Dieťa a otras mozgu

2. jún 2024

Ženy, keby malo dieťa otras mozgu po páde kedy si buchlo aj hlavičku prejavili by sa nejaké príznaky do 5 hodín?
Mala mi spadla a udrela si hlávku v zadu, po pade chvíľu plakala pochopiteľne, ale nie dlho asi pol minúty. Na hlave nemá ani bozulu nič, len trochu vidno také poskriabane. Komunikuje normálne, chodí normálne, nezvracia, teplotu nemá, kým chodila nesťažoval sa na bolesť hlavy aj keď som jej chytala to miesto kde sa udrela aby som videla ci nemá hrčku nejakú. Pri zaspávani trosku hovorila ze ju hlavička boli ale to pripisujem tomu ze spi bez vankúša a keď si ľahla na chrbát tak cíti to miesto kde sa buchla. Ale zaspala normálne bez plaču.
Myslíte že je to ok?

doriiis
2. jún 2024

Otras mozgu sa môže prejaviť aj do 24 až 48 hodín

autor
2. jún 2024

@doriiis ah bože 😪

kitycat
2. jún 2024

Z akej vysky padla?

Ale myslim, zr jej nic nie je a nebude

autor
2. jún 2024

@kitycat asi pol metrovej.

lulu1812
2. jún 2024

Mne maly spadol z metrovej vysky na dlazbu ked mal rok. 48hodin sledovat malatnost, zvracanie....otras mozgu nemal

nikasmile
2. jún 2024

Treba sledovať aj v noci. Náš mal zlý pád a do hodiny zvracal a do ďalších 2h zvracal ešte 2x. Bol aj malátny. Predtým pády sme len odsledovali a vtedy nemal nič, iba hrče samozrejme. Výška asi 1m na betón.

autor
2. jún 2024

@nikasmile a ako ste riešili ten otras mozgu?

sisska96
2. jún 2024

Netreba hneď myslieť na otras mozgu. Pol metra nie je veľa

nikasmile
2. jún 2024

Išli sme na pohotovosť a keďže to už bolo po prvom zvracaní tak sme všade boli prednostne, príjem, neurologické vyšetrenie a Rtg. Hospitalizácia po dobu 48h kvôli sledovaniu. Ak by sa zhoršil stav, tak aby sme boli tam.

bebebi
2. jún 2024

Prvých 24 hodín treba budiť každú hodinu a skontrolovať či je pri vedomí.