Dieťa prestáva dýchať a začína fialovieť

alexandra1104
2. feb 2014

Ahojte stava sa aj vam ze dieta sa tak rozplace ze prestane dychat aj zacne fialoviet...mala to robi od malicka no teraz je to coraz castejsie mate skusenosti stym ☹

oktobermimi
2. feb 2014

@alexandra1104 spítala si sa lekárky prečo to tak je a čím to je?

sissmiss
2. feb 2014

@alexandra1104 ano. Kolko ma mesiacov, rokov? Najdes toho na nete kopec. Nezrela nervova sustava z coho vyrastie, ale moze to byt aj vaznejsie, epilepsia, treba ist k dr aby sa to vylucilo.

alexandra1104
autor
2. feb 2014

mne povedala ze do roka je to normalne ze az ked to do roka neprejde ze potom na vystrenia no bojim sa ked ofialovie a nedyćha aj minutu

m_ij_ka
2. feb 2014

@alexandra1104 najlepšiu odpoveď ti dá tvoje pediatrička, ktorá by mala tvoju malú vyšetriť, tak šup k nej 🙂

lalai
2. feb 2014

Fukas jej vtedy do pusy neviem ci je to overene ale niekde som citala ze to tak mamicky robia ze fukaju do pusy aby zacalo dychat..a popripade by som trvala na vysetreni skor ako po roku

vishka
2. feb 2014

No kamoskina 2rocna to obcas urobi ked velmi place... dole hlavou sme ju otocili ked uz fukanie do tvare ci do ust nepomahalo....

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@lalai ano do ust a do nosa ale musim viacej krat ale ani to niekedy nezabere az po chvili

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@vishka mala ma 10mesiacov skoro a teraz je to strasnne

sissmiss
2. feb 2014

@alexandra1104 podla info z netu to trva aj do 5rokov...pogoogli uvidis. ale ze do 2rokov to zvacsa prejde. Vraj sa vzdy nadychnu. U nas su to len sekundy, pat, desat...

sissmiss
2. feb 2014

@alexandra1104 pytaj sa s nou na neurologiu, nech mas istotu

zrka
2. feb 2014

ahoj, my mame ten isty problem. Zabera rozne: Pusti prudom vodu z tocky, tlesknut dietatu pred tvarou, alebo nim triast. Nas krpec to robil od malicka, chytil taky plac az stracal dych. Zabera vzdy jeden zo sposobov. A tiez som sa tomuto venovala a nasla som od mudr, ze aj kedy dieta stratilo vedomie, o chvilu zacne dychat, pretoze tym revom ma stiahnute hladke svalstvo a ked uz strati vedomie, tak sa mu uvolni a normalne nabehne dychanie. Viem si predstavit co prezivas, ja som z toho mala strasne stresy. Nam zabera to trasenie alebo tlesknutie.

alexandra1104
autor
2. feb 2014

mne povedala ze do roka treba pockat no neviem

lauricka
2. feb 2014

@alexandra1104 ved prekonzultuj s neruologom....moze aj nemusi to byt normalne...Mne sa nedza, ze az minutu nedycha? Mna by to znervoznovalo. Moji to nerobili.

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@zrka skusim do doteraz nefialovela aj kym dlhsie nmechychala a teraz chvilu neducha a hned okolo usat fialova bojim sa o nu

zrka
2. feb 2014

@alexandra1104 aj mne sfialovel niekolkokrat. vzdy sa vsak potom nadychol. Hnevala som sa na neho, ze aky len je 🙄 !a nakoniec ked to preslo ja som sa triasla viac ako on. Ale! kedze bolo to u nas pravidelne, aj asi tyzden dozadu sa mu to este stalo, prestala som panikarit, ze sak on sa nadychne. Treba mu len odvratit na nieco pozornost. O tom to je. vela stastia a hlavne bud v klude a mysli na to, ze aj keby nieco, tak proste zacne dychat. Ale neboj, malo deti je na tom az tak zle ze stratia vedomie.

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@zrka ale je to dlho su to nervy stres

zuzica219
2. feb 2014

ahoj mne toto isté robil najstarší syn tiež keď sa rozplakal tak nám omodrel začal prevracať oči velakrát sa dokonca aj pocikal je to velmi stresujúce ale každé dieťa z toho vyrastie.niekto hovorí že si to netreba všímať, ale velakrát sme ho aj za nohy triasli dolu hlavou...strašný pocit som rada, že fakt z toho vyrástol.treba fúknuť do úst alebo chrsnúť studenú vodu medzi oči aby sa zlakol a nadýchol sa.držím palce.

zrka
2. feb 2014

@alexandra1104 skusaj vselico. vybehni s nou na balkon, hod nieco tazke alebo hrmotave o zem, ja viem ze je to tazke v tej chvili zachovat chladnu hlavu, ale nemas na vyber. skus nieco z toho a uvidis, ako ti bude reagovat na to

eviq
2. feb 2014

Nám sa to stalo asi trikrat, keď bol maličký. Lekarka poradila silno fuknut do tvaricky, ak nepomôže, ospliechat studenou vodou, ak nepomoze, silno ustipnut pod klucnu kosť, musí ho to zaboliet. U nas sa to neopakovali, tak nemám všetko odskusane.

aristka
2. feb 2014

@alexandra1104 treba jej fúknuť do tváre ,deti sa ľúbia zájsť od plaču ....

aristka
2. feb 2014

@alexandra1104 ak sa bojiš ,vypýtaj sa na kardiológiu a budeš mať istotu ,keď ju vyšetria...

prstek
2. feb 2014

aj mne najmenší občas "toto" spraví, keď ho chytí veľký plač, do 1. roka je to vraj bežné, všetko ešte len zreje a vyvíja sa 🙂 netriasť ale fúknuť do tváričky a je to 🙂 a rýchlo zaujať niečím iným...uvidíme, či to do roka prejde, ale u nás je to už o dačo menej ako na začiatku

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@prstek mi musime az 5-6kkrat fuknut

aristka
2. feb 2014

@alexandra1104 musíš silno fúknuť do očí a oblasť nosa....ak nepomáhaj e lepšie šplechnúť vodu a lepšie je ešte ak vidíš ,že ide na ňu plač fúkni hneď na začiatku tj.pokúsiť sa to zastaviť....

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@aristka mne hovorili do nosa a do ust fukat

aristka
2. feb 2014

@alexandra1104 skús tak ako ti píšem ja ...riadne nebáť sa oči a zaber aj nos..uvidíš...3 deti veľká prax a do očí sa zlakne...

evina36
2. feb 2014

No my sme to tiež prešli.Aj u pediatričky sme boli,bývalo to hrozné.Poradila fukat medzi oči.To aj zaberalo,občas.Potom sme aj vodou oblievali,aj do vodorovnej polohy dole bruškom davali,juj,nechcem na to mysliet.Bolo to strašne.Parkrat som skoro aj sanitku volala 😢 .Vždy to prešlo.A trvalo to do 1roka.Potom ako by uťal.Nič.Ani raz.Teraz má maly 3,5 roka a je v pohode,ale čo som prežila...Ježiš,ked som ho mala nevladneho v rukach a hlavenka mu padala...nechcem ani mysliet.A doktorka povedala že to u detí býva,len zachovat rozvahu,každy ma pud sebazachovy,aj dietatko.Fakt je to tak.Držim palce.

katka1981
2. feb 2014

@alexandra1104, viem, ze v obdobi vzduru je to normalne. Myslim si ze aj u vas, ale ajtak by som radsej isla k neurologovi. Kamoska tak bola s dcerkou, mala tam predviedla to iste co doma. Dr. povedala ze je to ok. Ale urcite by som chcela radsej aby mi to potvrdil lekar, nez ktokolvek na koniku. Deti si zvyknu placom vyvolat odpadnutie, vracanie....

aprilka90
2. feb 2014

denne 😀 😀 😀 stačí fuknout do obličeje ...

alexandra1104
autor
2. feb 2014

@aprilka90 neviem co ja na tom smiesne