Detské antibiotiká Zinnat

zuzanajamriskova
14. feb 2014

ahojte potrebujem poradiť...malí 15 mes. má angínu dalio mu Zannit sirup...včera večer som mu ho dala prvý krát no dnes po obede som si na malom všimla že sa vysypal...hlavne na ručičkách a nožičkách..bude to z toho sirupu? A neviem čo teraz kedže je výkend môžem mu ho dávať aj tak či? Dala som mu na noc dithiaden dúfam že som dobre urobila...máte s tým skúsenosti?

luba28
14. feb 2014

@zuzanajamriskova dobre si urobila,...zajtra chodte na pohotovost a povedz to tam,...moze to byt reakcia na ATB,...precitaj si letak,ci nezisduci ucinok moze byt taky,...

zuzkat1
14. feb 2014

@zuzanajamriskova ja by som zavolala na pohotovost ci to mozes kombinovat... Nepoznam dithiaden. Zinat som brala ja aj mala ale uz mala 3 a pol roka ,uplne v pohode...ale vysyp moze a nemusi byt z toho...aj to by som konzultovala s dr...

zuzanajamriskova
autor
14. feb 2014

@luba28 a ak je to nežiadúci účinok tak ich môže užívaž dalej či nie? ide o to že len v stredu nás pustili z nemocnice tak sa my tam nechce ísť znovu :( malí to tam nezniesol...bojím sa že ho zase hospytalizujú....lebo my tu pohotovosť nemáme musím isť tam kde sme ležali....nemôžem počkať do pondelka a ísť k svojej doktorke?

zuzkat1
14. feb 2014

@zuzanajamriskova pozrela som ze dithiaden je na alergiu.. mas to doma takze je alergik? Tak Urcite konzultuj... Mohlo to byt s hocicoho aj s liekov..

luba28
14. feb 2014

@zuzanajamriskova ja by som ich nedavala,ak je to reakcia na ne,.....moze sa to zhorsit,...skus len zavolat,...

luba28
14. feb 2014

@zuzkat1 dithiaden je ako prva pomoc pri hocijakej alergii,...

zuzkat1
14. feb 2014

@zuzanajamriskova ja by som urcite necakala do pondelka... Ak je to z liekov tak ich nemoze brat-moze sa to zhorsit a potom skoncite v nemocnici... Nie je dovod aby vas tam teraz nechali... Podla mna mu len zmenia lieky..

zuzanajamriskova
autor
14. feb 2014

@luba28
@zuzkat1 tak som volala na pohotovosť a mám pokračovať len ak by sa to zhoršilo tak máme zajtra prísť ale podľa všetkého to nie je z liekov....dakujem za radu zavolať tam 🙂 aspon som kludnejšia

zuzanajamriskova
autor
14. feb 2014

@zuzkat1
@luba28 a mám mu dávať ten dithiaden to som zabudla ....a nie nie je alergik raz nám to predpísali tiež pre istotu k antibiotikám ale to pre mna...ale vraj aj fenistil môžem dať...

luba28
14. feb 2014

@zuzanajamriskova no to je dobre potom,..ale dithiaden maj po ruke,.....ak by nahodou sa zhorsilo,tak hned daj zas,... 🙂

luba28
14. feb 2014

@zuzanajamriskova ano aj fenistil je dobry,len slabsi,....a probiotika mate???

zuzanajamriskova
autor
14. feb 2014

@luba28 ano bio gaia tie mu dávam stále....no uvidím čo bude do rána....

luba28
14. feb 2014

@zuzanajamriskova super a vela tekutin,... 🙂

cerez
14. feb 2014

Aj moja dcéra sa vysypala so Zinatu a išli sme na kožné a tam nám okamžite kázali vysadiť atb. Moja to mala na nohách a rukách resp. na dlaniach a chodidlách.

emilii
14. feb 2014

@zuzanajamriskova môj syn má alergiu na zinat, cca od 1 roka, teraz má 10 .. ja by som s ním išla na pohotovosť a konzultovala to priamo s lekárom. Lieky by som hneď vysadila. A do kartičky poistenca si poznač, že má na ne alergiu.

zuzkat1
14. feb 2014

@zuzanajamriskova ja poznam fenistil,no tiez je na predpis..teraz si dala tak az rano zas ale do rana uvidis ako na tom bude

27aduska
14. feb 2014

Proti alergii nam odporucila doktorja fenistil kvapky.. a tento zinnat nemam dobre skusenosti, moja malinka mala z neho hnacky vobec nezaberal uplne o nicom liek

martina0511
4. mar 2014

mne sa mala tiez po zinnate vyhadzala a od vtedy sa trapime se seboroickou dermatitidou ☹

almea
4. mar 2014

Mne sa dieta nevyhadzalo, ale opuchli mi vsetky klby po peniciline. Hanky, klby prstov, kolena, vsetko ma svrbelo. Neviem, ako by zo dopadlo keby som pokracovala v uzivani. Radsej by som to u maleho dietatka neriskovala.
Skor by ma zaujimalo, ci mu dobre urcili chorobu. Ci nemal tu piatu alebo siestu chorobu. Vtedy su vysoke teploty po ktorych sa dieta vyhadze drobnymi vyrazkami a je po chorobe.

mariana0915
10. mar 2014

moja Karin od zinnatu vracala a hned nam ich dr vysadila a bolo dobre,ževraj su "velmi ťažke "pre deti ☹ tiež prepusteny z nemocky s atb a na druhy den sme museli isť ležať zas ☹

adriana1982
28. jan 2015

@mariana0915 dobry vecer,a co vam potom dali v nemocnici?mame ten isty problem,dakujem Ada