Detské oddelenie v Banskej Bystrici

vera1605
2. jan 2017

Ahoj mamičky. 16 janara nas čaka operaci v BB na detskom oddelení mala ma vo februári 3 roky od narodenia ma na lavej strane na hlavičke hrčku furt jej to len pozorovali u nás v okrese, robili sono povedali raz ze je to uzlina druhý krát ze je to cysta, tretí krat zas uzlina a pred 2 dnami sme boli v BB a tam jej to chytil doktor nič žiadne vyšetrenie a povedal že je to upchatá cieva že to musia vybrat lebo sa to može zapálit a rastie jej to. Napisali jej tam do papierou nezhubný nador makkých tkaniv. Nema nejake velke vysetrenia a ani som si nie ista či su aj doktori istý že čo to vlastne má a strašne sa toho bojím neviem spavat už som v depresiach strašne sa o malu bojím :( Viete mi niekto poradit že aký su tam doktori prípadne že čo nás čaká, či už operovali aj vaše detičky alebo či niekoho poznate koho tam operovali, či ked jej to vyberu či aj pošlu na nejaku histologiu. Alebo či sa jej nemože niečo stat strašne sa bojím :( 15 januara prideme na príjem dufam že tam budem moct snou ostat lebo inak ju tam nenaham je na mna velmi naviazana a nevie bezomna vydržat ani hodinku, nechodíme ešte ani do školky. Som snou iba ja. prosím poradte ak niekto vie ako to tam chodí a čo nás čaka, na čo sa pripravit čo si zobrat. Dakujem krásne za každý komentar. ma to tak 7mm

vera1605
autor
2. jan 2017

prosim hocijake info či je tam nadštandardna izba ci sa da rezervovat, ako to tam chodí

moni244
2. jan 2017

Hlavne sa ukludni, tvoj stres a panika nikomu neprospeju. A urcite to poslu na histologiu, ak to nie je velke, nebude to ani dlho trvat. A mozno by aj tebe aj dcerke prospela skolka

akvi
2. jan 2017

ja mam sice dost stare skusenosti, takze netusim, ci aktualne.. Ale to, ze tam chces byt s nou, to si tam pre istotu zavolaj..Lebo mne sa stalo, ze som tam so synom nemohla ostat a to mal len 3 roky a 2 mesiace.. Takze to vyzeralo tak, ze som presedela pri postielke na stolicke cely den a dovolili mi ostat kym nezaspal..potom som musela ist prec a hned o 6-tej rano ma tam pustili.. Ti, ktori mali planovanu hospitalizaciu, tak mali izbu, kde bola aj postel pre dospeleho, takze to bude mozno vas pripad, ale ako vravim, radsej si to obvolaj.. Mna to dost prekvapilo, ked mi nedovolili ostat a to som bola ochotna aj na tej stolicke nocovat.. Inak pristup bol taky o nicom..co som sa neopytala, to sa nik neunuval mi povedat.. Takze som si pripadalo ako totalny idiot, lebo som nic ine nerobila, len vytahovala zo sestriciek a doktorov informalcie, ktore mi mali dat automaticky..

zumasi
2. jan 2017

@vera1605 Chapem vase obavy, musi to byt tazke. Co som pocula o Bb detskej nemocnici, tak by som to zhrnula ze profesionalita dobra, ludsky pristup horsi. Ja som z BB takze viacero kamaratok tak malo deti, ja nie takze neviem z vlastnej skusenosti. Ale tak ako pisali maminky predo mnou- hlavne sa treba ukludnit. Keby to bolo nieco vazne, vedeli by ste o tom. Myslim ze to nebude velky zakrok, to by ste tiez vedeli dopredu. Vase dietatko teraz potrebuje vo vas oporu a nie z vas citit nervozitu. A ze ak tam nemozete s nou ostat tak ju tam nenechate? Predsa ak jej to treba vybrat tak to je podstatnejsie, podla mna teda 🙂 Vela pevnych nervov prajem a nech vsetko dobre dopadne.

vanmonka
2. jan 2017

V BB sú dobrý odborníci.toho by som sa nebála...Ten prístup lekárov a sestier je už diskutabilný.. ale to mi bolo v podstate jedno hlavne že urobili čo mali a urobili to dobre.my sme boli síce "len " na operácii slabinoveho pruhu ale nervy som mala statočne...Bola som s malou na izbe a dovolili mi ísť s ňou až ku salám kde ju išli uspať.aj prezliecť do tej operačnej plachty...Aspoň nemala takú traumu.v tomto sa snažia ale keď majú plno tak neviem ako je to s mamičkami na izbe.zavolaj tam a informujte sa,máš na to právo ,je to tvoje dieťa.drzim vám palce.bude to ťažké pre teba ale mala rýchlo zabudne,neboj všetko dobre 👍dopadne

vera1605
autor
2. jan 2017

@moni244 No do škôlky som ju chcela dať v septembri ale nezobrali ju z dôvodu že je strašne veľa detí a ďalšia škôlka je o 30km ďalej, sľúbili mi že tento rok ju zoberú keďže idem aj do práce musia. Ďakujem za koment

vera1605
autor
2. jan 2017

@vanmonka
@zumasi
@akvi
Ďakujem každému za koment. 10januara tam skúsim zavolať a pýtať sa na izbu.

inull5
2. jan 2017

@vera1605 ahoj,malého mi v BB operovali 3 krát.takže ak máš otázky,kľudne.neviem na ktorom oddelení budete,my sme boli na chirurgii.pi operacii bude pravdepodobne na JISke,či ARE kde s ňou v noci byť nemôžeš.podľa závažnosti zákroku,a možno na JISke ani nebude a pi zákroku pôjde priamo na oddelenie.

ukulela
2. jan 2017

@vera1605 BB je fakultna, spadova a najlepsia nemocnica v kraji.toho sa neboj. akurat tam su problemy s ubytovanim matiek - malo miesta - v krajnom pripade su matky na "mamickovskej izbe" a tam spia a ak dieta place, sestricky im volaju a oni dobehnu na izbu k dietatu ...
neboj, zavolaj tam informuj sa. ze chces byt s dcerou, co mas priniest, ako sa prirpavit .... ono to asi bude kratky zakrok a nebudete tam dlho. drzim palce. hlavne malej vysvetli, ze to bude dobre a nic sa jej nestane, a ty tomu ver ... doktorov sa pytaj na vsetko. ak mas pri nich stres, tak si dopredu napis, co ta zaujima, aby si nezabudla.

vera1605
autor
3. jan 2017

@ukulela dakujem

vera1605
autor
3. jan 2017

@inull5 Ahoj aj my ideme na chirurgicke oddelenie, mala to ma na hlavicke pod kozou taka hrcka, vám co robili? kolko trval zakrok, kým ju uspia možem byt pri nej? nemaju deticky nejake bolesti alebo niečo ked sa prebudzaju? v papieroch mám napisane že jej mam oholit to miesto co jej idu operovat. a ideme tam 15 to je nedela a v pondelok ma zakrok tam robia predoperacne vyšetrenia? alebo v piatok skočitku nasej Dr. co ste si tam brali okrem bežných veci hygienických a kolko dní nahavaju deticky? Nie je tam ziadna nadštandardna izba kde by som snou mohla byt aj cez noc?

katkasofi
3. jan 2017

@vera1605 ahoj. Ja som mala v BB synčeka cez leto. Bol po úraze prevezený vrtulnikom. Najskôr bol na are 3 dní a potom na chirurgii. Tam sme s ním už boli 24 hod na izbe. Ma tri roky

inull5
3. jan 2017

@vera1605 ahoj,tak na chirurgii sme boli aj my.u nás to boli ťažšie zákroky v oblasti bruška a zadocka.čo sa týka izieb,sú tam väčšie aj menšie.je tam aj veľká izba kde sú deti s orl operáciami,čiže mandle a pod.potom ešte jedna veľká kde bývajú veľké deti,je tam cca 6 posteli.čo sa týka bytia na izbe,nikdy son nemala problém že by nebolo miesto,aj tak som spala s malým na jednej posteli a nic proti tomu nemali.u nás robil predoperacne nás pediater,to zahŕňalo vyšetrenie a odber krvi.dostala som tlačivo z anesteziologickej ambulancie od nich že aké konkrétne odbery ma pediater urobiť.nesmú byť staršie ako týždeň.odporúčam ti sa na to opýtať keďže nastupujete v nedeľu,nie som si ista či vtedy aj ordinuje anesteziologicka ambulancia na prízemí..tam sa chodí s predoperacnymi vysetreniami deň pred nástupom,tam je lekárka či lekár a on ti povie akú anestezu dostane,kedy pôjde na sálu,čo jej budú robiť a odpovie ti na otázky..je však mozne,že malej vezmú krvicku v nedeľu na oddelení a urobia odbery oni.zrejme to bude krátky zákrok a anesteziolog príde za tebou na izbu.môjmu tiež robili odbery na oddelení napriek tomu že sme mali predoperacne..naše zákroky trvali takmer 4 hodiny,no ako píšem,bol to ťažký zákrok s následným pobytom na JISke kde bol napojený na celú kopu hadiciek.malú zrejme po operácii prevedú na izbu na oddelení kde sa bude prebúdzať a dostane infúzie.preberanie po narkóze je veľmi individuálne a každé dieťatko je iné.môj napr po tých ťažkých bol v pohode,avšak on dostal po zákroky sedativa pretože si nesmel sadat ani sa metat,nikdy však nevracal.zato dcére keď brali mandle tak cirkusovala a ovracala 3 postele..
Chvíľu pred odchodom na sálu dostane malá taký sladký sirup od sestričky ktorý ju po chvíli oblbne..budeš ju držať na rukách a hladkať,aby nespadla keďže bude malatna.potom príde sestrička s posteľou kde ju položíte a idete na sálu.tam je to individuálne,asi podľa toho ktorý tím anesteziologov je tam,pretože raz ma pustili dnu aby som ho odovzdala anesteziologovi,inokedy vyšiel a vzal mi ho z rúk.keď ti ju budú brať ešte spinkat nebude,zrejme bude plakat tak sa na to nachystaj.potom už s ňou byť nemôžeš.pred operackou sú kreslá,môžeš tam počkať.môže sa stať že ta sestrička zavolá do tzv.dospavacej miestnosti kde sa deti preberajú po operácii..môj tam bol raz,keď mu robili odber vzoriek hrubého čreva.pri ostatných dvoch operáciách ho viezli ešte spiaceho na posteli na jisku nemyslím si že sa dá niektorá izba platiť ako nadštandard,resp.o tom neviem.na každej máš ale TV,umývadlo.kúpeľňe a WC sú na chodbe.koľko bude trvať zákrok si netrúfam odhadnúť,no nezlakni sa ak by ti povedali ze 1 hodiny alebo 1,5 hod.oni tam totiž zahŕňajú aj prípravu anestezy,nášho napr.chystali skoro hodinu.pýtala si sa či budú robiť histologiu,pravdepodobne áno,pretože takmer všetko cudzie čo dobrori vyberu posielajú.
Hygienické potreby odporúčam brať svoje,aj príbor aj pohárik,aj keď v kuchynke nájdeš,ale tak vlastné je vlastné.je tam aj chladnička kde si môžeš uložiť svoje veci,môžeš si uvariť čaj,kávu.koľko tam budete netuším,určite vás nebudú držať zbytočne ak bude všetko OK.no počítaj určite teda nedeľu,pondelok keď jej to budú robiť a utorok by ste aj mohli ísť pokiaľ to nie je zložitý zákrok.držím palce

vera1605
autor
4. jan 2017

@inull5 Dakujem vám krásne 🙂

inull5
4. jan 2017

@vera1605 za nic🙂 nech Vám to teda dobre dopadne.