Detská fakultná nemocnica Kramáre

zoe_a
19. sep 2014

Ahojte, viete mi prosim poskytnuť info ako je to teraz s ubytovaním spolu s 5 ročným dieťatom na detskej klinike v nemocnici na Kramároch? Fungujú tam tie rozkladacie lôžka, koľko sa dopláca na deň? Oplatí sa priplatiť nadštandard? Pravdepodobne tam strávime pár dní a keďže bývame od BA 200 km načo sa mám pripraviť. Dakujem pekne..

inull5
19. sep 2014

@zoe_a nadštandard?nie je to nič moc za 35 eur.pre maminy fungujú tie lôžka ale cez deň pokiaľ nekojis su zložené.a inak podo mnou sa dve zlomili..a mám 58 kíl.za stravu si priplatis niečo cez 7 eur na den.

zoe_a
autor
19. sep 2014

@inull5 dakujem za info.. stravu maminkam donesu ci sa musim ist najest niekde mimo oddelenia? dakujem.

marcelatje
19. sep 2014

@zoe_a ja som bola teraz s malou na internom. Boli sme na izbe kde nebolo wc ani sprcha pre dospelých. Iba vanička pre dieťatko (dcérka má 2 roky) na wc aj do sprchy som musela chodiť dosť ďaleko a dilema bola či nechávať dieťa samé v izbe, alebo ho vláčiť so sebou a vystaviť ho riziku nejakej nákazy 🙄 jedlo mi nosili, podľa toho aká bola sestrička mi ho buď priniesla priamo do izby, alebo mi povedala že si mám ísť vziať na chodbu. Jesť som mohla na izbe.
Nikto ma nenaháňal kvôli tomu aby sme rýchlo jedli aby mohli vziať riady, bola tam aj kuchynka s chladničkou a mikrovlnkou, takže si jedlo môžeš aj priniesť, poprípade zohriať obed neskôr. Mne sa zdalo že dospelácka porcia pre 2 ročné dieťa je strašne veľa, preto som často jednu nedoktnutú porciu vyhadzovala. K dispozícii bol stále čaj. Ale ako vravím, dalo sa niečo rýchle pripraviť aj v kuchynke. Tie prístelky ani nekomentujem. Najneskôr o pol siedmej ráno museli byť v miestnosti na to určenej a vziať sme si ich mohli večer. Vzhľadom na to že som tehotná som si vyžiadala normálnu posteľ. Popravde neviem ako by som na tej chabej prični existovala 🙄
A raz som sa bola sprchovať na nadštandardnej izbe lebo jediná sprcha pre celú chodbu nefungovala a tam teda bola sprcha aj wc, normálna posteľ, telka a chladnička. Keby som išla ešte raz určite si platím nadštandard.

inull5
19. sep 2014

@zoe_a ak ju máš u nich objednanú tak ti ju prinesú na oddelenie, no z mojej skúsenosti to nie je nič moc dobré, ako staré máš dieťatko? keď som tam bola, tak niektoré maminky ani stravu nemali a stačilo im to, čo detičky nechali. ako tá detská strava vyzerala podstatne lepšie ako tá dospelácka. to že je wc a sprcha ďaleko je fakt pravda, ja som to tiež riešila všeliako. V chladničke si môžeš nechať veci, musíš si ich označiť menom.

marcelatje
19. sep 2014

Toto boli napríklad raňajky pre 2 ročné dieťa 😕 na obed vždy polievka a druhé, večera iba jeden chod a tuším v nedeľu a v stredu bola večera suchá.

veve2410
20. sep 2014

@zoe_a ja keď som tam ležala sama so sebou kedže mám 17 rokov tak som bola na izbe s malou a jej mamičkou a mamička spala kdesi v izbe pre mamičky na normálnej posteli, ale neviem kolko sa platilo. Malá mala 4roky takže večer keď zaspala ju tam nechala a išla spať do tej izby.

zoe_a
autor
20. sep 2014

@marcelatje dakujem za info aj fotodokumentaciu..rozmyslam ze ja si tiez stravu na zaciatok nedam, nieco si zoberiem z domu aspon na prve dva dni a zvysok snad nejako prezijem.. viac ma trapi to spanie..nechapem preco tie pevne lozka zrusili, kolko deticiek je teraz na izbe..ked sme tam boli pred 5 rokmi, tak boli dve deticky dve mamicky na normalnych posteliach a prezili sme.. to je hroza taketo podmienky pre rodicov :( uz teraz mam nervy ako to tam prezijeme..

zoe_a
autor
20. sep 2014

@veve2410 dakujem pekne, opytam sa aj na takuto moznost aj ked radsej by som asi bola pri malej keby sa nahodou zobudila aby sa nebala ze som odisla..

zoe_a
autor
20. sep 2014

@inull5 mam 5 rocnu dcerku..dakujem ti za info..a nevies nahodou kolko stala ta nadstandardna izba?

aledia68
20. sep 2014

ja som si so synom užila v nemocnici svoje, všetko bolo o ničom, sprcha niekde o dve poschodia nižšie, ked som sestričku poprosila aby mi dieťa postrážila- mal 6mesiacov a zápal pluc..snad ho nebudem tahať do prievanu niekam do sprchy ani by som ho nemala kde položiť,hádam na mokrú dlažbu..tak mi dala jasne najavo ako ju to obtažuje, jedlo hrôza, spanie hrôza....velmi zlé spomienky, možem povedať 4razy sme boli v nemocnici hospitalizovaný v priebehu 2rokov a vždy hrôza..este že si to syn nepamatá, bol maličký....

mammaroma
20. sep 2014

@zoe_a
http://download.dfnsp.sk/dokumenty/cennik_plate...
Poplatky za ubytovanie a stravu nájdeš cca na 10. strane v odseku V. cenník...

marcelatje
20. sep 2014

@zoe_a keby sme išli ešte raz tak jedlo pre seba nekupujem lebo ho bolo naozaj dosť a môžeš vybehnúť aj do bufetu. No s tými posteľami hrôza, sestričkám bolo trápne mi o tom hovoriť a keď som sa pýtala prečo je to tak len prevracali očami a krčili ramenami. Čo sa počtu detí na izbe týka tak to asi dosť závisí od momentálneho vyťaženia. Myslím že len asi na 2 izbách boli 2 deti s mamičkami, inak boli po jednom. Aj my sme boli samé ale to aj kvôli tomu môjmu tehotenstvu. Bola som trošku zarazená prečo v takej veľkej nemocnici ktorá má infekčné oddelenie je na internom mamička s dieťatkom ktoré má rotavírus 🙄 A bola tam aj herňa a strašne milá "pani učiteľka" niekoľko krát bola za nami, priniesla hračky, ale tak medzi zuby mi povedala že by radšej do herne nešla, lebo fakt sú tam deti so všelijakými chorobami 🙄

maznacik007
20. sep 2014

@zoe_a na ake oddelenie idete? my sme dnes dosli z ORL ... funguju tie skladacie lozka vecer ti ich daju a do tristvrte na sedem rano ich musis znovu ulozit do skladu aj periny a tak ... su tak divne ale prezit sa to da...

my sme boli len dve noci, stravu som si neobjednavala ... kupila som si v bufete, dojedat po dietati sa da resp. podla vykonu ak idete na operaciu tak ma dieta len kasovitu stravu ci polievku ... ale radsej si kup v bufete da sa aj piza a tak ...
s patrocnym tam mozes byt aj cez noc ... povacsine je viac deti a viac rodicov na jednej izbe .. my sme bol tak ze dve deti ja a jeden otecko.
cez den sedis pri dietati na stolicke

zober si toaletny papier, pitie si tam kupis v bufete, prip. caj a je tam kanvica ..alebo kavu a cukor... pre dieta aj zupan ked chodite po vysetreniach po chodbach je chladno...

cena za noc bola tusim 3,35 Eur cize v pohode ...

maznacik007
20. sep 2014

a nieco na zabavanie dietata ja som mala tablet, wifi tam nebola volne dostupna ja som chodila cez mobil ...

mammaroma
20. sep 2014

@marcelatje
DFNsP nemá infekčné oddelenie. To je v rámci Dérerovej nemocnice, vedľa...

marcelatje
20. sep 2014

@mammaroma ideš z rovnakého urgentu a podľa diagnózy ťa pošlú na príslušné oddelenie či je to DFNsP alebo Dérerova. Boli sme už totiž tam aj tam.

mammaroma
20. sep 2014

@marcelatje
Áno, ak je predpoklad, že ide o infekčné ochorenie, napr. salmoneloza, tak hej. Ale pôvodca ochorenia sa identifikuje až po výtere. Rotavírus sa neprenáša vzduchom, ale fekálno-orálnou cestou, čiže v konečnom dôsledku dotykom, ak sú detičky oddelené tak potom na internom môžu byť.

andrejka1974
20. sep 2014

@zoe_a tak lozko mas rozkladacie od 19.00 do 6.45 potom sme na orl mali stolicku len s jedalne, standart je len jedna izba , ale ta je casto predom obsadena, inac sa plati 3,32 eura od 3 rokov ☹ ☹ ☹ ☹ stravu si mozes aj zajednat denne ale stoji 7 eur, co sa ti asi oplati doniest z domu, alebo si ju mozes kupit v bufete 🙂 🙂 🙂 🙂

bocianka123
20. sep 2014

@zoe_a ja by som sa z toho roźkladacieho lôžka ani nepostavila, mám zdravotné problémy, tak som si objednala VIP izbu .. my pôjdeme v novembri na ORL . inak to je fakt že des toto, ako na nejakej nocľahárni pre bezdomovcov.. neskutočné voľačo.

zoe_a
autor
20. sep 2014

zienky dakujem vam pekne za referencie.. Uz teraz mam z toho vsetkeho hrozu a nemozem spat.. Je to o to horsie ze je to od nas velmi daleko a nebudeme tam mat nikoho coby nam nieco doniesol, kupil a pod.. takze budeme odkazane len same na seba.. Snad to tam tych par dni nejako prezijeme, hlavne nam pomozu a rychlo pustia domov..Este presne neviem ci nas daju na interne alebo ORL oddelenie, zavisi od nasho lekara kam nas zaradi..Ale asi je to na tych oddeleniach rovnake..A sanca zeby sme mali stastie na VIP izbu je asi dost biedna ked je ich tak malo :(

zoe_a
autor
20. sep 2014

@maznacik007 prosim ta a na izbach je ako? na dlhy ci kratky rukav??? aby som nebrala zbytocne vela veci..dakujem ti.. neviem kde nas daju lezat, mame problem tykajuci sa ORL ale spadame pod imunologa ktory je na internom tak neviem...musime cakat kym nam pobyt schvali poistovna kedze to nie je urgentne a to par dni zevraj potrva..

cammille
20. sep 2014

@zoe_a je to des, ja som si ale tu rozkladaciu postel "vybojovala" na cely den, skratka som ju odmietla zlozit a odniest do toho kumbalu...som povedala, ze ked je to taky problem, ja panovi riaditelovi zaplatim pokutu 😀 no tak zrazu s tym nebolnproblem, a dokonca mi aj normalnu postel doniesli 😀 treba si otvorit usta a neenechat si od nich skakat po hlave...ved vazni v leopoldove maju lepsie podmienky...

zoe_a
autor
20. sep 2014

@cammille ty si aka dobra ked si to dokazala..ja stale nechapem preco tie normalne postele zrusili..vsak tam pred 5 rokmi boli a preco zrazu niekomu zavadzaju? obehali sme uz viac nemocnic a nikde som sa s tym nestretla.. teda v BB to funguje tiez cez den o stolickach pri detickach a na noc maju matky svoju izbu s normalnou postelou.. to je tiez o nicom ale toto je este horsie :(

maznacik007
20. sep 2014

@zoe_a na izbe kratky rukav ...aj na chodbe na oddeleni len ked ides na nejake vysetrenie a pod na nejaku ambulanciu tak treba bud zupan alebo mikinku ...

my sme isli ako urgent ... v utorok poobede nam dali termin operacie v piatok sli sme hned prvy v poradi, a vo stvrtok sme nastupili ... takze mne na vyber nadstandard nedali resp. bol obsadeny ked som nastupila .. v piatok uz bol volny, ale inak je dost vytazeny lebo je to len jedna izba na oddeleni ...
no uvidis ako vam daju termin .. lebo pri neurgentnych stavoch ... su tie cakacky pomerne dlhe.... 😝 na hospitalizaciu

maznacik007
20. sep 2014

@cammille zavisi najma od obsadenosti ... teraz bol jeden den taky stav, ze prijimali vela urgentov a aj uraz a proste ked dali prepustaciu spravu jednym museli hned uvolnit postel a cakat na odvoz na stolickach na tej predchodbe ... hned prezliekali ...

a neviem si predstavit nechat si tie postele rozlozene na tej izbicke .. sak to by sa tam chodit nedalo ... medzi tym ...
ale tak pokial sa da ozvat sa treba....

zoe_a
autor
20. sep 2014

@maznacik007 dakujem ti tak zoberiem kratky rukav..uvidime aky termin nam daju, nejdeme na zakrok iba na vysetrenia a konzultacie ale dost urgentne, podla vyjadrenia lekara hned ako nam to prejde poistovnou..no rada by som uz mala za tym ked to musi byt..

cammille
20. sep 2014

@maznacik007 tak my sme boli na izbe 3mamucky s 3 detickami, a aj s postelami sme sa zmestili 😉

maznacik007
20. sep 2014

@cammille tak zavisi od toho ake postele ak take tie malicke tak v pohode ale ak take tie pre velke deti tak neverim ... alebo sa tie izby scvrkli ... my sme mali tri postele pre pacientov jednu velku dve mensie ale nie uplne tie najmensie a dvaja rodicia na rozkladacich lozkach a ako prezili sme ale cez den by to tak nemohlo byt roztiahnute ... lebo by sa tam nedalo chodit ... 😉

maznacik007
20. sep 2014

plus tam boli samozrejme tie nocne stoliky skrinky na veci a stojany na infuzky ...

cammille
20. sep 2014

@maznacik007 no to boli vsetko este male deticky, takze boli v postielkach 🙂