Dettol na čistenie pupku dieťaťa

martina374
23. sep 2014

Ahojte chcela by som sa spýtať, aký máte názor na dettol na čistenie pupka novorodenca. Je potrebný, alebo stačí ak bude miesto okolo toho vždy suche a ono to odpadne samo? a ak dettol tak aký?

lorela
23. sep 2014

Určite nie Dettol.
V pôrodnici ti, pravdepodobne, dajú malú fľaštičku s liehom, ktorým budeš pupček pár dní dezinfikovať. Pupček zbytočne nebabrať, vytvorí sa chrastička, ktorá sama odpadne.

meluela
23. sep 2014

@martina374 kup si v lekarni lieh, dettol obsahuje vsetko mozne, ten urcite nie na pupcek
lekarka ti povie co s nim, kazdy lekar ma trochu iny nazor a meni sa to aj podla "mody" .. teda co prave lekari povazuju za spravne

dubka29
23. sep 2014

Mne primár odporučil len dettol spray a nič ine.a aj na pôrodnici bol na kazdej izbe a používali sme Ho. Nestriekat na pupok ale len na vaticku a utriet okolo pupka. Neviem ale podľa mna lieh je moc silny pre novorodenca a ak by sa dostal do pupku asi by stipal.

kuratko
23. sep 2014

dievcata lieh este niekto odporuca? ved je to prilis agresivne. ked uz s tym chcete silou mocou nieco robit tak postaci repik 🙂

lulistek
23. sep 2014

vzdy sa dava lieh ved to ma vydezinfikovat

chokma
23. sep 2014

nam bol pediatrickou poradeny lieh, v nemocke s tym nerobili nic - na vaticku a len prilozit po kupkani a nezaznamenala som nejake negativne pocity maleho, zeby ho to iritovalo, stipalo a pupcek odpadol do tyzdna a problem nebol. samozrejme, neslo o nejake silne trenie, len prilozenie vatoveho tamponu s liehom.

nanka3
24. sep 2014

Ahoj, ja odporucam repik, lieh mi pride agresivny, ale ano, viem ze v porodnici a detska dr. ho cistlili liehom, my sme sli do druhej poradne s tym , ze pupcek skoro zahojeny , mala este malinku chrasticku a keby som sla k dr. za 2 dni, tak by to bolo celkom Ok, takto jej sestricka nasilu liehom vycistla a doma jej to este 2 dni krvacalo, kazali mi pouzivat lieh, povedala som dobre, ale aj tak som jej na to davala len repik a po par dnoch bol pupcek v poriadku, takze osobne nie som zastancom liehu 😉