Dieťa má už mesiac upchatý nos

11. dec 2023

Ahojte, ja uz sa citim neschopne. Neviem si s obycajnym soplom poradit. Boli sme chori, dlho sme sa z toho zbierali my rodicia. Manzela stale boli hrdlo. Nase dieta malo len 2 dni zvysenu teplotu, hnisave oci. To dr. preliecila. Na to, ze nevedel v noci dychat dostal Aireus. Nemala som pocit, ze by zaberal. Lenze on stale nevie dychat nosom, ci den, ci noc. Uz je to mesiac. Odsat mu neide nic, ale pocujem hlieny. Ked som mu cistila striekackou, vysli hlieny ustami. Ale nos mu to neuvolnuje. Inhalovat odmieta. Co s tym? Pytat ster u dr.?

anjelicek26
11. dec 2023

Tak ster urcite, potom nosno-krcny, ci nema zvacsene mandle alebo polypy hore v nose, vyzera, ze mu to tlaci uz vsade okolo.

livi
11. dec 2023

ja poradím za mňa čističku vzduchu - nám to pomohlo, keď bol malý vkuse chorý. dá sa kúpiť aj na bazoši, my sme splašili skoro novú za pár €..určite by som to aspoň vyskúšala..dokáže to pekne pohltiť prachové častice a kadejaké alergény a vzduch to aj zvlhčuje

autor
11. dec 2023

@anjelicek26 za mesiac sa moze tak zvacsit nosna mandla? Predtym mal vzdy dychanie ciste, dychal nosom pekne. Skusim zsjtea k dr. teda.
@livi dakujem. Nad tou uz uvazujem dlho. Manzel ma alergiu na roztoce. Aj jemu by to bodlo.

anjelicek26
11. dec 2023

To nie je nieco, co sa spravi zo dna na den, ale v urcitom momente (a zdurenim sliznic) proste to eskaluje...problem uz pred tym, bez choroby to este islo, teraz to uz nejde... Urcite to pozriet, pre lekara je to jedno pozretie poriadne a vidi, co sa deje...aspon to budete vediet vylucit... keby je to len alergia, ten Aerius by uz pomohol... skor kombinacia dvoch faktorov...

tinka_17
11. dec 2023

Sú hlásim tiež s tým, že to môže byť nosna mandla. Každopádne najskôr stery aby sa vylúčilo ostatné. Ak by vyšli pozitívne nasadia liečbu. Ak nie treba pýtať výmenný na orl. U nás v lete dcérka z ničoho nič. Sople sople sople. Tiež som nevedela ze co. Mali sme uniflox 2x, potom stery negatívne. A sople stále, išli sme na orl a noštek priechodný len na 20% kvôli mandli. Čakáme na operáciu. Neviem odkiaľ ste ale v ba katastrofa čakacie doby. Takže neodkladajte.

beata_k
11. dec 2023

Zrejme ma zadnu nadchu. Odsat co sa da a potom strieknut do nosa nieco na liecenie nadchy. Olynth, Nasivin a pod.
Vobec to nemusi byt nosna mandla. Mam jedno take dieta. Ma len zadnu nadchu, mandla je podla ORL nezvacsena.

autor
11. dec 2023

@beata_ky takto som mu cistila, ale tie kvapky nemozu ist dlhsie ako 7 dni. A aj tak v noci nevedel dychat. Za to mu dala dr. este ten sirup, ale tiez to nebolo ovela lepsie. Prirodzene sa troska zlepsilo a zase zhorsilo.
@anjelicek26
@tinka_17 dakujem. Orl uz minule spominala dr., ale vyhodnotila, ze to ma skrz chorobu nepriechodne. Skusim tam zajtra ist. Len syna caka ina operacia, tak pevne verim, ze nebude treba rste aj mandlu von. Ja som blla ako dieta 4krat na zakroku skrz mandle (nosne aj krcne) a mozno aj 5ty krat pojdem...

tatiana493
11. dec 2023

Byť vami nečakám, pýtam hneď papier k orl.
Dcérka (4 roky) tak bola chorá Máj, Jún Júl stále sople a doktorka iba skúšala antibiotika ktoré asi záberu, aerius vybrala celý nepomohol, stery nonstop negatívne. V noci nenormálne chápala nedalo sa pri nej spať.. Dýchať nosom nevedela už vôbec
V auguste nás na naše naliehanie poslala k orl a samozrejme mandla opuchnuta na uši počula na 20%
Eustachova trubica opuchnuta. Snažila sa jej zachraňovať ju kortikoidmi.
A dnes už máme vsetko za sebou dnes jej vybrali nosnú mandlu +prepichli v uškach a dali jej stipulu do uška aby jej vyplavovalo zahlienene ušká celá bola zahlienena

Našli sme termín kúsok od Bratislavy

Takže určite odporúčam orl

loliki
11. dec 2023

Sinupret, sprej alebo kvapky do nosa - je ich viac.

alexnina777
12. dec 2023

Poznáš izotonickú a hypertonickú morskú vodu z lekárne? Sterymar alebo Physiomer? skús jedno je na hygienu nosovej sliznice a druhé na odopchatie nosa, Sterymar je aj s obsahom medi, proti infekciám.. toto tteba užívať a clistit nosovú sliznicu, plus antihistaminikum na odpuchnutie sliznice ked má stále zapchatý nos, ale to je na recept.. a čo nám extra pomáha je probiotikum Čistý noštek od Andreja Medveďa, daj si to do vyhladavača, má aj FB skupinu

autor
14. dec 2023

@tatiana493 ja len nerozumiem, ze behom jedneho mesiaca mu takto narastie mandla. Dr. vravela, ze ak ho to teraz po atb neprejde, posle nas k ORL . Zajtea jej mam volat. Stale chrape. Na inu operaciu ide v polke januara, tak snad nebude musiet aj na vyber mandle.
@alexnina777 pozna a nevedela som, ze je medzi nimi rozdiel. Pouzivam tu na cistenie. Musim kupit aj druhu. Antihistaminikum dostal teraz silnejsie - kvapky. Dostal aj atb, ale nic sa nemeni. Nezabera mu antihistaminikum nejako vyrazne, takze to bude asi nosna mandla. Skusim objednat to probiotikum. Aj do buducna sa zide. Dakujem.