Detská anorexia

reni666
23. máj 2020

Ahojte, mojej netere včera psychologička diagnostikovala anorexiu. Má 8rokov. Nechce nič jesť, je veľmi chudá. Má len 18 kg. Hovorí, že je jej zle z jedla. Keď bola u nás cez leto tak tiež nič nejedla, keď sme jej už nasľubovali, že bude zoo a ihrisko tak vtedy na silu zjedla ale presne vypočítala polku z taniera a potom stále hovorila, že jej je zle. Nechce ani sladkosti ani ovocie, vôbec nič. Jej mama je rozumovo veľmi "jednoduchá" chcem jej pomôcť ale neviem ako. Otca nemá, žije s mamou a starou mamou ktoré sú veľmi obézné, takže nevedia veľa o zdravej výžive. Chcem im niečo poradiť lebo mi jej jej veľmi ľúto, hovoria jej že ju zoberú do nemocnice zviažu a budú do nej pchať jedlo..a ona sa bojí ale nepomáha to aj tak nechce jesť. Minulý rok bola kvôli tomu týždeň na infúzií

eliska13
23. máj 2020

@reni666 tak malé dieťa to ešte nerobí z túžby po dokonalej postave, ale má iný problém.za to, co jej hovoria by si zaslúžili výprask.Vacsinou to je málo lásky prijatia od rodičov zle vzťahy....prísna mama...za niečo sa trestá kde je otec rozviedli sa?
Skús s ňou pohovorit, že jej chcú pomôcť, aby mala silu športovať, byť s kamarátkami, ale s týmto by mali chodiť k psychologicka tá vie ako na to

reni666
autor
23. máj 2020

@eliska13 jej otec zomrel ešte keď mala rok, nemá prísnu mamu, práveže si robí čo chce väčšinou

h2
23. máj 2020

@eliska13 Anorexia je porucha príjmu potravy, nemusí nevyhnutne súvisieť s túžbou po dokonalej postave, hoci to býva najčastejšou príčinou.
Tak ak sa už dievčinke venuje psychologička, tak by to malo byť na dobrej ceste. Ale teda, neviem, na čo tak dlho čakali, keď už minulý rok skončila na infúzkach.

eliska13
23. máj 2020

@h2 podľa mňa tam boli včera prvý x pôjde do nemocnice tam ju trocha dajú do poriadku a zase príde do toho isteho.Ved píše, že mama je jednoduchšia škoda, lebo v prvom rade by ona mala chodiť pre rady k psychologicke čo robiť s dcérou ako komunikovať stravovat.Moja 3,5 r susedka má 15 kg.
@reni666 uvedomuje si jej mama aké to je vážne?

reni666
autor
23. máj 2020

@h2 nevenuje sa jej, boli tam len raz, včera a už nepôjdu, majú to "ďaleko" 30km

kacena4
23. máj 2020

chúďa dieťa po pravde ak je na tom mala tak ako píšeš tak by stálo za zváženie dať ju na liečenie čo by jej skôr pomohlo ako pobyť v nemocnici keď už bude na dne. tak sa naučí stravovať sa správne a aj to že nie je v tom sama a bude tam pravidelna psychologická starostlivosť... ambulantná je naprd ak nie je podpora zo strany rodičov ☹

reni666
autor
23. máj 2020

@eliska13 ahoj, podľa mňa aj áno len proste nevie čo má robiť lebo tomu vôbec nerozumie čo jej lekári hovoria

eliska13
23. máj 2020

@reni666 no tak snáď sa spamätá, keď sa s ňou porozprávajú v nemocnici.Skoda dievčatka, keď budú mať prístup stat nad ňou a nútiť ju jesť nič nedosiahnu

kittykat22
23. máj 2020

@reni666 preco si myslis, ze ju zviazu a budu ju krmit? To si pozerala nejaky dokument z roku 1976? 😅 Ako si predstavujes pomoc dietatu s ktorym nezijes? Ak mas deti - tak ti je asi jasne, ze je to nerealne. Vo veku 8 rokov je to nula. Socialne pracovnicky ich este nenavstivili? Detskeho psychologa/psychiatra musia mat prideleneho. Mat PPP v ranom veku nie je preflaknuta zalezitost. Tieto deti normalne dostavaju odbornu pomoc - riesi sa preco je dieta take, ake je. Mne pride, ze si uplne mimo, s tym co tu pises.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
23. máj 2020

@kittykat22 čítaj poriadne co autorka píše a neprekrucaj tu jej vety.

kittykat22
23. máj 2020

@ptmt1011 no a este pise, ze bola minuly rok na infuziach. Lekari asi niesu slepi a vidia, ze dieta ma problem. Asi sa rozpravali s matkou, a asi to niekto riesi. Nemyslis si, ze pride 7r dieta do nemocnice a ma podvyzivu a pustia ho len tak domov nie?

kittykat22
23. máj 2020

@laila22 nech zavola socialku. Nechapem co riesi. Zjavne ide o zanedbanie dietata.

laila22
23. máj 2020

@kittykat22 ja si myslím, že ho pustia len tak domov. Nenechajú si dieťa v nemocnici. Dajú odporučenia na vyšetrenia a je to na rodicich ci sa budú snažiť dat dieťa do poriadku...

sunny8
23. máj 2020

Každopádne anorexia je vždy psychického pôvodu .. určite nemá jednoduché detstvo ale je v tom asi aj niečo viac

eliska13
23. máj 2020

@laila22 určite ju dajú na psychiatriu do nemocnice veď aj to vyšetrenie u psychológa asi iniciovala pediatricka nie?
@reni666

laila22
23. máj 2020

@reni666 myslím, že toto je liečba na par rokov. Pravidelne sedenia u psychológa, možno liečba na detskej psychiatrii. Určite dieťa v nemocnici nikto nepriviaze a nebudú do nej na silu pchať jedlo. Aby sa dieťa dalo do poriadku, musí chcieť hlavne jeho matka. Nastaviť stravu na 5x denne, sedenia u psychológa... Samotné dieťa by som nevinila za to, že neje...

laila22
23. máj 2020

@eliska13 áno, ale nie bez súhlasu rodiča.. Ono to nie je také jednoduché, detský lekár nevypíše hospitalizaciu na psychiatriu.. To musí detský psychiater. Preto píšem, že pomôcť dieťaťu musi chcieť najmä matka, keď je matke zaťažko chodiť k psychologovi u psychiatra ešte neboli a dieťa má problém rok... Žiaľ v slovenskom zdravotníctve to nefunguje ako v seriáli Sestričky...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reni666
autor
23. máj 2020

@kittykat22 nemyslím si to len jej to tak hovoria aby sa bála 😑😒

reni666
autor
23. máj 2020

@ptmt1011 ahoj, ja si ju viem vziať iba na prázdniny lebo bývame 300km od nich, vlani ju tiež priniesol muž lebo je to jeho seste dcéra a skúšali sme všetko na ňu vždy povedala novú výhovorku, bola som s ňou v obchode aby si kúpila čo chce jesť vybrala si napr. nesquik guličky a keď som jej to dala, zjedla to a potom hovorila že ju guličky tlačia v bruchu a zle jej je atď

reni666
autor
23. máj 2020

@kittykat22 majú čo jesť tak asi jej mama a stará mama nebudú mať 150kg kebyže nemajú

laila22
23. máj 2020

@reni666 mala gastro vyšetrenie? Skus jej kúpiť pangamin-pivovarske kvasnice. 2tablety r-o-v. Možno jej to naštartuje chuť do jedla...

reni666
autor
23. máj 2020

@eliska13 áno, lebo aj na gastro mala všetko ok, vlani jej povedali že má intoleranciu na mlieko, že preto je jej zle a prepustili ju ale nič sa nezmenilo aj keď neje mliečné

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pseudomonas87
24. máj 2020

@reni666 ahoj, dieťa by sa malo na začiatok riešiť na detskej psychiatrii, a potom keď sa dostane z najhoršieho najlepšie Detsky psych. Stacionár, to bude beh na dlhsiu trať, este keď ja som chodila na VŠ som videla také malé deti s anorexiou a bulimiou na psych. Oddelení.... No co ti poviem, je to strašne.... Porozprávaj sa s mamou, pripadne jej pediatrickou, a ak matka to nepochopí, asi nevidím inú cestu ako zavolať na pomoc sociálku....
Ale každopádne dievčaťu treba hneď pomôcť, lebo v puberte skončí na JISke /ci ARE, raz som videla dospelú ženu cca 35 kg, pani ležala na ARE a muž jej chodil rozprávať, aká je krásne stihla 😔😔😔

reni666
autor
24. máj 2020

Budú ju brať na liečenie, už sa rozhodli konečne