Detská pohotovosť na Kramároch

nts
27. júl 2013

ahojte,moja Karin začala mať o 19tej večer silné hnačky, kašle, a aj teplotu. máme silnú horúčku.tak som s ňou išla na pohotovosť DFNSP Kramáre. tam jej dali iba infúziu,s tým že po tej infúzíí by sa jej stav mal zlepšiť. spravili aj odbery krvi a všetky vyšetrenia. vraj si Karin dozajtra do popoludnia nechajú na pozorovanie,či nenastanú komplikácie atď. lenže jej mám vraj dávať lieky v mixovanej strave,a vstrekovať do sondičky. aké máte skúsenosti s detskou pohotovosťou na Kramároch a s podávaním liekov v mixovanej strave? ďakujem

fialkaa
27. júl 2013

s detskou pohotovostou na Kramaroch mam len dobre skusenosti a riadila by som sa podla odporuceni lekarov. vedia, co robia.

1982zuzka
27. júl 2013

Velmi dobre skusenosti a to sme v ramci jedneho urazu a absolvovali niekolko oddele i a lekarov pocas kratkej doby. Vybor y pristup, odpovedali na vsetky nase laicke otazky. Jedine co ma nasrala teta co vybera poplatok za pohotovost, ja som drzala na rukach odpadnute 10mesacne dieta, potrebovali sme pomoc a ona len dve eura, som ju poslala do riti, ze najskor lekar a ze polovicka ide za mnou a doriesi dve eura. Tak mi ukazala kam mame ist a striehla na priatela aby si vypytala eura.

nts
autor
27. júl 2013

teraz mi volali,že im tam velmi plače a že ju odviezli na JIS-ku na pozorovanie. že mala komplikácie,trošku krče.

tatko_bebe
27. júl 2013

lepsia detska nemocnica na SK nieje 😉

fialkaa
27. júl 2013

@nts nemozem tam byt s nou?

nts
autor
27. júl 2013

že nie,mi povedali. už ju uspali.dali jej lieky.

fialkaa
27. júl 2013

@nts neboj, zajtra ju budes mat doma.

nts
autor
27. júl 2013

je na Jiske čakajú na výsledky odberov krvi, rontgeny sú v poriadku, má vraj horúčku aj so zimnicou ,volali mi,že si ju tam pár dní nechajú,kým bude mať tieto komplikácie.

cecil36
28. júl 2013

@nts neverim, ze s malym dietatom nemozes byt v nemocke na kramaroch (aj keby si mala spat na stolicke). Preco jej robili sondu? Len preto, ze ma dieta hnacku nazavadzaju sondu. Cele zvlastne. 2x som s malym lezala na kramaroch (na dvoch roznych oddeleniach)a ani raz sa ma nepytali ci s nim chcem zostat, proste to brali automaticky, ze zostanem. Dcera lezala 3x na kramaroch (kozne a interna) a vzdy tam s malymi detmi boli maminy.

natalii6
28. júl 2013

@nts ahoj nech je snou uz cokolvek ty si tam mala ostat snou aj prenu by to bolo lepsie..ja mam 2 synov a ked museli ostat v nemocnici som tam bola snimi..naposledy som bola s najmladsim na pohotovosti koli tomu ze stale grcal a nechali nas dole na pozorovanie a chceli nas tam nechat do rana ale po polnoci nas nastastie pustili a teraz v stredu sa chystam zo starsim na operaciu a tiez tam snim ostavam

slonisko
28. júl 2013

urcite tam s malou moze byt viem ze len na ARE a intenzivke cez noc nie ale na navstevy cez den pustia pokial zdravotny stav dovoli

silviami
28. júl 2013

@nts aj my sme boli na kožnom a na OPL a vždy som bola s deťmi, pokiaľ viem, tak aj na infekčnom môžeš byť, nenechala by som ich tam samotné, tiež nerozumiem, prečo tam nemôžeš byť

nts
autor
28. júl 2013

bola som poobede za Karin .ešte je na JIS-ke. už sa jej stav trochu zlepšil. stará sa o ňu sympatická sestrička Andrea. povedali mi,že keď bude zdravá a prepustia ju, tak mi ju domov privezú sanitkou.

cecil36
28. júl 2013

@nts a preco tam teda nie si s nou? a preco ju ma priviest sanitka? a co malinkej vlastne zistili? preco jrj robili tu sondicku?

andrejka1974
28. júl 2013

@nts ty mas pravo tam byt s nou stale, aj na stolicke tych par dni vydrzis 🙂 🙂 🙂 🙂 a mala bude stastnejsia, ked teba uvidi, moja starsioa dcerka bola v nemocnici druhykrat , ked mala vysoke horucky, boli sme tam tyzden mala vtedy 15 mesiacov a cely tyzden som spala len na stolicke , a bola som tam stale, na vikend sme isli domov a v pondelok sme tam boli opat , ale s prudkym vracanim , zasa sme tam boli tyzden, takze dva tyzdne sme boli v nemocnici spolu, nikdy by som ju tam nenechala samu , urcite sa dozaduj miesta pri malej , urcite jej to pomoze 🙂 🙂 🙂 🙂

nts
autor
29. júl 2013

nechcú mi povoliť byť s ňou,že vraJ aby som sa nenakazila.oni ju chcú priviezť sanitkou. že vraj preto aby malá ležala. zistili jej podla výsledkov Stafylokoka v hrdle a z toho zapálené hrdielko,a sondičku jej robili lebo mala nízku pôrodnú hmotnosť a odmietala mlieko,

cecil36
30. júl 2013

@nts neviem, nezda sa mi to

lovula
30. júl 2013

s pohotovosťou na kramároch som mala doteraz veľmi dobré skúsenosti. Ale .... Mladší syn mal 5 týždňov, horúčky 39, soplík, že sa dusil, nechcel papať, tak sme utekali 23.12. na pohotovosť. Bolo tam neskutočne veľa deti a len dve Dr. Bola tam jedna sestrička, ktorá to tam akože mala riadiť. Prišli sme za ňou, vysvetlili jej čo a ako a ona nás pekne krásne postavila do radu, že máme čakať. Nechala nás tam čakať s veľkými soplavými, kašlajúcimi a prskajúcimi deckami 4 hod., jeden otecko sa ešte na mňa oboril, keď som sa chcela ozvať, že či nemôžeme ísť skôr, že všetci čakajú, tak aj ja mám a hotovo. Nakoniec nás pustili pred seba dvaja tatinkovia so svojimi väčšími deťmi, pritom jednému malá asi 3r. celý čas plakal na rukách, že nech ideme pred nich. Malý mal nakoniec ,,len" začínajúci zápal pľúc. Dostal ATB a šli sme domov. Toť moja skúsenosť.

tatko_bebe
30. júl 2013

@lovula tak to mali natresk...

nikak23
30. júl 2013

Pokial viem na JISteda ARO okrem novorodeneckeho ARO byt nemozes,iba navstevy pocas dna ale neviem ako je to ak je dieta kojene.

nts
autor
1. aug 2013

ahojte, moju Karin už mám doma, teraz mi ju priviezla sanitka. už sa len bude doliečovať, a máme ísť iba s papiermi na kontrolu k našej detskej lekárke.

maznacik007
3. aug 2013

@lovula ja mam tiez take iste skusenosti ma tak nechali cakat s deckom s podozrenim na meningokoka... vyhadzane svetloplache ..... medzi inymi detmi ... v cakarni ....

ludia ked ju videli tak samy davali decka nabok ale sestricka bola oprskla .. ze nech cakame...

tam treba ist radsej uplne v noci ... inak byva dost natresk ...

mentool
31. dec 2013

:-O

september24
31. dec 2013

🙂

hviezda21
2. mar 2015

Ahojte.neviete mi poradit kedy zacina pohotovost na kramaroch?nie sme z BA a sme tu.