej sa nahodne vo veku okolo 25 rokov zistila pri CT vysetreni ako vedlajsi nalez tiez ageneza oblicky (vysetrenie sa robilo kvoli gynek.problemom). Sportovala, hrala hokej, zhodnotili, ze je nevhodne ho hrat (riziko urazu), ale hrala ho dalsich 10 rokov a stale sa ma dobre, nic jej nie je. Potrebne je vo vseobecnosti akurat davat velky pozor na mocove infekcie a zalezitosti s tym spojene, pripadne tie urazy.

dominikali
19. aug 2017

Nam sa ma teraz narodit chlapcek pravdepodobne s jednou oblickou.... no neberiem to ako tragediu ;) tu jednu ma plnefunkcnu .... mozno nakoniec bude aj druha na uz par dr.povedalo ze vidi len jednu.. nieje to katastrofa mozno bude treba davat pozor najma na prijem tekutin a soli ale budem rada ked bude ,,len " toto ...su horsie veci... sak aj srdce je len jedno ;)

danvil
autor
19. aug 2017

@dominikali tak drzim palce, daj potom vediet, ako ste dopadli 😊 nasej dcerke nam praveze diagnozu oznamili az po porode, na co som vobec nebola pripravena. Ale ako som uz pisala, po pociatocnom soku je uz zas vsetko ok 😊

lullu17
19. aug 2017

@danvil ahoj,máme túto diagnózu,tiež zistený až po narodení, navštevujem e nefrologicku Amb v ba raz ročne s ultrazvukom a odbermi, upozornili nás na kontaktné športy a s nimi spojené možné úrazy,prip lieky treba brať predovšetkým tie,kt sa neodburavaju cez obličky,teda zbytočne nezaťažovať...tiež som to zle znášala,lebo sme mali predčasne narodené dieťa a toto mi stres len pridalo,ale zvykli sme si...🙂

dominikali
19. aug 2017

@danvil napisem ;) ono to vyznie horsie ako to je ;) a co povedali dr. K tomu na co si davat pozor? Daka dieta v buducnosti a pod. ?

danvil
autor
20. aug 2017

@dominikali praveze doktori nic specialne..pediatricka iba ze nemame ju davat na gymnastiku ci jazdu na koni, aby neprislo k urazu. Nefrologicka nam povedala o dobrom pitnom rezime a vlastne nic viac. Tak ale zase kedze to doktori nejako prilis nerozoberaju, hovorim si, ze snad to nie je az take vazne 😊

dominikali
20. aug 2017

@danvil sakra :D my sme obaja koniari :D

danvil
autor
20. aug 2017

@dominikali dr mi hovorila o nejakom chalanovi, ktoremu na to prisli v 27.roku zivota. Bol z toho vraj uplne na prasky, lebo sa nechcel vzdat bojovych umeni a mozno sa ani nevzdal. Ja si tiez myslim, ze cim je clovek uzkostlivejsi, tym viac sa moze prihodit nejake nestastie. Samozrejme, treba byt opatrny, ale vsetko s mierou. Podla mna pomala opatrna jazda na konikovi nemoze ublizit. Hlavne bez padov 😊

dominikali
20. aug 2017

@danvil tak ako to je podla mna zbytocne prehananie... keby boli 2 srdcia a jedno nema ..... to je len od pohladu ;) mne segra zase vravela ze jej kolegyni zistili az ked mala nieeco po 60tke :D