Dieťa malo v piatok pozitívny domáci test a v sobotu negatívny PCR. Môže ísť zajtra do školy?

20. feb 2022

Prosím vás, keď vyšiel dieťaťu test domáci antigen v piatok pozitívny a PCR v sobotu negatívny, môže ísť zajtra do školy?

majulino
20. feb 2022

Ano

autor
20. feb 2022

@majulino učiteľka povedala, že musí byť v karantene pretože antigen bol pozitivny.

lilianka28
20. feb 2022

Učiteľka je z hygieny? Pokiaľ PCR výjde negatívny, "prebíja" antigen.

iwesska
20. feb 2022

Samozrejme,ze nie! Je pozitivny,infekcny,inak by mal test negativny. A v karantene byt musi min.5 dni od pozitivneho Ag testu. PCR bol zle urobeny,alebo nezachytil. Kopa ludi ma PCR negativny,aj priznaky maju a PCR pozitivny az na 2-3x.

selena_luna
20. feb 2022

Ja by som pre istotu zopakovala pcr... u nas atg pozitivne, pcr negat, arg zas pozit a nakoniec pcr pozit. Ukazalo sa ze prvy pcr bol zle vytrety. Ma aj priznaky?

vvrga1
20. feb 2022

PCR je citlivejší. Napr. u nás príznaky, AG pozitív, PCR negatívny. Po 4 dňoch sme išli znovu na PCR a negatívny.. Ag pozitívny stále. Doktorka vravela, že nejaký vírus tam je, no nie je to korona. Ale ore istotu sme karanténu dodržali

murka2222
20. feb 2022

@vvrga1 u nás to isté. Dcéra v utorok pozitívny antigen ,v piatok ráno stále pozitívny po obede prišiel PCR negatívny. V sobotu antigen ešte stále pozitívny.🤔

bets
20. feb 2022

Je veľa detí, ktoré majú ag samotest pozitívny a pcr negatívny a sú bez príznakov. Bezni pediatri nevedia prečo. Pravdepodobne ide o falošnú pozitivitu ag testov. Zároveň niektorí predpokladajú, že niektoré druhy ag testov reagujú aj na iné virusy (nie koronavirus), ktoré môžu byť zachytené na sliznici. Ja osobne by som sa riadila pcr testom a pokiaľ je dieťa zdravé poslala ho do školy.

rude_baby
20. feb 2022

Dcéra mala tak isto. Aj tak musela dodržať 5 dnovu karantenu a výnimku z karantény ani nezískala, keďže PCR negat a AG test bol domáci a nie z momky 🤦‍♀️

ela2710
20. feb 2022

Ja som mala negativny pcr, kedze som vedela, ze covid mam - bola som chora a moje deti ho mali tiez, sla som na dalsi den na pcr znovu a bolo pozitivne, takze chyba sa moze stat aj pri pcr. Skuste spravit este 1 antigen,ak vyjde,zopakujte pcr

terina25
20. feb 2022

Aj my sme tak mali a dcera sla do skoly. Lekar ju nevypisal

majamat
20. feb 2022

kedze je to neiste, cis a jedna o kovid,a lebo nie, bud by som zopakovala PCR, alebo ponechala apson este v karantene.
moja kamoska a kolegyna v praci Ag slabo pozit a asi za 2 dni PCR negat. ma priznaky ktore sa vyskytuju casto rpave pri kovide ( napr, neprijemnu bolest hlavy a dalsie ), v praci mame rozsireny kovid - niekolko desiatok ludi a to ci uz AG pozit, alebo PCR pozit. tak je asi malo pravdepodobne, ze bude mat nieco ine, ako kovid. resp. skoro nepravdepodobne.

majamat
20. feb 2022

udajne Omikron takto vychadza, casto sa pozitivita ukaze, az ked su dlshie priznaky, vynimocne skor,a lebo u bezpriznakoveho, priapdne nevyjdu pba pozitivne, ale bud len Ag test,a lebo len PCR test. samozrejme niekomu aj oba

simona92101
20. feb 2022

Ak vam domaci antigen vyjde pozitivny,tak na PCR sa chodi az o 3-4 dni,inak vam vysledok vyjde nespravny!nie nemoze ist do skoly,pretoze je mozno infekcna,pockajte este 2-3 dni a znova otestujte.u nas v skolke sa stal presne rovnaky pripad,a v strede tyzdna volali do skolky rodicia ze dieta je predsalen pozitivne.museli sme uprostred dna utekat pre deti,skolka je uz 2 tyzdne zatvorena,lebo sa nakazilo vela deti...

evka_s
20. feb 2022

My byli doma od minulého čtvrtku (starší syn pozitivní PCR), já příznaky od pátku, mladší syn nic. PCR z neděle u mě pozitiv, u syna negativ. V neděli večer u syna bolest hlavy a teplota, v pondělí pozitivní antigen, PCR ze středy ale negativní. Na antigenu slaboučký duch. Doma byl s námi přes týden, i když příznaky měl 1 den. Pediatrička nás upozorňovala, že pokud je domácí antigen pozitivní + příznaky, jediný důvod negativního PCR je zlý odběr. Tak jsme se tím řídili.

nevenka
20. feb 2022

@bets syn mal bez priznakov pozitivny AG test, potom sme spravili este jeden inej znacky, jednoznacne pozitivny, na dalsi den mal PCR, tiez pozitivny. Bez priznakov. My ostatni nic, dcera mala PCR test az na 7-my den a negativna. Tak ja som z toho uz jelen, budem.mu pre istotu robit este protilatkovy test, ci mu daco vyjde a poprosim aj doktorku, ked bude brat krv kvoli inemu...Resp. obom. Pre moju info.