Dieťa má škaredú bradavicu na nohe

cookie29
30. máj 2024

Ahojte zienky,
dieta ma skaredu bradavicu na nohe, na ploske chodidla, plantarnu. Uz sme skusali toho viacero z lekarne, ale mam pocit, ze nic nezabralo. Vratane vypalovania dusikom.
Mame potvrdene po osetreni podologom, ze ide o bradavicu. Na kozne sa caka minimalne 1-1.5 roka :(
Ak mate nejake "zarucene" recepty, poradte prosim. Foto z netu, ale ma ju presne na tom mieste.
Dakujem

guudy
30. máj 2024

@cookie29 ahoj, len skusam, mali ste aj toto pero ?

vkatush
30. máj 2024

@cookie29
Verrumal (na predpis tuším). Dávať ráno, obed, večer kvapku na ňu.
Trvá to síce dlhšie (aj 2-3 týždne), ale zaberie a nevráti sa. Mám odskúšané osobne a aj viacerí v rodine.

janinah
30. máj 2024

Dieťaťu by som vypalovat dusíkom nedala...co všetko z lekárne ste skúšali? Hlavne treba liečiť presne podľa návodu a pravidelne.Tiez sme mali pero,ale iné ako v príspevku predo mnou,už ho nevyrábajú.

cookie29
autor
30. máj 2024

@guudy
@janinah
mali sme pero, sice iné, ale mali. Skusala som aj nejaky pripravok, kyselinu salicylovu (50%) ...

cookie29
autor
30. máj 2024

@janinah inak on to ma tam, kde naslapuje, takze mu to vadi. Keby to bolo niekde inde, dobre...

annalena
30. máj 2024

@cookie29 moja dcera mala takisto, pomohla nam tinktura z lastovicnika, kupila som v lekarni. Potierala bradavicu dosledne 2x denne, vzdy prelepila ... Po cca 2-3 tyzdnoch zcernela a odpadla. Odvtedy ma pokoj.
A na posilnenie imunity pila rakytnik.

guudy
30. máj 2024

@cookie29 tak skus aj toto pero 🙂 . Aplikacia je raz tyzdenne, po dobu 6 tyzdnov.

martul
30. máj 2024

@cookie29 ja som všetky zlikvidovala tak, že som to natierala propolisom. Ale trvalo to tak 2-3 týždne, krásne sa to vysušilo a odpadlo.

matinka
30. máj 2024

Aj za mňa lastovicnik, rastie na mnohých miestach, cestou domov sme si vždy natreli a do 2t zmizlo. Predtým sme mali Duofilm...tiež pomohol, ale ak sa to vrátilo, uz to nestačilo.

cookie29
autor
30. máj 2024

@guudy jaj no my sme mali take na cca 6-8 dni ak si pamatam

@matinka lastovicnik ako rastlinu sme skusali, ale nic moc

@annalena normalne si v lekarni vypytam tinkturu?

@martul a odkial si mala? Kupeny niekde v lekarni ci od vcelara?

simca06022011
30. máj 2024

Lastovicnik v kombinácii s perom vyskrabovacim (ono to bol.nejaky pripravok a na druhom konci bolo super zoskrabovadlo). Zabralo to na 100%.aj ked nervicky sme mali... inak potom klasiky ako duo film a coloidum forte ci ako sa vola (tiež sa to.natiera - phytoneo vyraba). A opatrne nech si to nemožné neroznesiete.
A to.kde na kožné 1,5r?😲

martul
30. máj 2024

@cookie29 z lekárne

vierka0508
30. máj 2024

Jeeej presne na tomto mieste som mala aj ja bradavicu a bola aj bolestiva dost. Tiez som najprv skusala to pero na odstranenie, ale nepomohlo. Dala som si ju vyzerat a bol pokoj.

lienka.7
30. máj 2024

@cookie29 kolegyňa mala presne na tom istom mieste, vadila jej pri chodenie. Bola u lekárky, síce jej to 1x vypálila ale hneď jej povedala, že asi jej to aj tak nepomoze. Bola na chirurgii nakoniec a vyrezali jej to a ma pokoj.

rakywanda
30. máj 2024

U nás zabral tzv. čertov kamienok (potierať) a vnútorne brať hlivu ustricovu. V liečbe je dôležité zároveň posilniť imunitu.

kp7333
30. máj 2024

Mojej dcere pomohol babsky recept: Strucik cesnaku nakrajat na tenke platky a vyluhovat 24h v octe. Vecer prilozit platok na bradavicu a prelepit leukoplastom. Rano odlepit a skusit vylupnut. Ak nevypadne hned aj s korenom, znovu vecer opakovat. A tiez je dolezite posilnit imunitu - napr. imunoglukan uzivat.

lussinka23
30. máj 2024

@cookie29 syn mal rovnakú, nasadila som hlivu ustricovu, žiadne mechanické odstraňovanie. Do mesiaca bolo po nej..

sisska96
30. máj 2024

Treba nájsť iného kožného lekára. To nie je možné že všade treba čakať vyše roka

zuzana76
30. máj 2024

@cookie29 tiez om mala presne tam a na mnohych inych miestach, davala som colodium, pero, taky krem na bradavice, vsetko dookola podla navodu, trvalo mi 3 roky, kym som sa vsetkych zbavila. Chodila som aj na pedikuru, kde mi to vzdy oskriabala od tej keratozy naokolo a potom som si na to davala vsetko, co som kupila proti bradaviciam

gab1sol
30. máj 2024

@cookie29 dcéra (8r) mala rovnaké ako na fotke, len bližšie k prstom… Kožná nám poradila/predpísala toto. Pekne jej to zmizlo. Pozerám, že si zo Žiliny, skús Kliniku zdravia na Solinkách, ja mám z minulosti s ňou dobré skúsenosti, možno zoberú aj veľmi skoro, alebo ak by bola ochotná predpísať pediatrička…

cookie29
autor
30. máj 2024

@kp7333 toto som pocula uz aj o cibuli

kp7333
30. máj 2024

@cookie29 skusali sme vselico - Duofilm, Kolodium forte a nepomohlo. Po tom cesnaku sa jej bradavica krasne vylupla aj s korenom.

dkethe
30. máj 2024

Hocico pouzijes (a ze aj ja som pouzila hocico, ricinovy olej a taky zlty kvet tu nevidim spomenty) - zakladom je VYTRVAT. 2 roky som mala, obludna uz bola... Az raz som vydrzala az dokonca - dokopy 4 mesiace! Dusik raz v tyzdni, kazdy vecer vymocit, vystrihat, potriet. A uz je 3 roky prec 😊

simca06022011
30. máj 2024

@dkethe žltý kvet lastovicnik :D

kristiii
30. máj 2024

@cookie29 skúste nasadiť hlivu ustricovú. Nám všetkým v rodine pomohla. Aj pediatrička povedala, že ide najme o oslabenú imunitu, potom mi kolegyňa doporučila hlivu a do pár týždňov sme mali pokoj.

krtko1313
30. máj 2024

@cookie29 cibuľu určite neodporúčam na celú noc. Vyžerie, to pokožku. Odporúčam ísť na podológiu napr. v Bratislave Ing.Nádašiová

krtko1313
30. máj 2024

@cookie29 teraz vidím, že ste zo Žiliny, oni na stránke majú ľudí aj z Vášho okolia

cookie29
autor
31. máj 2024

@krtko1313 na podologii sme boli.