DEVIT a bolesti bruška u bábätka?

aimy11
22. máj 2019

Stretli ste sa s tym? Najprv som davala vigantol ale katastrofa a potom Baby D ale brusko bolelo opat a ani mi malinky nespinkal. Vysadila som a vsetko ok. Zacala som davat Devit a zo zaciatku vsetko v pohode ale opat je nekludny, nespinka a boli brusko. Doteraz som si myslela ze su to koliky ale napadlo ma ci to nemoze byt z kvapiek.

daniella54
23. máj 2019

@aimy11 ahoj a aké množstvo alebo teda koľko kvapiek mu dávaš a ako je starý ?

simca06022011
23. máj 2019

A určite to je z toho D??

aimy11
autor
24. máj 2019

@daniella54 ma 3 mesiace a tyzden .. davam jednu kvapku denne

aimy11
autor
24. máj 2019

@simca06022011 z vigantolu a baby d to bolo urcite lebo ked som vysadila tak mu nic nebolo.. teraz som druhy den nedala Devit tak uvidime.. mozu to byt koliky ale ziadne kvapky mu nepomahaju a napadlo ma ci to nesposobuje devit 🤷🏻‍♀️

lenkaam_1
24. máj 2019

@aimy11 mpj mal tp iste vigantol zle ale co robil po devit to bol koniec uplny....
Neviem ci to bola nebola nahoda ale presiel potom uz na vigantol...
Ale skor si myslim ze to je len nahoda tiez som menila skusala vysadzala podla mna to boli koliky u nas teda...
Davala som mu to rano a ze by 2 kvaply robili problemy o 12h neskor...neviem
Kazdopadne to preslo teraz ma vigantol a je ok 🙂

aimy11
autor
24. máj 2019

@lenkaam_1 tak ked to bude vazne sposobene devitom tak uz neviem aky vitamin d mu budem davat 🤦🏻‍♀️ A spaval ti pekne? Lebo mne zaspi okolo 22 30 do 8 00 a zobudi sa iba na papanie ale cez den spi 10 min a hned je hore. A cely den len plac a strasne bolesti bruska.

lenkaam_1
24. máj 2019

@aimy11 moj spaval otrasne az kym som neodstavila ked mal rok a mesiac...
Cez den spi malo aj teraz...
Cele zle jeho spanok

lenkaam_1
24. máj 2019

@aimy11 ale teda u nas ziapoty len vecer 3 hodinove

veronice
24. máj 2019

Nam robol zle vigantol ale odkedy som ho zacala davat hbed pred prvym rannym papanim tak je to ok. Skus.

ivca88
24. máj 2019

Mojim detom robia vsetky tieto lieky zle.
Resp. kazdy liek s mliecnou bielkovinou alebo laktozou.
Celá manzelova rodina a aj manzel a teraz aj nase deti maju problem s intoleranciou laktozi.
Takze kludne moze byt problem tam
Vacsina liekov obsahuje prave tieto zlozky a intolerancia je u babatiek viac nez casta.

ivca88
24. máj 2019

A nedavam ziadne D, bohuzial.
Ja uzivam veg1 ( veganske doplnky stravy, tam je 300% vit D, tak snad jej to ide do mlieka. Ja mam aj prisnu bezmliecnu dietu ).

aimy11
autor
24. máj 2019

@veronice to som tiez pred tym skusala a nic 😞 devit som tiez davala rano

comika
28. máj 2019

@aimy11 ja davam deVit a akurat sme vo faze testovania ci ho z toho neboli brusko. Davame ho od 2.tyzdna, zo zaciatku mu nic nebolo a potom okolo 4 tyzdna nastali koliky, krce. Davame mu 2 kvapky denne. Teraz je druhy den ako ma pauzu, ale ziadne zmeny. Zajtra mu dam zase davku aby sme to potvrdili ci sa zhorsi alebo nie. Ale podla mna to nebude tymto vitaminom

veronikadomanova
28. máj 2019

@aimy11 je kojeny?

aimy11
autor
31. máj 2019

@veronikadomanova sme na um

aimy11
autor
31. máj 2019

@comika Ja som ho teda vysadila a na chvilu sa zdalo ze je pokoj ale uz ma opat bolesti bruska. On ma pravdepodobne tichy reflux takze to bude asi pricina. V stredu ideme na gastro tak uvidime.

tinic
30. júl 2020

@aimy11 ahoj, prosím ťa, ako toto dopadlo?

aimy11
autor
30. júl 2020

@tinic ahoj, maly mal tichy reflux plus koliky takze to nebolo devitom.. preslo ho to cca po 5 mesiaci

ivuska21
5. aug 2020

@aimy11 az v 5 mesiaci? A to si sa nezblaznila dovtedy?

llevy12987654
16. mar 2022

@ivca88 devit obsahuje laktozu?

ivca88
16. mar 2022

@llevy12987654 už od tohto fóra ubehlo kopec času. Teraz mi doktorka odporuca toto. Je to skvelé. Najlepšia vstrebatelnost, a bez laktozy

llevy12987654
16. mar 2022

@ivca88 no takto moja dcerka ma intoleranciu laktozy , papa iba bebu lactose free a zase ma hrozne krce celu noc nespime , a priznam sa ze niekedy som zabudla dat devit a mam pocit ze vtedy nebol ziadny problem . Na nete som hladala zlozenie ale nejak som sa k tomu nedostala cize netusim co to obsahuje ci fakt iba je tam decko. Cize uz viem v com bol zasa problem

llevy12987654
16. mar 2022

@ivca88 to asi nemozem dat mesacnemu babatko ked to ma pomarancovu prichut 😂😅

dominika_sk
16. mar 2022

Ja som si s malym prešla hotovym peklom až som musela prejsť na rybi olej. Po jednej kvapke d bolo z usmiateho decka jedna urevana kopka nešťastia, nespal cez deň a v noci sme ho nosili do jednej aby vobec zaspal. Potom som objavila d od terezie, je v olivovom oleji a to už našťastie bolo uplne v poriadku. Davam doteraz. Maly ma 2r.

lentilka
5. sep 2023

@dominika_sk od kolkych mesiacov ste davali? Dr. vam to schvalila? U nas tiez asi D robi problemy, tak hladam moznosti.

dominika_sk
6. sep 2023

@lentilka ahoj, už si nepamatam. Ale tak okolo tretieho mesiaca asi.