Dierka na srdiečku u nedonoseného dieťaťa

era777
3. júl 2016

Ahojte , nemate niekto nahodou skusenost , maly ma ,,dierku ,, na srdiecku ... mali by mu to operovat , nejak tak nam to vysvetlili doktor , ze katetrom zavedu do srdiečka ,,daždniček,, ktory sa tam otvori a zalepi dierku ,,, nemate s tym niekto skusenost ? vdaka

renata9
3. júl 2016

ahoj,moja staršia dcéra bola narodená v 28tt a operovali jej srdiečko po mesiaci /vtedy mala váhu 1200g/..................robili jej to na kramároch,jazvu má na lopatke..................neviem ako jej to presne robili ale zvládla to úplne v pohode.......................držím palce

era777
autor
3. júl 2016

Aj nasmu to maju robit na.kramaroch ...tak.dufam,ze bude.dobre ...

era777
autor
3. júl 2016

Teraz ma 1300g a kazdy chvilu ho to caka asi ...

haimi
3. júl 2016

@era777 na kramaroch su ze vraj top, tak verim, ze to dopadne dobre. Aj moje baby maju dierocky, jedna medzi komorami a druha medzi predsienami. Zatial ich len kardio sleduje, tak snad vsetko dobre dopadne a operacii sa vyhneme

liz_lemon
3. júl 2016

@era777
@renata9
ake velke mali dierky, ked ich tak skoro operovali, resp. budu operovat?
obe moje deti (4 r. a 1,5 r.) to maju, ale nastastie to doteraz nebolo treba riesit operativne, ale u dcery to hrozi do buducna
kardiolog mi povedal, ze na tuto (dazdnikovu) operaciu je potrebna vaha aspon 10 kg

bzzzz
3. júl 2016

Ahoj. Ak som dobre pochopila, tak ten "dáždniček" je Amplatzerov okluder (Amplatzer occluder). Rez sa robí v slabine, tak sa nemusíte báť, že synček bude mať veľkú jazvu. a tu som našla ako sa postupuje v kardiocentre v BA, je to tam aj pekne nakreslené: http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/view.php?c...