Detský gynekológ - podozrenie z predčasnej puberty

5. máj 2023

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či sa tu nachádza niekto kto absolvoval s dcérkou vyšetrenie na podozrenie z predčasnej puberty? Ako prebiehalo vyšetrenie? Mám strach

tanyan
5. máj 2023

My sme išli s odporúčaním od pediatra na endokrinológiu. Najskôr urobila odbery, potom rozhovor. Nakoľko mala dcéra zvýšené hodnoty 17-OHP (hydroxy progesterón), tak nás poslali na testovanie do Ľubochne - 5 dní hospitalizácie v relatívne voľnom režime (bola som tam s ňou). Robili jej odbery krvi (aj so stimuláciou - stimulačná látka podaná injekčne, neskôr iná látka v tabletkách) a tiež zbieraný moč cez víkend.
Nepotvrdilo sa u nás, takže nám len odporučili redukciu váhy (148 cm / 50 kg) a tiež odporučili minimalizovať konzumáciu hydiny a nepiť tekutiny skladované v plastových fľašiach...
Tiež som bola z toho nervózna, ale som rada, že sme to absolvovali a vylúčili predčasnú pubertu.
Vôbec sme to neriešili cez gynekológiu...

e1i
5. máj 2023

O aky vek ide. Ale kamoska tiez bola na endokrinologii a riesili to tam ked v 4r sa objavili chlpky a mala 29kg. Nakoniec jej ms dosla v 9r 4m

autor
5. máj 2023

@e1i vek 6,5roka. Nás s endo posielajú na gynekologiu

deti95060810
5. máj 2023

my presne taký istý postup ako v prvom príspevku... len endokrinol. vyšetrenie bolo spravené v Mt - nemocnici a už potom boli aj rovno výsledky...žiadna hospitalizácia v nemocnici ani v Ľubochni.
menzes krátko pred 13 rokom

tanyan
5. máj 2023

Nás z endokrinológie poslali ešte pred Ľubochňou na rtg predlaktia a sono brucha (nadobličky, malá panva). Žiadna gynekológia... Dcéra má teraz 8 a pol, tiež mala asi od 6,5 - 7 ochlpenie pod pazuchami aj dole.

tanyan
5. máj 2023

@deti95060810 Prosím ťa, kedy a ako ste začali odstraňovať chĺpky spod pazuchy? Alebo ste sa k tomu ešte nedopracovali?

deti95060810
5. máj 2023

@tanyan nie, to nerobíme...

autor
5. máj 2023

@tanyan nemuseli ste absolvovať MR mozgu? Nás sono ešte čaká , u nás bol problém nízka hladina kortizolu

tanyan
5. máj 2023

Nie, žiadne MR mozgu...

ivanavit
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanavit
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanavit
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
8611
29. jan 2024

Ahojte žienky zlaté...❤ prosím vás, ake mali dcerky hodnoty 17 OHP? Sme sledovaní u endokrinologicky...kvoli nadmernemu ochlpeniu..teda podla mna...podla dr.nie nadmerneho...a rednutiu vlaskov...dcera bude mat 13 rokov...doteraz boli vsetky vysledky dobre...az dnes nam oznamila mierne zvyseny 17OHP 10,06...norma do 7,97...mam strach...ma mat opakovany odber..bude to posielat do Banskej Bystrice znovu vysetrit tam krv..a potom sa uvidi...dcera ma uz cca od augusta nabeh na menzes..bola pauza..pred dvomi mesiacmi mala špinenie od 19. Dalsi mesiac 22 deň...a tento mesiac zase 22.deň v mesiaci...takze nabehuje na menzes..doktorka povedala..ze prave v zaciatku cyklu...ked jej bol robeny odber..a to mala prvy den akoze menstruacie..tak by hladina mala byt nizsia praveze..prosim vas ake potiaze atd...mali vase dievcatka...maju?ako a co sa prejavuje...akp ste dopadli...a aka je liecba...dakujem zo ❤

8611
29. jan 2024

Este som zabudla...chlpky dole take jemne mala uz ako prvacka ...cca v 6-tich -rokoch
..pod pazuchami cca od 11-12 ..mame chpky aj na prstoch noh...som zufala...kam este mam ist...? Teraz cakat na dalsi cyklus..krv...odber...a cakat na vysledky...aj scvoknem ....dlha doba

8611
29. jan 2024

A ma ist tiez na sono nadobliciek