Dezinfekcia nosa u deti

katika1811
12. júl 2022

Ahojte poraďte aký sprej je vhodný na dezinfekciu a prečistenie nosa u deti ? (2r a 5r ) ďakujem za rady

viestta
12. júl 2022

Co chceš dezinfikovat? Však nos ma samočistiacu funkciu od prírody, netreba do nej zbytočne zasahovať.

stanulienkat
12. júl 2022

Maximalne solny roztok.

1mina
12. júl 2022

Ja sem tam malej streknem morsku vodu v spreji ked si sama pyta, ale ona ma alergiu a rano mava plny nos a niekedy sa jej to asi zle smrka

deedol
12. júl 2022

ak treba, mozes konvickovat solnym roztokom. 5r by to mal zvladnut, 2r neviem, moj to zvlada cca od 3,5r.

katika1811
autor
12. júl 2022

@viestta majú bacile v nosteku staršia zlatý stafylokok a mladší ma moraxelu a pneumokoka

tinkavvv
12. júl 2022

@katika1811 nam na stafylokoka odporucila lekarka prontoderm nasal gel. Ale zatial nepomohlo, i ked slm to niekedy flakala a nedavala 3x denne.

katika1811
autor
12. júl 2022

@tinkavvv vieš čo naši brali pamycon obaja budúci týždeň chcem ísť na kontrolný výter snimi zatiaľ niesu ťažkosti tak som zvedavá chcela som ešte sj tu dezinfekciu

dzulli1980
12. júl 2022

No na tieto "zvieratká" v nose, čo si napísala, Pamycon nezaberá vôbec ... tam treba cielené ATB, ktoré zaberú na toho konkrétneho bacila ... zbytočne pôjdeš s deťmi na kontrolný výter, tie "zvieratká" tam stále budú ... ja čistím dcére nos každý deň ráno a popoludní, keď príde domov zo škôlky, Libenarom.
@katika1811

andreatytler
13. júl 2022

@katika1811 A to aj doktor poradil dezinfikovat nos? Ja si to tak predstavujem ze tie bakterie su v tele, v dutinach, v krvi a treba antibiotika. Nielen tak ze su v nosnych dierkach a daju sa vyplavit von, alebo zabit dezinfekciou. Telo si brani nos tym ze vytvara lieny a sople, ktore bakterie vyplavuju von.

katika1811
autor
13. júl 2022

@andreatytler lekárka nám žiadne atb nedala nakoľko nemali žiadne ťažkosti pretože pred mesiacom brali atb a teraz mali mierny soplik. Aj to nebol vôbec zafarbený dozelena ani nič podobne

katika1811
autor
13. júl 2022

@dzulli1980 ahoj nám atb nedala žiadne nakoľko nemajú žiadne ťažkosti ani nič

katika1811
autor
13. júl 2022

@andreatytler oni sople nemajú práveže už 🫣

viestta
13. júl 2022

@katika1811 ale to treba liečiť a nie dezinfikovat

viestta
13. júl 2022

@katika1811 ešte ti napíšem, že tie bacily žijú v medzibunkovych priestoroch v slizniciach, dezinfekcia, ak by si ju použila, splachne len povrch sliznice. Posilníni imunitu a nechaj organizmus nech sa s tým vysporiada.

lubi40
13. júl 2022

@katika1811 morska voda v spreji alebo vincentka

tinkavvv
13. júl 2022

@viestta ale rezistentne bakterie sa naozaj niekedy vyliecit nedaju. A tam potom nastupuju spominane dezinfekcie - odporucena lekarom. Napriklad spominany prontonasal gel je urceny na rezistentny kmen bakterie zlateho stafylokoka - mrsa. Su aj na kloktanie, potieranie, vytieranie. Vzdy podla indikacie. Takze urcite to zmysel v niektorych pripadoch ma.

viestta
13. júl 2022

@tinkavvv ale to nie je dezinfekcia v postate ako sú dezinfekcie definovane