Detský Paralen

danette
16. jan 2023

Ahoj. Dnes sme boli na očkovaní. Malý mal večer mierne zvýšenú teplotu a bol nervózny. Tak som dala MiG od bolesti. Uvedomila som si však že nemám doma detský paralen 125, len klasický 500. Ak rozdelím 500 na polovicu, tak to bude 250, a potom ešte na polovicu tak budem mať 125? Nepytam sa na matematiku, len že či to funguje takto.... Keď mi teda rozumiete 😄 že či je to to isté stále, len iná veľkosť. Pýtam sa len pre istotu ak by boli v noci náhodou problémy, čo dúfam nebudú

patka06
16. jan 2023

presne tak to funguje, neviem aké veľké dieťa máš ..dávkovanie v mg pozri v príbalovom letáku

danette
autor
16. jan 2023

@patka06 ďakujem, aj som si myslela, ale chcela som si to potvrdiť. Malý má 3 mesiace a 6850 g. Čítala som že 15 mg na 1 kg

evica17
16. jan 2023

no toto by som moc nerobila, zvlast pri takom malickom babatku. ved to ani rpesne nerozdelis. predavkujes ho nahodou a bude zle
a deti až od 7 kg možu paralen , teda aspon mne pise na cipkoch od paralenu.

janka_266
16. jan 2023

@danette ako chcete dať 3 mesačnému klasicky paralen??😱nebol by lepší sirup alebo čipky? Ja by som sa bala, že aj rozdrobené to dobre neprehltne

patka06
16. jan 2023

@danette to je na ta takýto Paralen /dáva sa až od 9 kg/ ešte veľmi maličké, radšej by som zvolila inú metodu ak by bolo treba, radšej prirodzene znižovať teplotu, prípadne čípok alebo sirup

jazula
16. jan 2023

Ako núdzové riešenie môžeš dať 1/4 dospeláckeho ak ti to vychádza podľa hmotnosti, ale fakt odporúčam vybaviť domácu lekárničku liekmi pre deti…náhle chytí nejakú virózu (držím naozaj palce, aby sa to nestalo 🤞) a ty v strese a s uplakaným bábom v náruči budeš deliť tabletky a drviť ich a rozpúšťať? Prášok by som sa bála, aby ho bábo nevdýchlo..

nikpa
16. jan 2023

@danette keď ti to neprehltne celé tak nebudeš vedieť koľko si mu dala, ak mu vybehne teplota, dáš mu potom koľko čoho? Nebolo ani treba mu dávať na mierne zvýšenú teplotu MiG. Takéto všelijaké dávanie liekov 3 mesačnému bábätku je nezodpovedné. Lieky od teploty sa dávajú keď sa teplota blíži k 38,5. Nie keď je dieťa nervozne a má miere zvýšenú teplotu z očkovania. A keď 9 mesiacov viem, že čakám dieťa tak si pred pôrodom zabezpečim aspoň základnú lekárničku pre dieťa, čiže čipky a sirup na teplotu, to je úplny základ.

reni1512
16. jan 2023

@danette v ziadnom pripade klasicky paralen 🙏🙏 sirup panadol alebo cipok do zadku..

jane1987
16. jan 2023

@danette ahoj, jedna vec je nemat.pred prvym ockovanim zabezpecenu lekarnicku....po druhe, davat hlava- nehlava analgetika je blbost, obzvlast po prvom ockovani, kedy sa ma ,,nabudit" imunita a nie potlacat imunitnu reakciu zbytocne...po tretie, prosim neexperimentuj a hned rano doloz lekarnicku....Ani jedno z toho neber v zlom, clovek sa uci, ale niekedy mi hlava neberie, ze vsetci ovladaji pracu lekarov, pravnikov, ucitelov a pritom taketo zaklady pokulhavaju

lluciiiii
16. jan 2023

@evica17 na cipkoch paralenovych je od 7kg ale sirup uz od 5kg môžu deti
A co sa týka tej tablety urcite by som nedavala a este obzvlášť by som bola opatrná pri takom maličkom ale ak by mal v noci veľké teploty poslala by som muža prípadne ty vybehni do lekárne pre vhodný liek a daj mu ten ak teda mate nejaku pohotovostnú lekaren pri Vas

e1i
16. jan 2023

@danette 3m dietatu paralen cipok 100mg je od 7 kg. My sme davali nurofenovy 60mg,ten je od 6kg

danette
autor
17. jan 2023

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Aj za rady. Detský paralen samozrejme doplním. Bola to len taká otázka pre istotu. V prípade núdze. Áno viem že to nerozdelim úplne presne, ale zas je to paralen... Malý bol už v pohode, netrebalo nič ďalej dávať. Čo sa týka tých sirupov tak kedysi neboli a sme tu. Deti užívali len klasickú tabletkovu formu. Ktorá aj najlepšie zaberá.. to mi vždy hovorila aj lekárka. Podávala by som samozrejme rozdrvené a rozpustené vo vode. A čo sa týka základej výbavy lekárničky tú samozrejme mám. Až na ten detský paralen.... To mi ušlo. Nie som však zástanca toho nakúpiť ešte v tehotenstve všetky možné preparáty pre deti, ktoré ani neviem či využijem , len aby boli doma.... Radšej kupujem keď naozaj treba.....

beata_k
17. jan 2023

@danette Este si asi nezazila pekelnu situaciu o polnoci. By si inak pisala, ze "kupis ked naozaj treba".

jazula
17. jan 2023

@danette Ja súhlasím s tým, nekupovať všetky možné blbosti a prípravky vopred, ale lieky na zníženie teploty sa fakt oplatí mať vždy doma a najradšej aj Paralen aj Nurofen sirup (ten má výhodu, že je aj proti zápalu). Už som aj ja ako prvomama zistila, že vie z ničoho nič drobcovi vyskočiť večer 38,5 a podobne…vtedy je na nezaplatenie len siahnuť do skrinky a rýchlo podať.