Detská obriezka

viky_21
19. júl 2023

Ahojte, najdem tu maminu, ktorej drobec absolvoval obriezku ? Mala by som par otazok. Dakujem. Kludne aj cez spravy 🙂

anonymous87
19. júl 2023

Pripnem sa. Nas to caka po lete s 10 rocnym 🤷‍♀️

viky_21
autor
19. júl 2023

@anonymous87 ja som bola vcera s 1,5r 🙄

anonymous87
19. júl 2023

@viky_21 ach a ako to znasa?

pralinka25
19. júl 2023

@anonymous87 my sme boli s 12 rocnym bolo to zaujimave

majkydee
19. júl 2023

@pralinka25 ahoj, prosim mozes viac opisat vasu skusenost?Kde ste zakrok absolvovali, ako to syn znasal? Dakujem🙏🏻

viky_21
autor
19. júl 2023

@anonymous87 cikanie do nocnika je katastrofa. Nocnik obchadza na kilometre. Takze cika kade tade kedze mu to nechavam na volno. A vyzera to no nie velmi vabne. A ide na ciastocnu alebo celkovu ?

anonymous87
19. júl 2023

@pralinka25 ach, no bojime sa
@viky_21 celkovu. On mal pred cca 2 rokmi uraz. A bohuzial hrozne to zrastlo. Ma to zjazvene. Musi to ist prec

yoxinka
19. júl 2023

Môj syn bol na obriezke 4,5 ročný. Zvládol to bez problémov.

slavomira236
19. júl 2023

@viky_21 moj ako 2rocny ma ciastocnu . Tiez bol problem cikat spuchnute to bolo reval jak tur ked trebalo cikat macat. Bolo ho pocut na celu bytovku dokonca mi dajaka mudry napisal anonym ze tyram dieta ze stale place krici🤦

viky_21
autor
19. júl 2023

@slavomira236 my to iste. Dnes o pol 6 rano taky rev, ako keby som ho z koze drala. A pri macani detto 🤦‍♀️ chvilami sa citim ako najhorsia matka

yoxinka
19. júl 2023

@viky_21
My sme vyše roka riešili len synov pindík. Skúšali sme všetko možné, slezové kúpele, maste, neviem čo. Malý furt dookola zápaly, bolesti. Nakoniec som aj ľutovala, že sme mu to nedali spraviť skôr.

viky_21
autor
19. júl 2023

@yoxinka no mne hned doktorka povedala, ze naco ho trapit. Ze budeme rok mastit, natahovat a nakoniec aj tak skonci na operacke. Len keby tie prve dni neboli tak zle ..

yoxinka
19. júl 2023

@viky_21
Ja si pamätám, ako som mu pindík každý večer ošetrovala, umývala … ako, vyzeralo to hrozne! Rozprávku kukal a ja som mu to tam patlala. Po týždni bolo dobre.

dididudu
19. júl 2023

Ja som bola so synom keď mal tri roky.. robili nám komplet obriezku. Nechcem už ani myslieť na to peklo čo sme zažívali cca mesiac po operácii

dididudu
19. júl 2023

Mne sa syn dokonca vrátil k olienkam nechcem nikde cikať len do plienky .. keď sme ničili v repiku museli sme ho držať traja čo sa vspieral a vrieskal to bol neskutočný horor... Nám to dokonca aj prasklo či čo a začalo krvácať strašne musela som mu zatlačiť uzdicku, nebolo mi vtedy všetko jedno aaach.. strašná trauma ako aj pre neho tak aj pre mňa

pralinka25
19. júl 2023

@majkydee @anonymous87 hojilo sa to 6 tyzdnov. nemal ani cvicit a sportovat. prva noc bola priserna. tusim tri dni sme to nemali odbalovat. musel sa snazit cikat tak aby si neocural obvaz. po troch dnoch sme to odbalili. v sprche trvalo nam to vyse hodiny. bolo to ako transplantacia srdca. po milimetroch namacat lebo to tam bolo pilepene, pozachytavvane o stehy. no hrozne nieco. mala som po tom vykone pocit ako keby som odbehla tri maratony a vytazila 300 ton zlata z bane. kedze uz bol vacsi problem byval hlavne rano. to mu sem tam zacalo krvacat (chlap co vidi krv je na umretie, este aj z takeho miesta...) namacali sme to v repiku ale ten to asi vysusil moc lebo spicka mu potom dost praskala. potom asi po tyzdni som pouzila cicatridine sprej co mi zostal od mojho porodu a to bolo pre neho lepsie. jemu sa niektore stehy neuvolnili same tak bol problem.
dva mesiace si to musel balit pretoze ten koncek bol velmi citlivy a bolelo to ked sa to obsuchovalo o latku treniek. potom som o tom citala aj na nejakych forach kde o tom chlapi dospely pisali. a pisali tam ako to balit aby to bolo znesitelnejsie. akoze asi fakt cim mensie dieta tym lepsie.

inak operacia trvala myslim 45 minut. my sme boli v seredi na sukromnej klinike lebo v nasej nemocnici to nerobia. po dvoch hodinach od prebratia mohol ist domov. nastupit do auta bol zazitok a cesta autom bola tiez blba. treba obliect co najmaksie teplaky alebo nechat aj len pyzamo.

anonymous87
20. júl 2023

@pralinka25 ach jaj, no toto je nocna mora moja 😢🥺

yoxinka
20. júl 2023

@pralinka25
My sme boli na Kramároch a také dramatické sme to zďaleka nemali. Ani priebeh, ani hojenie. Dodnes pamätám, ako došiel syn domov, s úsmevom, sám, že pohodaaaaaa. Potom v noci mu prestali účinkovať lieky, tak ho to bolelo, raz som mu dala nurofen. Inak potom hojenie a ošetrovanie a tieto veci, cca týždeň a bolo to ok. Obriezku má celkovú.

pralinka25
20. júl 2023

@yoxinka ja som si to tiez predstavovala inak. On to mal mozno aj nejako zlepene lebo mal dost velku aj tu ranu. Tiez sa mi to nezdalo tak som si o tom citala viac za pochodu. Niekedy sa asi nezadari hladky priebeh. Nastastie je to za nami

macatt
20. júl 2023

Ahojte, ja som 2 týždne nazad pozerala video z nejakej moslimskej kultúry, kde to robili 3 ročnému v lokálnej.. myslela som, že to video nedopozerám😫 pointa bola že chlapec sa o 3 dni kúpal na pláži s holým pinďulom..opichali mu to, držali ho asi 4 osoby, chlapča vrieskalo, vracal, nebola cesta spať, kopal, čisté zúfalstvo, ale ukázali ho potom o 3 dni a chlapča vyškerené lietalo po pláži a nemal to obviazené, nič sa nelepilo a dýchalo to..tam to bez obriezky nejde, pred zákrokom mu rozprávali že už bude z neho veľký chlap a on sa na to tešil🙏🏼

viky_21
autor
20. júl 2023

Tak vam napisem ako je moj synator natom zatial .. operacia bola v Utorok. Po narkoze sa prebral ani nie do 1/2 ani neplakal nic. Bol otapeny ale v pohode. Do necelej hodky nas pustili domov. Normalne sa hral behal vsetko ok. Cca o 15.00 mu prestali ucinkovat lieky, ktore mu pichli. Ale nic dramaticke sa nedialo. My sme obväz mali dat dole pred spanim. Pri cikani na nocniku trochu plakal. Nechala som ho uplne na volno. Vecer sme dali dole obväz to sa mu velmi nepacilo ale v pohode. Cakala som nejaku katastrofu ale na moje prekvapenie uplna pohoda. Na noc som mu dala Nurofen. Spal celu noc. O pol 6 rano sa zobudil s placom. Myslela som, ze je pocikany. Dala som dole plienku a ta uplne sucha. A pindik no skoro ma vykotilo. Predkozka sa mu vysunula hore a cely zalud krvavo cerveny. 2x cikal do nocnika s takym placom, ze nocnik obchadza na kilometre a do plienky tiez nechce cikat. Dostal Nurofen o 14.30 a vecer pred spanim. Dnes je zatial bez sirupu ale cika len po stojacky kde pride 🙈 ale premna je zatial najdolezitejsie to, ze sa aspon vycika. No a este kupanie v repiku bolo vcera boj. 2 sme ho drzali a zabavali a dnes uz lepsie. Inak lezie na gauc, sedi na odrazadle uplne v pohode. Dnes zvladol aj cestu v autosedacke.
A ma ciastocnu obriezku a trvalo to cca 1/2h. Tak verim, ze sa mu to zahoji co najrychlejsie 🙏
Ale len tak dobrovolne by som mu to isto dat robit nedala 🥺

viky_21
autor
20. júl 2023

@macatt my mame ist o necele 4t na dovolenku a ja stresujem, ze ako to zvladne 🙈

anonymous87
20. júl 2023

@viky_21 chudatko male 🥺 inac s chlapcami je furt nieco 😂🙈 mam 2 tak to viem posudit 😂😂😂😂😂 proste kazove plemeno 🫣
Ja uvidim ako dopadneme. A kvoli takej hluposti sme takto skoncili… na bicykli si narazil pipik. Aj mu to krvacalo a nahovno zrastlo 🙄

macatt
20. júl 2023

@viky_21 to bude v pohode, už o týždeň to bude len nepríjemná spomienka✌🏼