Diagnostikovanie ADHD u 8-ročného - ako postupovať?

tslobik
18. dec 2019

Dobrý deň, ako postupovať ak chcem dať dieťa (8 roč. syn) diagnostikovať? Treba sa obrátiť na psychológa detského, neurológa alebo? Treba výmenný lístok od pediatra? Aký je postup a čo to obnáša? Ďakujem veľmi pekne za ochotu odpovedať.

benit
18. dec 2019

Staci sa objrdnat na najblizsi poradnu. Cpppap. Su aj dukromne centra. Nepotrebujes ani doporucenie zo skoly ani od lekara.

tslobik
autor
18. dec 2019

@benit Prepáč, ale nie som v obraze, to je niečo ako centrum poradensko-pscholog.služieb (čo boli v rámci UPSVaR) alebo niečo iné to je?

nikusska26
18. dec 2019

@tslobik Nám odporučila škola ku komu ísť, majú svoju psychologičku, s ktorou škola spolupracuje.. asi najednoduchšia cesta...

benit
18. dec 2019

@tslobik ano centrum pedagogicko psychologickeho poradenstva a prevencie.

sara07
18. dec 2019

môžeš ist cez cppš ako píšu baby
alebo sa objednaj k psychologičke na testy, osobne by som šla najskôr k psychologičke, neurologovi a až potom do cppš

kacena4
18. dec 2019

predpokladam ze chodite do skoly dohodnite sa s triednou, so skolskou pedagogickou alebo psychologickou nech vam poradi ako postupovat. ak nechcete ist cez skolu (aby o tom nevedeli) pohladaj si na nete centrum pedagogicko psychologickeho poradenstva a prevencie tak ako radia dievcata v ramci svojho mesta/okresu objednaju vas najprv k psychologicke (taky je postup) a ak uznaju za vhodne tak nasledne aj k specialnej pedagogicke na testy a poslu k neurologovi aby potvrdil alebo vyvratil diagnozu uvidite na com ste a co dalej treba robit

tslobik
autor
19. dec 2019

@benit
@nikusska26
@sara07
@kacena4
Ďakujem. Skúsim najprv do centra a uvidím kam nás nasmerujú.

luccija
25. dec 2019

@tslobik moja sestra robila diplomovku o ADHD.Zacala by som u psychologa.V žiadnom prípade nie lieky.Casto je ADHD len výsledok zlej situácie v rodine, dieťa nevie čo so sebou, nemá fyzické vybitie a city, zlosť drží v sebe a potom ním všetci čerti šiju.Autoritativna výchova, nerespektovanie, malo zaujmov, upozorňovanie na seba, trucovanie, robenie blbosti....Pri ADHD by mala chodiť k psychológovi celá rodina.Ak nájdem článok prilozim